Jutlander Bank Cup

Sommerstævne i Doense/Vebbestrup Ved Vebbestrup sommerfest vil der blive afholdt fodbold sommerstævne på Vebbestrup stadion. Vi håber, at i har lyst til at deltage i stævnet, som en god afslutning på forårssæsonen. Der er GRATIS at deltage Dato Lørdag den 21. juni 2014 U-13 Piger 7-mands U-11 drenge 7-mands U-10 drenge 7-mands U-9 drenge 5-mands U-8 drenge 5-mands U-7 drenge 5-mands U-6 drenge 3-mands U-5 drenge 3-mands U-8 Piger 5-mands U-7 Piger 3-mands Søndag den 22 juni 2014 U-12 drenge 7-mands U-13 Piger 7-mands Antal spillere Max. 10 spillere på hvert hold (7-mands) Præmier Til nr. 1, 2 og 3 i hver række Medaljer til alle i 3 og 5 mands Tilmelding Senest den 12.juni 2014 Danni Jul Jensen TLF. 29457773 Ta`hele Familien med til fodbold. For de yngste har vi igen i år den populære hoppeborg samt karrusel opstillet på pladsen (gratis) Til jer der er morgenfriske, er der gratis kaffe og rundstykker i teltet Stævnet er sponseret af Jutlander Bank PS. det koster 500kr at blive væk uden afbud pr Hold
Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U-7 Piger 3-mands Mixed 5 0 Lørdag Ca.12.00 1 0
U-8 Piger 5-mands Mixed 8 Lørdag Ca.10.00 2 0
U-10 Piger 5-mands Mixed 8 0 Lørdag Ca. 13.00 5 0
U-11 Drenge 7-mands Mixed 10 0 Lørdag Ca. 13.00 1 0
U-13 Piger 7-mands Mixed 10 0 Lørdag Ca. 10.00 0 0
U-5 Drenge 3-mands Mixed 5 0 Lørdag Ca.10.00 0 0
U-6 Drenge 3-mands Mixed 5 0 Lørdag Ca. 11.00 8 0
U-7 Drende 5-mands Mixed 8 0 Lørdag Ca. 10.00 7 0
U-8 Drende 5-mands Mixed 8 0 Lørdag Ca. 13.00 8 0
U-9 Drende 5-mands Mixed 8 Lørdag Ca. 13.00 9 0
U-10 Drenge 7-mands Mixed 10 0 Lørdag Ca. 12.00 2 0
U-11 Drenge 7-mands Mixed 10 Lørdag Ca. 13.00 0 0
UU-12 Drenge 7-mands Mixed 10 0 Søndag Ca 10.00 2 0
U-12 Drenge 7-mands Mixed 10 0 Søndag Ca 10.00 0 0
U-13 Drenge 7-mands Mixed 10 0 Søndag Ca.13.00 9 0
U-13 Drenge 7-mands Mixed 10 0 Søndag Ca.13.00 0 0

Signetud teams

U-7 Piger 3-mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag Ca.12.00

Teamname LVL Logo Club

U-8 Piger 5-mands 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag Ca.10.00

Teamname LVL Logo Club
Arden tøzerne IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden

U-10 Piger 5-mands 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag Ca. 13.00

Teamname LVL Logo Club
Gug Boldklub Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
Tøserne C Haubro Idrætsforening Logo Haubro Idrætsforening
BMK 90 C BMK 90 Logo BMK 90
Rosendal IK C IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Arden B IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden

U-11 Drenge 7-mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag Ca. 13.00

Teamname LVL Logo Club

U-13 Piger 7-mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag Ca. 10.00

Teamname LVL Logo Club

U-5 Drenge 3-mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag Ca.10.00

Teamname LVL Logo Club

U-6 Drenge 3-mands 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag Ca. 11.00

Teamname LVL Logo Club
Hik2008 Hobro IK Logo Hobro IK
Hik08 B Hobro IK Logo Hobro IK
Løgstør 1 Løgstør IF Logo Løgstør IF
Løgstør 2 Løgstør IF Logo Løgstør IF
HobroIK u6 Hobro IK Logo Hobro IK
DFI 1 Dall-Ferslev Idrætsforening Logo Dall-Ferslev Idrætsforening
DFI 1 Dall-Ferslev Idrætsforening Logo Dall-Ferslev Idrætsforening
Kvik/Aalestrup IF Aalestrup IF Logo Aalestrup IF

U-7 Drende 5-mands 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag Ca. 10.00

Teamname LVL Logo Club
Vester Hassing Piraterne 1 A Vester Hassing GF Logo Vester Hassing GF
Vester Hassing Piraterne 2 A Vester Hassing GF Logo Vester Hassing GF
Karensmindeskolen C Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Hobro IK C Hobro IK Logo Hobro IK
Hobro IK 2 Hobro IK Logo Hobro IK
Sgif Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold
Nørager IF Nørager IF

U-8 Drende 5-mands 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag Ca. 13.00

Teamname LVL Logo Club
SGIF1 Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold
SGIF2 Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold
U8 B Øster Hornum Idrætsforening Logo Øster Hornum Idrætsforening
Hadsund Boldklub Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
Little Tigers C Haubro Idrætsforening Logo Haubro Idrætsforening
ASV C ASV Logo ASV
Arden B IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
Rosendal IK IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold

U-9 Drende 5-mands 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag Ca. 13.00

Teamname LVL Logo Club
Gug rød Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
Gug blå Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
U9 B Øster Hornum Idrætsforening Logo Øster Hornum Idrætsforening
Bmk90 B BMK 90 Logo BMK 90
Alvin Boys B ASV Logo ASV
Gug gul Gug Boldklub Logo Gug Boldklub

U-10 Drenge 7-mands 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag Ca. 12.00

Teamname LVL Logo Club
Skidesprællerne C Assens IF Logo Assens IF

U-11 Drenge 7-mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag Ca. 13.00

Teamname LVL Logo Club

UU-12 Drenge 7-mands 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag Ca 10.00

Teamname LVL Logo Club
ASV C ASV Logo ASV
BK02

U-12 Drenge 7-mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag Ca 10.00

Teamname LVL Logo Club

U-13 Drenge 7-mands 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag Ca.13.00

Teamname LVL Logo Club
Gug rød B Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
Gug blå B Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
Randers Freja 1 B Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
Randers Freja 2 B Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
Rosendal 1 B IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
BK02 BK02
BK02
Rosendal 2 B IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold

U-13 Drenge 7-mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag Ca.13.00

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
21. - June 22 2014

Organisation
Doense Vebbestrup´s IdrætsForening
Place
Multiforum
Address
Ndr. Truevej 14 vebbestrup
Postalcode
9500
City
Hobro
Sport
Soccer
Type
Unknown

Tournament overview