Morud INTERSPORT Cup 2014

MORUD INTERSPORT CUP 2014


Kom og vær med i et af Fyns mest populære julestævne første weekend i december (5-6-7 December 2014).

Kampprogram sendes ud ca. 7-10 dage før stævnet.

U7 Mix, U8, U9, U10, U11 og U14 drenge - UDSOLGT

U10 , U11, U12 og U13 piger - UDSOLGT

Stævnet afvikles i både Veflinge og Langesø hallen.

Der kan tilmeldes hold i følgende årgange

  • Drenge: U7 Mix - U8 - U9 - U10 - U11 - U12 - U13 - U14
  • Piger: U10 - U11 - U12 - U13

For de små årgange (til og med U9) vil der være pokaler til ALLE spillere, fra U10 - 14 vil der være flotte præmier til nr.1 + nr.2 + nr.3 i A puljen samt til nr.1 i B puljen. Ligeledes vil der være et hav af flotte spurtpræmier for gode mål og detaljer.
 
Evt. spilledato konflikter med FBU stævner vil blive imødekommet så vidt muligt - så tilmeld jer

Vores cafeteria holder åbent under stævnet.

Spilleregler:
Stævnet afvikles som åbent for alle og der er ikke niveauopdeling. Vi forbeholder os ret til at slå to årgange sammen hvis er er mindre end 5 tilmeldte hold pr. årgang.
 
Der garanteres minimum 6 kampe af 5 min. (3 indledende og 3 finale kampe)
 
8 hold pr årgang (16 hold i U7 mix da de spiller på halv bane ), dette er lig med 2 puljer med 4 hold i hver, derefter mødes 1erne og 2erne i en A pulje og 3erne og 4erne i en B pulje.

Hvis der er stor tilmelding i en årgang, så opretter vi ny turnering, så snart vi har 8 nye hold på ventelisten
 
Der spilles efter FBU  indefodbolds regler med nedenstående særregler . I kampe hvor der skal findes en vinder spilles til første mål, såfremt der ikke er en afgørelse efter 5 minutter  afgøres kampen på straffespark (3 stk).

Der spilles 3:3 for U7 mix – Der er ikke kønsopdeling i denne årgang

Årgang
U7 Mix
U8 U9 U10-U12 U13-14
Max spillere på hold 5 7 7 6 6
Antal spillere på banen 3 5 5 4 4
1 spiller over midten Nej Nej Nej Nej Ja
Målmand må tage med hænder Nej Ja Ja Nej Nej
Udvist spiller må erstattes med ny Ja Ja Ja

Ja (U12 nej)

Nej

Klubberne melder sig ved indgangen ved ankomst (IKKE dommerbordet) og bedes venligst være klar 15 minutter før starten på deres pulje.

Prisen pr. hold er Kr. 350 (300 for U7 mix)
Reg. Nr.: 1551 - Kontonr.: 7951187407
HUSK nu at angive klub og årgang eller id nr. ved elektronisk betaling.

Tilmeldingsfrist er onsdag den 23. November 2015


Kontakt:
Email : intersportcup@morud.dk
Anders Nielsen - 21749305
Lars-Bo Christensen - 29229430 
 
For mere information se her: fodbold.morud.dk/intersportcup

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U8 Drenge Mixed 7 350 Lørdag 20 0
U9 Drenge Mixed 7 350 Lørdag formiddag 11 0
U10 Drenge Mixed 6 350 Lørdag 9 0
U11 Drenge Mixed 6 350 Lørdag eftermiddag 12 0
U12 Drenge Mixed 6 350 Lørdag eftermiddag 3 0
U13 Drenge Mixed 6 350 Fredag eftermiddag/aften 3 0
U14 Drenge Mixed 6 350 Søndag 11 1
U10 Piger Mixed 6 350 Søndag formiddag 14 0
U11 Piger Mixed 6 350 Søndag 13 0
U12 Piger Mixed 6 350 Søndag formiddag 8 0
U13 Piger Mixed 6 350 Fredag eftermiddag/aften 6 0
U14 Piger Mixed 6 350 Søndag 1 0
U7 Mix Mixed 5 300 Lørdag formiddag 13 0

