Herlev Festuge stævne

Herlev Festuge stævne i Herlev Fodbold !

I forbindelse med Herlev Festuge afholder vi lørdag den 30. august 2014, fodboldstævne for alle drenge og piger tilhørende hold fra U6 til U14. Alle kampene afvikles i skønne og hyggelige omgivelser omkring Herlev fodbolds klubhus og stadion. Vi håber rigtig mange har lyst til at bruge en lørdag i Herlev, hvor der bl.a. vil være rig lejlighed, for masser af boldspil, socialt hygge og kammeratligt samvær, på tværs af årgang og køn.

Vi glæder os til at se Jer i Herlev !

Aktiviteter
Ud over fodbolden, vil der være hoppeborg til de mindste, mini boldbane, hastighedsmåler,
lotteri og spil. Desuden vil der på baneområderne være telte med mulighed for køb af kaffe,
vand, kage og sandwich. Endvidere vil cafeen i klubhuset naturligvis være åben.

Rækker og regler:

Række niveau: Række A (DBU Sjællands række 1 og 2) og B (DBU Sjællands række 3 og 4). Der spilles efter DBU Sjællands turneringsbestemmelser og regler. Vi appellerer til at man respekterer ens holds niveau og tilmelder dem i den korrekte række, så vi kan opnå nogle gode og lige kampe ved stævnet. Det får alle mest ud af.

Spilletid:
3-mands: 1 x 10 min. / 5-mands: 2 x 7 min. / 8-mands: 2 x 12 min. / 11-mands: 2 x 15 min.

Turneringsform:
Der spilles i puljer af 5 hold, dvs. at hvert hold er garanteret min. 4 kampe.
Turneringsplan udarbejdes ud fra antal tilmeldte hold, hvor af det vil fremgå hvor mange
kampe hvert hold har. Der vil være finalekampe i 11-mands turneringerne. Afhængig af
antal tilmeldte hold forbeholder vi os retten til at tilpasse stævneform, niveau eller spilletid.
Vi spiller efter DBU’s holdninger og handlinger for børnestævner.

Dommere
Herlev fodbold stiller med dommere til alle kampe. Dog kan 3 og 5-mands kampe være
”døm-selv-kampe”.

Præmier
Der er Pokal og medaljer til vinderne i 8 og 11 mands rækkerne, samt medaljer til alle spillere i 3 og 5-mands rækkerne.

Antal deltagere
Der er plads til nedenstående antal hold.
3-mands: (Max 5 spillere pr hold)
U6 drenge 30 hold
U7 drenge 30 hold
5-mands: (Max 8 spillere pr hold)
U8 drenge (A + B række) 15 hold i hver række
U9 drenge (A + B række) 15 hold i hver række
U10 drenge (A + B række) 15 hold i hver række
U10 piger 30 hold
8-mands: (Max 11 spillere pr hold)
U11 drenge (A + B række) 10 hold i hver række
U12 drenge (A + B række) 10 hold i hver række
11-mands: (Max 14 spillere pr hold)
U14 drenge (A + B række) 10 hold i hver række

Endeligt program Senest 5 dage før stævnet, bliver programmet sendt ud til de tilmeldte holds kontaktperson.Programmet kan også hentes på Herlev Fodbold’s hjemmeside: www.herlevfodbold.dk

Generelt info om stævnet kan fås ved at ringe/skrive til Thomas Lollike, mobil +45 2970 5047, mail: staevne@hifodbold.dk eller på vores hjemmeside: www.herlevfodbold.dk

Indbetaling i Jysk bank på konto nummer 5044-0001286973. Husk at anfør hold ID fra staevner.dk

