INGESAUTOCUP

Boldklubben Frem Sakskøbing indbyder i samarbejde med Ingesauto til Ingesauto Cup lørdag d. 20-9-2014.

For U9 - U10 - U11 - u12.

Der er flotte pokaler til nr. 1-2-3-4 samt medaljer til alle.

Fra kl. 13-17 er der gratis adgang til Sakskøbing Svømmehal for Spillere / trænere / ledere, så der skulle være rig mulighed for at alle kan nå det.

Tuneringsform:               U9 spiller 5 mands på 30x40m A+B RK.

                                           U10 spiller 5 mands på 30x40m A+B RK.

                                           U11 spiller 8 mands på halve baner A+B RK.

                                           U12 spiller 8 mands¨på halve baner A+B RK.

3points ved sejr og ufgjort giver 1 point.

Der spilles pulje, semi og finale. I tilfælde af uafgjort går man direkte til straffespark. ( 5 spark)

Alle får min. 4 kampe.

Pigehold er også meget velkommen :)

Pris: 450kr pr. hold.

Sidste tilmelding og betaling den 1-9-2014.

Betaling på flg. Reg. 4875 kontonr. 4889521406.

Tilmelding på www.staevner.dk

Spørgsmål: Thomas Clausen Tlf. 23741087

Mail: gtp@clausen.mail.dk

NB. Samme dag er der Sydhavsørenes frugtfestival. Med Claus Meyer i spidsen, står hele byen på den anden ende. Med bl.a. Kampspisning  i frisk frugt V/ Master Fatman / DM i smooties, fedt børneområde bla. med kok og børnekogebogsforfatter Katrine Klinken og meget mere . Mere info om dette på Frugtfestival.dk

I denne anledning er der frugt til alle spillere / trænere / ledere :)

Vel mødt til Ingesauto Cup i B.Fem Sakskøning :)

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U9 Mixed 5 450 4 0
U9 Mixed 5 450 5 0
U10 Mixed 5 450 8 0
U10 Mixed 5 450 9 0
U11 Mixed 8 450 9 0
U11 Mixed 8 450 6 0
U12 Mixed 8 450 7 0
U12 Mixed 8 450 11 0

Signetud teams

U9 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
NFC A A Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
B. Frem A Boldklubben Frem Sakskøbing Logo Boldklubben Frem Sakskøbing
MB 1 B Maribo BK Logo Maribo BK
VELO A Boldklubben "Velo" Logo Boldklubben "Velo"

U9 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
NFC B B Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
B.Frem B Boldklubben Frem Sakskøbing Logo Boldklubben Frem Sakskøbing
FK Sydsjælland 05 B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
NFC C C Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
MB 2 C Maribo BK Logo Maribo BK

U10 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
B. Frem A Boldklubben Frem Sakskøbing Logo Boldklubben Frem Sakskøbing
NFC A Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Årgang 2005 A Toreby-Grænge Boldklub Logo Toreby-Grænge Boldklub
Nyråd Gul Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
NB/VELO 1 A Boldklubben "Velo" Logo Boldklubben "Velo"
NB/VELO 2 A Boldklubben "Velo" Logo Boldklubben "Velo"
NB/VELO 3 B Boldklubben "Velo" Logo Boldklubben "Velo"

U10 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
B. Frem B Boldklubben Frem Sakskøbing Logo Boldklubben Frem Sakskøbing
NFC B Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Nakskov Boldklub Nakskov Boldklub Logo Nakskov Boldklub
Fk 05 B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Zebraerne B Horbelev
MB 1 B Maribo BK Logo Maribo BK
Nyråd Sort Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
FK 05 1 B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05

U11 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Sakskøbing A Boldklubben Frem Sakskøbing Logo Boldklubben Frem Sakskøbing
B 73 Slagelse A B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
TFC A Taastrup FC Logo Taastrup FC
B1903 U11 A2 A BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
Brøndby IF A Brøndby IF Logo Brøndby IF
Nykøbing FC A Lolland-Falster Alliancen Logo Lolland-Falster Alliancen
Fremad Amager A Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager

U11 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
De Hvide Tigere B
B 73 Slagelse 2 B B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
Nykøbing FC B Lolland-Falster Alliancen Logo Lolland-Falster Alliancen
Bandholm B bandholm
Ugerløse IF B Ugerløse IF Logo Ugerløse IF
Fremad Amager B Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager

U12 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
B. Frem A Boldklubben Frem Sakskøbing Logo Boldklubben Frem Sakskøbing
AB Tårnby 1 A Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Tingsted 1 B Tingsted Boldklub Logo Tingsted Boldklub
Fremad valby 1 A Fremad Valby Logo Fremad Valby
Nakskov Boldklub Nakskov Boldklub Logo Nakskov Boldklub
Brøndby IF - 2 A Brøndby IF Logo Brøndby IF
Bandholm A Bandholm

U12 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
AB Tårnby 2 B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Tingsted 2 B Tingsted Boldklub Logo Tingsted Boldklub
Fremadvalby 2 B Fremad Valby Logo Fremad Valby
Nakskov Boldklub B Nakskov Boldklub Logo Nakskov Boldklub
Vemmelev bisser Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening Logo Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening
Brøndby IF - 3 B Brøndby IF Logo Brøndby IF
TGB B Toreby-Grænge Boldklub Logo Toreby-Grænge Boldklub
DMI B Døllefjelde-Musse IF Logo Døllefjelde-Musse IF
NFC B Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
RB 1906 B Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
September 20 2014

Organisation
Boldklubben Frem Sakskøbing
Place
BOLDKLUBBEN FREM SAKSKØBING
Address
STADIONVEJ
Postalcode
4990
City
Sakskøbing
Sport
Soccer
Type
Unknown

Tournament overview