Blicher Cup 2014

Spentrup IF fodbold og BlicherCup byder igen i år velkommen til Fodboldstævne for drenge spillere U6-U12. BlicherCup er et meget populært stævne med stor deltagelse fra klubber i hele landet, sidste år var vi 161 hold, denne gang er der kun plads til 140 hold, så skynd at tilmelde Jer. HER ER HVAD I FÅR: - Alle deltager får, når stævnet er slut, en Spangsberg Flødebolle, en is og en sodavand efter præmieoverrækkelse. - Alle deltagere får et sportsnet. - Ved ankomst får hvert hold frugtposer til holdet. - Spurtpræmie efter hver kamp, til kampens spiller eller bedste detalje/kammerat. - Fartmåler konkurrence i alle årgange, flot præmie til vinderen i hver årgang. - Medalje til alle spillere i U6 & U7, som spilles på netbaner. - Kæmpe pokal til vinderholdene i de øvrige årgange. - Guld, Sølv og Bronze medaljer i årgangene U8-U12. - Dommere fra dommerklub i U11 og U12 rækken. - Voksne dommere over 18 år til de øvrige årgange. - EN TIDSPLAN DER HOLDER! - Vi spiller efter DBU’s nye regler, med de nye banemål mv. Læs mere på www.Blichercup.dk
Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U-6 Mixed 3 300 Lørdag Formiddag 4 0
U-7 Mixed 3 300 Lørdag Eftermiddag 10 0
U-8 Mixed 5 350 Lørdag Formiddag 5 0
U-8 Mixed 5 350 Lørdag Formiddag 10 0
U-10 Mixed 5 350 Lørdag Eftermiddag 8 0
U-11 Mixed 8 400 Lørdag Formiddag 2 0
U-11 Mixed 8 400 Lørdag Formiddag 4 0
U-12 Mixed 8 400 Lørdag Eftermiddag 3 0
U-12 Mixed 8 400 Lørdag Eftermiddag 4 0
U-9 Mixed 5 350 Lørdag Middag 9 0
U-9 Mixed 5 350 Lørdag Middag 15 0
U-10 Mixed 5 350 Lørdag Eftermiddag 1 0

Signetud teams

U-6 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag Formiddag

Teamname LVL Logo Club
Spentrup IF 1 Spentrup IF Logo Spentrup IF
Spentrup IF 2 Spentrup IF Logo Spentrup IF

U-7 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag Eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Spentrup IF 1 Spentrup IF Logo Spentrup IF
Spentrup IF 2 Spentrup IF Logo Spentrup IF
Randers Freja Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
SMIFF SMIFF Logo SMIFF
KB piger Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
Kristrup boldklub 1 Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
Kristrup bolklub 2 Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
Kristrup boldklub 3 Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
Hadsten sk B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Helsted Fremad Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF

U-8 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag Formiddag

Teamname LVL Logo Club
Spentrup IF 2 A Spentrup IF Logo Spentrup IF
SIF Assentoft A SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
Ikast Kfum 1 A Ikast KFUM Fodbold Logo Ikast KFUM Fodbold
Hornbæk SF A Hornbæk Sportsforening Logo Hornbæk Sportsforening

U-8 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag Formiddag

Teamname LVL Logo Club
Spentrup IF B Spentrup IF Logo Spentrup IF
Spentrup IF 2 B Spentrup IF Logo Spentrup IF
Dronningborg 1 B Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
Dronningborg 2 B Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
Kristrup boldklub B Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
SIF Assentoft B SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
Stjerneskuddene B Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
Ikast Kfum 2 B Ikast KFUM Fodbold Logo Ikast KFUM Fodbold
Ikast Kfum 3 B Ikast KFUM Fodbold Logo Ikast KFUM Fodbold
Hornbæk SF B Hornbæk Sportsforening Logo Hornbæk Sportsforening

U-10 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag Eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Spentrup IF B Spentrup IF Logo Spentrup IF
Langaa IK B Langå Idrætsklub Logo Langå Idrætsklub
O.I.F B Ommersyssel IF Logo Ommersyssel IF
Dronningborg B Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
Ravnsbjerg B Ravnsbjerg IF Logo Ravnsbjerg IF

U-11 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag Formiddag

Teamname LVL Logo Club
RK03 A Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub

U-11 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag Formiddag

Teamname LVL Logo Club
Spentrup IF B Spentrup IF Logo Spentrup IF
SIF Assentoft B SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
OIF B Ommersyssel IF Logo Ommersyssel IF

U-12 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag Eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Helsted Fremad IF A Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF

U-12 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag Eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Spentrup IF B Spentrup IF Logo Spentrup IF
Dronningborg Boldklub B Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
Helsted Fremad IF B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Ommersyssel If B Ommersyssel IF Logo Ommersyssel IF

U-9 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag Middag

Teamname LVL Logo Club
Spentrup IF 1 Spentrup IF Logo Spentrup IF
IFA 1 A IF Alliancen Logo IF Alliancen
Hadsund Boldklub A Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
Smiff A SMIFF Logo SMIFF
Hobro ik A Hobro IK Logo Hobro IK
Støvring IF A Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Overlund A Overlund GF Logo Overlund GF

U-9 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag Middag

Teamname LVL Logo Club
Spentrup IF 2 B Spentrup IF Logo Spentrup IF
Fuglebakken 1 B Herning KFUM Logo Herning KFUM
Fuglebakken 2 B Fuglebakken KFUM
Spemtrup IF 2 B Spentrup IF Logo Spentrup IF
Lystrup United B Lystrup IF Logo Lystrup IF
IFA 2 B IF Alliancen Logo IF Alliancen
IFA 3 B IF Alliancen Logo IF Alliancen
Hadsund Boldklub B Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
MIK 2 B Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
Hornbæk SF 2 B Hornbæk Sportsforening Logo Hornbæk Sportsforening
db B Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
Smiff B SMIFF Logo SMIFF
SIF/Assentof 1 B SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
SIF/Assentof 2 B SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
Kristrup Boldklub 1 B Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub

U-10 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag Eftermiddag

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
June 21 2014

Organisation
Spentrup IF
Place
Spentrup Stadion
Address
Skalhøjvej 3
Postalcode
8981
City
Spentrup
Sport
Soccer
Type
Unknown

Tournament overview