HIK CUP - Forår

HIK CUP - Forår
Lørdag d. 31. maj & søndag d. 1. juni

Hellerup Idræts Klub afholder igen stævnet HIK CUP henover weekenden omkring Kristi Himmelfart for årgangene 2005, 2006, 2007, 2008 og 2009.

Hvorfor HIK CUP?
- Mange kampe - som udgangspunkt 5 pr. hold.
- Kort ventetid - max 1 kamp som oversidder eller ingen.
- Gode baner - alle kampe afvikles på kunstgræs (3. generation).
- Erfaring med stævneafholdelse både inde og ude.

Spilleplan
Lørdag 09.30-13.00: U9 (2005) B - 8 pladser
Lørdag 09.30-13.00: U8 (2006) A - 8 pladser
Lørdag 13.00-16.30: U8 (2006) B/C - 16 pladser

Søndag 09.30-11.15: U5 (2009) - 16 pladser
Søndag 09.30-11.15: U6 (2008) - 16 pladser
Søndag 09.30-11.15: U7 (2007) A - 16 pladser
Søndag 11.30-15.00: U7 (2007) B/C - 32 pladser

Retningsliner
- Der spilles som udgangspunkt efter DBU's regler for 3- og 5-mandsfodbold.
- Alle kampe sættes igang og afsluttes over højtalere.
- Alle kampe er som udgangspunkt døm-selv.

Banestørrelser

U9, 5-mands: 40x30 meter.
U8, 5-mands: 40x30 meter.
U7, 5-mands: 30x24 meter.
U6, 3-mands: 21x18 meter.
U5, 3-mands: 21x18 meter.

Antal spillere (max.)

5-mands: 8 spillere pr. hold.
3-mands: 5 spillere pr. hold.

DBU's holdninger og handlinger

I lighed med DBU's holdninger og handlinger vil der ikke blive ført en samlet stilling, til gengæld vil der være præmie (medalje eller overraskelse) til alle spillere efter stævnet.

Tilmelding
Prisen for tilmelding er 300,- kr. per 3-mandshold og 400,- kr. per 5-mandshold. Tilmeldingen er endelig, når betalingen er gået ind på vores konto:

Reg.nr.: 2125
Konto.nr.: 8977602743

Husk tydelig markeing af klub, hold samt staevner.dk ID ved indbetaling.

Kontakt
Claus Jørgensen
Telefon: 51515141
Mail: claus.dj@hotmail.com

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U9 (2005) B Mixed 8 400 Lørdag kl. 09.30-13.00 5 0
U8 (2006) A Mixed 8 400 Lørdag kl. 09.30-13.00 6 0
U8 (2006) B/C Mixed 8 400 Lørdag kl. 13.00-16.00 8 0
U6 (2008) Mixed 5 300 Søndag kl. 09.30-11.15 10 0
U7 (2007) A Mixed 8 400 Søndag kl. 09.30-11.15 12 0
U7 (2007) B/C Mixed 8 400 Søndag kl. 11.30-15.00 20 0
U5 (2009) Mixed 5 300 Søndag kl. 09.30-11.15 7 0

Signetud teams

U9 (2005) B 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag kl. 09.30-13.00

Teamname LVL Logo Club
HIK U9 B1 B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
HIK U9 B2 B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
KB B1 (Blå) B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB B1 (Hvid) B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
hornbæk Hornbæk IF Logo Hornbæk IF

U8 (2006) A 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag kl. 09.30-13.00

Teamname LVL Logo Club
HIK U8 A A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
FIX HIPSTERS A Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Husum Husum Boldklub Logo Husum Boldklub
B1903 A BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
Tårnby FF 1 A Tårnby FF Logo Tårnby FF

U8 (2006) B/C 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag kl. 13.00-16.00

Teamname LVL Logo Club
HIK U8 B1 B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
HIK U8 B2 B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
FIX EAGLES B Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Jægersborg B Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
Børste A B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Børste B B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Hjorten B IF Hjorten Logo IF Hjorten
Tårnby FF 2 B Tårnby FF Logo Tårnby FF

U6 (2008) 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag kl. 09.30-11.15

Teamname LVL Logo Club
A.G.F. Blå A
AGF Hviiee Aakanden GF Logo Aakanden GF
A.G.F. små B
HIK 08 Blå Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
HIK 08 Hvid Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Farum 1 Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
CIK1 B Christianshavns IK Logo Christianshavns IK
CIK2 B Christianshavns IK Logo Christianshavns IK
HUI 1 B Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
HUI 2 C Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub

U7 (2007) A 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag kl. 09.30-11.15

Teamname LVL Logo Club
HIK U7 A1 A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
A.G.F. Blå A Aakanden GF Logo Aakanden GF
Bsf1 A Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
JB 07 1 A Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
Herlev HI 1 Herlev IF Logo Herlev IF
Køge BK 1 A Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
De blå Tottis drenge A Vanløse IF Logo Vanløse IF
Roskilde 1 A Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
Kastrup boldklub A Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Virums drenge A Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
FIF A FIF Hillerød Logo FIF Hillerød
KB Hold 2007C A A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub

U7 (2007) B/C 18 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag kl. 11.30-15.00

Teamname LVL Logo Club
HIK U7 B B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
HIK U7 C C Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
HIK U7 D C Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Bsf2 B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Borup B Borup Idrætsforening
Fix-1 C Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
JB 07 2 B Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
B82 B B82 Virum Logo B82 Virum
Hornbæk 1 B Hornbæk IF Logo Hornbæk IF
Hornbæk 2 B Hornbæk IF Logo Hornbæk IF
Husum U7 B Husum Boldklub Logo Husum Boldklub
de hvide løver B Vanløse IF Logo Vanløse IF
de grønne løver B Vanløse IF Logo Vanløse IF
VI39 Tigerne C Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Roskilde 2 B Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
Kastrup boldklub Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Virums stærkeste C Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
Bakkegården B Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening

U5 (2009) 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag kl. 09.30-11.15

Teamname LVL Logo Club
HIK 09 Blå Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
HIK 09 Hvid Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Fremad Amager 1 A Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager
Fremad Amager 2 B Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager
AGF Små blå A Aakanden GF Logo Aakanden GF
A.G.F. små hviiee A Aakanden GF Logo Aakanden GF
Spækhuggerne B Rudersdal Boldklub Logo Rudersdal Boldklub

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
May 31 - June 1 2014

Organisation
Hellerup Idræts Klub
Place
HIK
Address
Bregnegårdsvej 25
Postalcode
2900
City
Hellerup
Sport
Soccer
Type
Unknown

Tournament overview