Orient Cup 2014

Ledige Pladser:

 

U7 årgang 2008 : 3 pladser

 

fyldte rækker :

U10 årgang 2005

U9 årgang 2006

U6 årgang 2009

U8 årgang 2007

 

Orient Cup 2014

Orient Byder d.30 og 31 August på Orient Cup i Rødovre (kbh).

Det foregår på Orient Hjemmebane :

Islevbrovej 44

2610 Rødovre

Der vil være mulighed for masser af leg på Hoppeborg og hastighedsmåler

Gratis Popcorn, Saftevand og flødebollemaskine til deltagerne.

Orient klubhus holder åbent med salg fra Grill,kaffe,vand,is,Slushice osv.

kom og hver med til en dejlig dag.

Medaljer til alle deltagende spillere.

der spilles i:

U5-U6-U7 og u6-7 piger       ( 3mands)            pris 200kr

U8-U9-U10                              (5mands)             pris 300kr 

5 Holdspuljer Min 4 kampe til hver

Der spilles efter DBU Sjællands turneringsreglement.

Vi stiller med dommere til alle 8 mands. Dog kan 3 og 5-mands kampe være
”døm-selv-kampe”.
 

Spilletid:
3-mands: 1 x 12 min. / 5-mands: 2 x 7 min. / 8-mands: 2 x 12 min.

forventet program:

Lørdag spiller:

 U6 (årg 09)  3v3 

U8 (årg 07) og U10 (årg 05) 5v5

 

Søndag :

U5 (årg 10) 3v3

U7 (årg 08) 3v3

U9 (årg06) 5v5

kontakt person : Micki Strømlund mob. 27123407

Email: Mickistroemlund@gmail.com.

Tilmelding via Staevner.dk og  først gældende ved betaling på konto:

Reg 2252
Konto: 8128 511 564

Oplys hold ID nummer fra staevne.dk ved betalingen.

Klubbens hjemmeside: http://orientexpressen.dk/

pengene sendes ikke retur når stævnet er lukket for tilmeldinger

Håber at se jer

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U-6 årgang 09 Mixed 5 200 Lørdag 39 0
U Mixed 2 0
U-7 årgang 08 Mixed 5 200 Søndag 53 2
U-8 årgang 07 Mixed 8 300 Lørdag 32 4
U-9 årgang 06 Mixed 8 300 Søndag 36 2
U-10 årgang 05 Mixed 8 300 Lørdag 21 1
U Mixed 3 0
u Mixed 2 0
U Mixed 1 0
U Mixed 1 0

Signetud teams

U-6 årgang 09 21 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
orient 2 Orient Fodbold Logo Orient Fodbold
orient 3 Orient Fodbold Logo Orient Fodbold
orient 1 Orient Fodbold Logo Orient Fodbold
HGI C Hillerød G&IF Logo Hillerød G&IF
Real Madrid C FA 2000 Logo FA 2000
Barcelona FA 2000 Logo FA 2000
CIK 1 C Christianshavns IK Logo Christianshavns IK
CIK 2 C Christianshavns IK Logo Christianshavns IK
BK Avarta 1 Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta
BK Avarta 2 Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta
B1903 1 BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
B1903 2 BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
B1903 3 BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
B1903 4 BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
Greve 1 C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve 2 C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Vinderne B Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF Logo Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF
Super drengene B Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF Logo Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF
Real Madrid 2 FA 2000 Logo FA 2000
BIF 1 og 2 Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndby IF 2 Brøndby IF Logo Brøndby IF

