Spar Nord Landsby-cup 2014

SPAR NORD Landsby-cup`en er et 3, 5 og 7 mands stævne for de yngste  fodboldspillere uanset styrke og afvikles over to dage. De enkelte årgange afvikles samme dag. I 2013 deltog der ca. 1.500 fodboldspillere fordelt på 219 hold fra 42 klubber. JBU´s turnering er på dette tidspunkt slut, så mange hold/klubber bruger stævnet til at ønske hinanden en rigtig god sommerferie.

 
Lørdag d. 21.06.14
    
U7 drenge (årg. 07), 3-mands
U7 piger (årg. 07),
3-mands
U10 drenge (årg. 04), niveau A, 7-mands
U10 drenge (årg. 04), niveau B, 7-mands
U11 drenge (årg. 03), 7-mands
U11 piger (årg. 03), 7-mands
U12 drenge (årg. 02), 7-mands
U12 piger (årg. 02), 7-mands
 
Søndag d. 22.06.14:
    
U5 drenge/U5/U6 piger Mix (årg. 09/08), 3-mands
U6 drenge (årg.08), 3-mands 
U8 drenge (årg. 06), 5-mands
U8 piger (årg. 06), 5-mands
U9 drenge (årg. 05), 5-mands
U9 piger (årg. 05), 5-mands 
U10 piger (årg. 04), 5-mands
 
Gebyr: 250 kr. for 3-mands og 350 kr. for 5-mands og 400 kr. for 7-mands, der betales på bankkonto nr. 9226 4582218302 ved bekræftelse af tilmelding. Alle tilmeldinger vil via mail modtage kvittering for tilmeldingen.
 

Yderligere oplysninger på  www.VFBK.dk

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U5/U6 Mixed 3 250 11 0
U6 Mixed 3 250 6 0
U10 Mixed 7 400 2 0
U10 Mixed 7 400 3 0
U11 Mixed 7 400 1 0
U12 Mixed 7 400 0 0
U11 Mixed 7 400 0 0
U12 Mixed 7 400 0 0
U7 Mixed 3 250 5 0
U7 Mixed 3 250 6 0
U8 Mixed 5 350 3 0
U8 Mixed 5 350 1 0
U9 Mixed 5 350 7 0
U9 Mixed 5 350 5 0
U10 Mixed 5 350 5 0

Signetud teams

U5/U6 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
RKG U5 drenge 1 Romdrup-Klarup Gymnastikforening Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening
RKG U5 drenge II Romdrup-Klarup Gymnastikforening Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening
RKG U5 Piger I Romdrup-Klarup Gymnastikforening Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening
Skørping 1 IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
Skøping 2 IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
Skørping 3 IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
Gandrup SK C Gandrup Sportsklub Logo Gandrup Sportsklub
Gandrup SK 2 C Gandrup Sportsklub Logo Gandrup Sportsklub
Støvring 1 Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Støvring 2 Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold

U6 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
RKG U6 - I Romdrup-Klarup Gymnastikforening Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening
RKG U6 - II Romdrup-Klarup Gymnastikforening Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening
Støvring 1 Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Støvring 2 Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold

U10 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hadsund Boldklub A Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
Hjallerup if A Hjallerup Idrætsforening Logo Hjallerup Idrætsforening

U10 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hadsund Boldklub B Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
Chang 1 B Aalborg Chang Logo Aalborg Chang
Chang 2 B Aalborg Chang Logo Aalborg Chang

U11 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hadsund B Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub

U12 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U11 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U12 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U7 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
RKG U7 - I Romdrup-Klarup Gymnastikforening Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening
RKG U7 - II Romdrup-Klarup Gymnastikforening Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening
Gug 1 Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
Gug 2 Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
KFUM Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold

U7 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
IF Frem Skørping IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
IF Frem Skørping 2 IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
NB Nørresundby Boldklub Logo Nørresundby Boldklub
Aalborg KFUM 1 Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Aalborg KFUM 2 Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Aalborg KFUM 3 Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold

U8 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Aalborg Chang Aalborg Chang Logo Aalborg Chang
Vestbjerg IF Vestbjerg IF Logo Vestbjerg IF
Frem Skørping IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping

U8 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Suldrup C IK Frem Suldrup

U9 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
IF Frem Skørping IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
IF Frem Skørping 2 IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
IF Frem Skørping 3 IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
Tif 2005 1 C Terndrup Idrætsforening Logo Terndrup Idrætsforening
RKG B Romdrup-Klarup Gymnastikforening Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening
Hjallerup B Hjallerup Idrætsforening Logo Hjallerup Idrætsforening
Chang B Aalborg Chang Logo Aalborg Chang

U9 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Chang Piger B Aalborg Chang Logo Aalborg Chang
SSB U9 Piger C Storvorde Sejlflod Boldklub Logo Storvorde Sejlflod Boldklub
Løgstør IF Løgstør IF Logo Løgstør IF
Hjallerup B Hjallerup Idrætsforening Logo Hjallerup Idrætsforening

U10 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
LKB B LKB-Gistrup Logo LKB-Gistrup
Frejlevbanden A St. Restrup IF Logo St. Restrup IF
Aalborg KFUM Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Hjallerup C Hjallerup Idrætsforening Logo Hjallerup Idrætsforening
Støvring IF Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
21. - June 22 2014

Organisation
Vaarst Fjellerad BK
Place
Vaarst Stadion
Address
Vaarstvej 173
Postalcode
9260
City
Gistrup
Sport
Soccer
Type
Unknown
Spar Nord Landsby-cup 2014 map

Tournament overview