HIK Påske Cup

HIK Påske Cup
Lørdag d. 12. april for U7 (07) og U8 (06)


Hellerup Idræts Klub inviterer for første gang U7 og U8 hold til 5-mandsstævne på den ene af vores kunstgræsbaner lørdag d. 12. april.

Der fokuseres på udvikling og den gode oplevelse for drengene, hvorfor vi vægter spilletid og kort ventetid mellem kampene. I lighed med DBU's holdninger og handlinger vil der ikke blive ført en samlet stilling, til gengæld vil der være påskeæg til alle spillere efter stævnet.
 

Retningslinier
Vi spiller efter de gældende regler for 5-mandsfodbold og efter følgende retninglinier:
- Der spilles 5-mands på baner af 30x24 meter.
- Hvert hold må bestå af op til 7 spillere.
- Førstnævnte hold stiller dommer og starter kampen ved at give bolden op.
- Vi tilstræber at alle hold spiller 6 kampe a 15 minutter (eller tilsvarende spilletid).
- Kampene startes efter fælles signal fra stævneledelsen.
 

Spilleplan
Lørdag, 09.30-12.30: Drenge U7 (årg. 2007) - 32 pladser
Lørdag, 13.00-16.00: Drenge U8 A (årg. 2006) - 12 pladser
Lørdag, 13.00-16.00: Drenge U8 B (årg. 2006) - 20 pladser
 

Tilmelding
Prisen for tilmelding er 300,- kr. per hold. Tilmeldingen er endelig, når betalingen er gået ind på vores konto:
Reg.nr.: 2125
Konto.nr.: 8977602743
Husk tydelig markeing af klub, hold samt staevner.dk ID ved indbetaling.
 

Kontakt
Claus Jørgensen
Mail: claus.dj@hotmail.com

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U7 (2007) Mixed 7 300 Lørdag kl. 09.30-12.30 42 1
U8 (2006) A Mixed 7 300 Lørdag kl. 13.00-16.00 14 0
U8 (2006) B Mixed 7 300 Lørdag kl. 13.00-16.00 24 0

Signetud teams

U7 (2007) 32 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag kl. 09.30-12.30

Teamname LVL Logo Club
HIK 1 Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
HIK 2 Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
B1903-1 BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
Hekla 1 Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Greve A B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Virums drenge A Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
Virums Seje gutter B Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
A.G.F. Hviiee B Aakanden GF Logo Aakanden GF
Hornbæk B Hornbæk IF 1
Hornbæk B Hornbæk 07 2
KB Hold 2007C B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Hvidovre IF B Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Hvidovre IF 2 B Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
De seje drenge A Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Næstved IF Næstved IF Logo Næstved IF
FIF Blå B FIF Hillerød Logo FIF Hillerød
FIF Hvid C FIF Hillerød Logo FIF Hillerød
Bsf1 Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Bsf2 Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Vallensbæk IF B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Vallensbæk IF 1 B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Banditterne Gladsaxe-Hero Boldklub Logo Gladsaxe-Hero Boldklub
KB Stjernerne A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB Løverne B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
JB07 1 Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
JB07 2 Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
KB's sejeste B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Virums bedste A Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
AB Tårnby Rød (øst) Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Hellas B Boldklubben Hellas Logo Boldklubben Hellas
Fix-1 C Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
HI Herlev A Herlev IF Logo Herlev IF

U8 (2006) A 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag kl. 13.00-16.00

Teamname LVL Logo Club
HIK 1 Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Fremad Amager A Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager
Espergærde 1 A Espergærde IF Logo Espergærde IF
FC Holte A FC Holte Logo FC Holte
Vb 1968 A Værebro Boldklub Logo Værebro Boldklub
Lyngby Boldklub A A Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
BSV A Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
Fix Hipsters A Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
B1903 A1 A BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
B1903 A2 A BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
Bad boys A Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Frederikssund Forenede Boldklub A Frederikssund Forenede Boldklubber Logo Frederikssund Forenede Boldklubber

U8 (2006) B 20 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag kl. 13.00-16.00

Teamname LVL Logo Club
HIK 2 Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Skjold B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Banditterne B KFUMs Boldklub København Logo KFUMs Boldklub København
Espergærde 2 B Espergærde IF Logo Espergærde IF
FC Holte B B FC Holte Logo FC Holte
Lyngby Boldklub B1 B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Lyngby Boldklub B2 B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Østerbro IF B Østerbro IF Logo Østerbro IF
Hjorten B IF Hjorten Logo IF Hjorten
Hareskov 1 B Hareskov IF Logo Hareskov IF
Husum 2 C Husum Boldklub Logo Husum Boldklub
BK Hekla Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Fix Eagles B Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Skovshoved I.F. 1 B Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
Skovshoved I.F. 3 B Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
Skovshoved I.F. 4 B Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
Skovshoved I.F. 2 B Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
Frederikssund Forenede Boldklub B Frederikssund Forenede Boldklubber Logo Frederikssund Forenede Boldklubber
Tif 1 Taarbæk IF Logo Taarbæk IF
BSV 0206 B Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
April 12 2014

Organisation
Hellerup Idræts Klub
Place
HIK
Address
Bregnegårdsvej 25
Postalcode
2900
City
Hellerup
Sport
Soccer
Type
Unknown

Tournament overview