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 Mixed 3 250 9 0
U7 Mixed 3 250 17 0
U8 Mixed 5 400 8 0
U8 Mixed 5 400 10 0
U9 Mixed 5 400 5 0
U9 Mixed 5 400 12 0
U10 Mixed 5 400 0 0
U10 Mixed 5 400 10 0
U10 Piger Mixed 5 400 6 0
U11 Mixed 8 500 0 0
U11 Mixed 8 500 6 0
U12 Mixed 8 500 2 0
U12 Mixed 8 500 6 0
U14 Mixed 11 600 4 0
U14 Mixed 11 600 6 0

Signetud teams

U6 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Rørvig IF C Rørvig IF Logo Rørvig IF
Fragglerne C Herlev IF Logo Herlev IF
Fragglerne2 C Herlev IF Logo Herlev IF
Glostrup FK 1 C Glostrup FK Logo Glostrup FK
Glostrup FK 2 C Glostrup FK Logo Glostrup FK
e-takeaway.dk

U7 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Farum 1 Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Farum 2 Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
B 93 OD A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Herlev IF A Herlev IF Logo Herlev IF
Herlev IF B Herlev IF Logo Herlev IF
Herlev IF C Herlev IF Logo Herlev IF
B73 - 1 Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
B73 - 2 Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
B73 - 3 Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
B73 - 4 Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
Lundegården B Ballerup FC Lundegården Logo Ballerup FC Lundegården
HVB1 Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
HVB2 Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
HVB3 Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Lundegården B Ballerup FC Lundegården Logo Ballerup FC Lundegården
G77 B Idrætsforeningen Gundsømagle 1977 Logo Idrætsforeningen Gundsømagle 1977

U8 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Herlev HI 1 A Herlev IF Logo Herlev IF
Avarta 1 A Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta
B1903 A BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
ØFC1 A Ølstykke FC Logo Ølstykke FC
Greve A A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Farum BK A Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
B1973 1 A Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev

U8 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HI Herlev 2 B Herlev IF Logo Herlev IF
Avarta 2 B Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta
ØFC2 B Ølstykke FC Logo Ølstykke FC
Greve U8 B B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
B1973 B1 B Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
B1973 B2 B Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
Himmelev Veddelev Boldklub B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Farum BK B Farum Boldklub Logo Farum Boldklub

U9 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Herlev IF Herlev IF Logo Herlev IF
SB50 A SB50 Fodbold Logo SB50 Fodbold
Svogerslev BK1 A Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub

U9 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Herlev IF 2 C Herlev IF Logo Herlev IF
Herlev IF 1 B Herlev IF Logo Herlev IF
TPS U9 B Torveparken Sportsklub Logo Torveparken Sportsklub
B1903 - løverne B BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
Svogerslev BK2 C Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
B73 Herlev, Hold 1 B Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
B73 Herlev, Hold 2 Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
Vallensbæk Panterne C Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Vi39 Trup 2 B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
TPS2 B Torveparken Sportsklub Logo Torveparken Sportsklub

U10 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U10 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Snakes B Slangerup og Omegns IF Logo Slangerup og Omegns IF
BB 2005 B Bagsværd Boldklub Logo Bagsværd Boldklub
Avarta B Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta
BK Avarta 2 B Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta
Herlev B Herlev IF Logo Herlev IF
Herlev B Herlev IF Logo Herlev IF
Torveparkens SK B Torveparkens SK
drengene A Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
drengene 2 B Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
BFC Lundegården B Ballerup FC Lundegården Logo Ballerup FC Lundegården

U10 Piger 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Herlev Fodbold B Herlev IF Logo Herlev IF
Karlslundepigerne C Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Hornbæk supergirls B Hornbæk IF Logo Hornbæk IF
FC Bella C FC Bella Logo FC Bella
Køge Boldklub B Køge Boldklub Logo Køge Boldklub

U11 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U11 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U12 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U12 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U14 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U14 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
August 30 2014

Organisation
Herlev IF
Place
Herlev Fodbold
Address
Tvedvangen 200
Postalcode
2730
City
Herlev
Sport
Soccer
Type
Unknown
Herlev Festuge stævne map

Tournament overview