McDonalds Paderup Cup 2014

I samarbejde med McDonalds i Paderup  inviterer Kristrup Boldklub til fodboldstævne for alle børnefodboldspillere fra U5 - U13.

Stævnet afvikles lørdag den 30. august 2014 på banerne ved Tirsdalens skole.
Vi spiller efter nye banestørrelser 

Vi spiller 15 min. pr. kamp i 8-mands og der kan tilmeldes i A og B niveau

Vi spiller 12 min. pr. kamp i 5 mands og der kan tilmeldes i A og B niveau.

Vi spiller 8 min. pr. kamp i 3 mands, her spilles ikke niveaudelt.

Alle hold er garanteret min. 4 kampe.

Vi tilstræber, at 8-mandspuljerne afvikles på maks. 3,5 timer, 5- og 3-mandspuljer på maks. 2,5 timer.

Der vil være præmier til samtlige deltagende spillere, samt pokaler til rækkevindere
 

Sidste tilmelding: 17. aug. 2014

Program sendes ud til den registrede mail og oploades her på siden senest søndag den 24. aug. 2014

Tilmeldingsgebyr:
 
8-mands:     375,00 kr.

5-mands:     300,00 kr.

3-mands:     225,00 kr.

Gebyret indbetales på: 9333 0006914810

Først til mølle er gældende, tilmelding er endelig når tilmeldingsgebyr er betalt. Der er plads til 8 hold i hver række, undtaget dog U5, U6 og U7, hvor der ikke er begrænsninger.

Eventuelle spørgsmål kan stiles til:
 
Jacob Velling
 
40197497
 
jhvelling@gmail.com

Vel mødt til en dag med glade, fodboldspillende børn!

Fodbold - leg, glæde, kammeratskab og oplevelser
 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 Mixed 3 225 Lørdag 5 0
U7 Mixed 3 225 Lørdag 18 0
U8 Mixed 5 300 Lørdag 8 0
U8 Mixed 5 300 Lørdag 14 0
U9 Mixed 5 300 Lørdag 5 0
U9 Mixed 5 300 Lørdag 18 0
U10 Mixed 5 300 Lørdag 3 0
U10 Mixed 5 300 Lørdag 15 0
U11 Mixed 8 375 Lørdag 1 0
U11 Mixed 8 375 Lørdag 11 0
U12 Mixed 8 375 Lørdag 5 0
U12 Mixed 8 375 Lørdag 3 0
U13 Mixed 8 375 Lørdag 1 0
U13 Mixed 8 375 Lørdag 5 0
U5 Mixed 3 225 Lørdag 6 0

Signetud teams

U6 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Kristrup Boldklub Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
Dronningborg 1 Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
Helsted Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Alliancen IF Alliancen Logo IF Alliancen
Hornbæk SF Hornbæk Sportsforening Logo Hornbæk Sportsforening

U7 17 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Kristrup Boldklub 1 Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
Kristrup Boldklub 2 Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
Kristrup Boldklub 3 Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
Kristrup Boldklub 4 Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
Sønderhald 1 Sønderhald IF
Sønderhald 2 Sønderhald IF
Vorup FB U 7 B Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
HSK1 Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
HSK2 Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
KB piger Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
Helsted Fremad IF Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Helsted Fremad IF Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Dronningborg 1 Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
Dronningborg 2 Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
Dronningborg 3 Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
Dronningborg 4 Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
VRI B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub

U8 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Randers Freja 1 A Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
Helsted Fremad 1 A Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Kristrup Boldklub 1 A Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
Kristrup Boldklub 4 A Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
Romalt IF A Romalt IF Logo Romalt IF
Drenge U8.A A IF Alliancen Logo IF Alliancen
Hobro 1 A Hobro IK Logo Hobro IK
Vorup FB A Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub

U8 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Randers Freja 2 B Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
Helsted Fremad 2 B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Helsted Fremad 3 B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Kristrup Boldklub 3 B Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
Romalt IF B Romalt IF Logo Romalt IF
Drenge U8.B B IF Alliancen Logo IF Alliancen
Hobro IK B Hobro IK Logo Hobro IK
VIK B Vejlby IK Logo Vejlby IK
SIF Assentoft 1 B SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
SIF Assentoft 2 B SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
SIF Assentoft 3 B SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
Hadsten 1 B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub

U9 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Sif 1 A SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
Aabyhøj IF A Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF
GIF 1 A Grenaa IF Logo Grenaa IF
Vorup A Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
Hornbæk A Hornbæk

U9 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Kristrup Boldklub B Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
Sif2 B SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
Aabyhøj IF B Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF
Mariager B Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
GIF B Grenaa IF Logo Grenaa IF
Vorup B Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
DB 1 B Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
DB 2 B Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
Hovedgård IF1 B Hovedgård IF Logo Hovedgård IF
Hovedgård IF2 B Hovedgård IF Logo Hovedgård IF
Randers Freja 1 B Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
Randers Freja 2 B Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
KFUM Fuglebakken B Fuglebakken KFUM Aarhus Logo Fuglebakken KFUM Aarhus
KB 2 B Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
Hornbæk B Hornbæk Sportsforening Logo Hornbæk Sportsforening

U10 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Hornbæk SF A Hornbæk Sportsforening Logo Hornbæk Sportsforening
Kristrup Boldklub A Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
NIF 1 A Nykøbing Mors IF Logo Nykøbing Mors IF

U10 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Kristrup Boldklub B Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
Hornbæk SF 2 B Hornbæk Sportsforening Logo Hornbæk Sportsforening
Dronningborg B Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
NIF 2 B Nykøbing Mors IF Logo Nykøbing Mors IF
SIF Assentoft 1 B SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
SIF Assentoft 2 B SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
SIF Assentoft 3 B SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
SIF Assentoft 4 B SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
Langå IK 1 B Langå Idrætsklub Logo Langå Idrætsklub
Langå IK 2 B Langå Idrætsklub Logo Langå Idrætsklub
Vorup FB B Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
Vorup 1 B Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
Randers Freja 1 B Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
Randers Freja 2 B Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja

U11 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U11 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Sif assentoft B SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
Randers Freja B Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
Lund IF B Lund IF Logo Lund IF
Vorup 2 B Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
Vorup FB 1(Kent) B Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
VRI B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Lystrup B Lystrup IF Logo Lystrup IF
Dronningborg B Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub

U12 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Kristrup Boldklub A Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
Randers Freja A Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
Dronningborg Boldklub U12 A Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
SIF A Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Vorup FB A A Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub

U12 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Randers Freja B Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
Vorup FB B Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
Dronningborg Boldklub U12 2. B Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub

U13 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Vorup FB1 A Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub

U13 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Dronningborg Boldklub B Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
Lystrup IF B Lystrup IF Logo Lystrup IF
Fuglebakken B Fuglebakken KFUM Aarhus Logo Fuglebakken KFUM Aarhus
Ommersyssel IF B Ommersyssel IF Logo Ommersyssel IF

U5 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Kristrup Boldklub Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
Hadsten C Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Helsted 1 Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Helsted 2 Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
August 30 2014

Organisation
Kristrup Boldklub
Place
Tirsdalens Skole
Address
R. Hougaardsvej 50
Postalcode
8960
City
Randers SØ
Sport
Soccer
Type
Unknown

Tournament overview