U 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-7 årgang 08 41 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Orient 1 B Orient Fodbold Logo Orient Fodbold
Orient 2 Orient Fodbold Logo Orient Fodbold
Orient 3 Orient Fodbold Logo Orient Fodbold
Solrød FC 1 B Solrød FC Logo Solrød FC
Solrød FC 2 B Solrød FC Logo Solrød FC
Hif 1 Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Hif 2 Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Hif 3 Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Orient 4 C Orient Fodbold Logo Orient Fodbold
AB Tårnby 1 Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
AB Tårnby 2 Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
HGI C Hillerød G&IF Logo Hillerød G&IF
Greve 1 + 2 C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Rørvig IF C Rørvig IF Logo Rørvig IF
GFK 1 B Glostrup FK Logo Glostrup FK
GFK 2 B Glostrup FK Logo Glostrup FK
B 93 OD A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
B.82 Virum A B82 Virum Logo B82 Virum
B. 82 Virum 2 B B82 Virum Logo B82 Virum
AB Tårnby 3 A Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Union U7 C Boldklubben Union Logo Boldklubben Union
Hold 1 A SB50 Fodbold Logo SB50 Fodbold
Hold 2 A SB50 Fodbold Logo SB50 Fodbold
De seje B Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF Logo Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF
Avarta 2 B Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta
Avarta 1 B Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta
B 93 OD 2 A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Dragør 1 Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Dragør 2 Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Dragør 3 Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Friheden 1 Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
Friheden 2 Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
Friheden 3 Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
smølferne 2 Boldklubben Rødovre Logo Boldklubben Rødovre
VSB Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
Orient 5 Orient Fodbold Logo Orient Fodbold
Gevninge C Gevninge IF Logo Gevninge IF
Gevninge C Gevninge IF Logo Gevninge IF
Hold 1 B KVIF
Hold 2 B KVIF
Hold 3 B KVIF

U-8 årgang 07 15 confirmend signups, 4 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Star Wars orienterne B Orient Fodbold Logo Orient Fodbold
Drage orienterne B Orient Fodbold Logo Orient Fodbold
Skævinges stormtropper B IS Skævinge Logo IS Skævinge
Holbæk B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
VI39 Tigerne B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Klaus B Jyllinge Fodbold Club Logo Jyllinge Fodbold Club
Stormtropperne 2 B IS Skævinge Logo IS Skævinge
Bjæverskov B IF Frem Bjæverskov Logo IF Frem Bjæverskov
SGIF B Slagslunde Ganløse Idrætsforening Logo Slagslunde Ganløse Idrætsforening
Albertslund IF B Albertslund IF Logo Albertslund IF
Hold F B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Hold 1 SB50 Fodbold Logo SB50 Fodbold
Hold 2 SB50 Fodbold Logo SB50 Fodbold
smølferne B Boldklubben Rødovre Logo Boldklubben Rødovre
Bjæverskov 2 B IF Frem Bjæverskov Logo IF Frem Bjæverskov

U-9 årgang 06 20 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Orient1 B Orient Fodbold Logo Orient Fodbold
OrientA B Orient Fodbold Logo Orient Fodbold
Skævinge B IS Skævinge Logo IS Skævinge
De stærke drenge fra Måløv C Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub
Måløvs drenge B Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub
Næstved drengene B Næstved IF Logo Næstved IF
Bs drengene C Bs 72
Holbæk 1 B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Holbæk 2 B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Holbæk 3 C Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Hjorten B IF Hjorten Logo IF Hjorten
BK FREM B Boldklubben FREM Logo Boldklubben FREM
FC Holte 2006 A A FC Holte Logo FC Holte
FC HOLTE 2006 B C FC Holte Logo FC Holte
AB Tårnby Vest 1 A Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
AB Tårnby Vest 2 B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Køge Boldklub A Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
FHF 1 B Fløng-Hedehusene Idræt Logo Fløng-Hedehusene Idræt
FHF 2 Fløng-Hedehusene Idræt Logo Fløng-Hedehusene Idræt
B1903 - løverne B BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903

U-10 årgang 05 14 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Orients drenge B Orient Fodbold Logo Orient Fodbold
Hellas 05 B Boldklubben Hellas Logo Boldklubben Hellas
FB 05-Sort B Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
Farum boldklub Øst B Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Farum Boldklub Øst C Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Værløse SyD B
VÆRLØSE NORD C Værløse Boldklub Logo Værløse Boldklub
Simon og Emils drenge B Vanløse IF Logo Vanløse IF
TFC 1 B Taastrup FC Logo Taastrup FC
TFC 2 B Taastrup FC Logo Taastrup FC
Vallensbæk 2 B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Vallensbæk 3 B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
CZ's Fremad A-drenge A Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager
HVB B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub

U 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

u 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
30. - August 31 2014

Organisation
Orient Fodbold
Place
Sportspladsen
Address
islevbrovej 44
Postalcode
2610
City
Rødovre
Sport
Soccer
Type
Unknown

Tournament overview