Signetud teams

U8 Drenge 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Morud Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening
Kolding IF Kolding IF Logo Kolding IF
Morud Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening
BM A Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
højby 1 B Højby S&G Logo Højby S&G
højby 2 C Højby S&G Logo Højby S&G
Munkebo U-8 B-Række B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Munkebo U-8 C-række C Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Team F 10 Finans B Hørup Ungdoms- & Idrætsforening Logo Hørup Ungdoms- & Idrætsforening
OKS A A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS B B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Dalum 8 A Dalum IF Logo Dalum IF
Næsby Team MH A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsby Team MB B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Erritsø GIF A Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Bogense C Bogense G & IF Logo Bogense G & IF

U9 Drenge 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Morud 1 A Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening
Morud 2 B Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening
Munkebo U9-1 B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Munkebo U9-2 B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Ubberud IF C Ubberud IF Logo Ubberud IF
Ubberud IF B Ubberud IF Logo Ubberud IF
Otterup B&IK B Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
B.67 B B.67 Logo B.67
Korup IF B Korup IF Logo Korup IF
Egif U9 drenge B Erritsø GIF Logo Erritsø GIF

U10 Drenge 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Morud 1 B Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening
Morud 2 B Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening
Strib 1 B Strib IF Logo Strib IF
Strib 2 Strib IF Logo Strib IF
Næsby 1 Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Dalum 1 Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum 2 Dalum IF Logo Dalum IF
Fjordager IF A Fjordager IF Logo Fjordager IF

U11 Drenge 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
TPI1 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI2 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
OB 1 A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OB 2 Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Sanderum Boldklub 1 A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Sanderum Boldklub 2 A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Fjordager A Fjordager IF Logo Fjordager IF
Ubberud IF B Ubberud IF Logo Ubberud IF

U12 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club

U13 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag eftermiddag/aften

Teamname LVL Logo Club

U14 Drenge 8 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Morud 1 Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening
Morud 2 Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening
Nr. Lyn B Nr. Lyndelse - Søby FC Logo Nr. Lyndelse - Søby FC
Sanderum 1 A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Sanderum 2 A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Sanderum 3 B Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Tved Boldklub A Tved Boldklub Logo Tved Boldklub
Næsby 3 A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub

U10 Piger 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Morud IF 1 A Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening
OB A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
MG&BK 1 C Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
MG&BK 2 C Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
MG&BK 3 C Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Ubberud IF A Ubberud IF Logo Ubberud IF
Compass Conference Center A
Morud 2 Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening

U11 Piger 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
OB A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Morud 1 A Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening
Morud 2 C Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening
Næsby Queens 04 A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
The White Swans A Strib IF Logo Strib IF
Skeby C Skeby Gymnastikforening Logo Skeby Gymnastikforening
Årslev BK B Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
skovby pigerne C Skovby GF Logo Skovby GF
Dalum Dream Team A Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum Stjernerne C Dalum IF Logo Dalum IF
Søhus/Stige C Søhus Stige Boldklub Logo Søhus Stige Boldklub
Dalum De Seje A Dalum IF Logo Dalum IF

U12 Piger 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Kolding B1 A Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Kolding B2 A Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Næsby 2 A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
søhus stige T B søhustige
skovby pigerne C Skovby GF Logo Skovby GF
Brande IF A Brande IF Logo Brande IF
Munkebo 1 A Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Munkebo 2 C Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub

U13 Piger 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag eftermiddag/aften

Teamname LVL Logo Club
TPI A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI 2 B Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Morud IF 1 A Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening
Morud IF 2 B Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening
Næsby 1 A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
BKF A

U14 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U7 Mix 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Morud if hold 1 B Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening
Morud if hold 2 B Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening
Bøllerne
Team Messi B Nr. Lyndelse - Søby FC Logo Nr. Lyndelse - Søby FC
Real Broby FC Broby Logo FC Broby
Højby 1 B Højby S&G Logo Højby S&G
Højby 2 B Højby S&G Logo Højby S&G
Vindinge B Vindinge BK Logo Vindinge BK
Næsby 1 Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsby 2 Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsby 3 Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsby 4 Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
5. - December 7 2014

Organisation
Morud Idrætsforening
Place
Langesøhallen
Address
Idrætsvej 7
Postalcode
5462
City
Morud
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview