B1973 Micro Cup

B1973 Micro Cup 2014 i Herlev

B1973 inviterer igen i år til micro cup stævne for drenge og piger søndag den 14. september 2014

3-mandshold (max 5 spillere):
U4 drenge spiller i 2 puljer max 10 hold
U5 drenge spiller i 3 puljer max 18 hold
U6 drenge spiller i 4 puljer max 24 hold
U7 drengerækker og pigerække spiller hver i 4 puljer max 20 hold

5-mandshold (max. 8 spillere):
U8 drenge A og B række spiller i hver 2 puljer med hver max 10 hold
U9 drenge og piger A og B række spiller i hver 2 puljer med hver max 10 hold

Har en årgang nået det angivne max antal hold, så meld alligevel til på venteliste, hvis I gerne vil med til denne hyggelige og spændende dag. Alt efter antallet af tilmeldinger på andre årgange vil der være mulighed for at den årgang, der har nået max, kan blive udvidet med flere puljer og hold.

Antal kampe:
Alle er garanteret 4 kampe.

Spilletid:
U4-6 spiller 1 x 6 min
U7 spiller 12 min
U8-9 spiller 12 min

Medaljer:
Der vil være medaljer til alle.

Holdgebyr:
3 mandshold U4-7 (max 5 spillere) 250,- kr.
5 mandshold U8-9 (max 8 spillere) 400,- kr.

Turneringsform:
U4-6 spiller uden slutspil.
U7-9 spiller med 1'er slutspil. Der SKAL indrapporteres resultater. Resultat indrapporteres af ”hjemmehold”

Tilmelding:
Tilmelding skal ske via www.staevner.dk senest d. 4. september 2014. Tilmeldingen er først gældende ved indbetaling af stævnegebyr på reg nr 0146 og konto nr 6444719476. Ved afbud efter den 4. september eller ved udeblivelse på dagen betales gebyret ikke tilbage. For yderligere informationer vedrørende B1973 Micro cup henvises til b73microcup@gmail.com

B1973 forbeholder sig ret til at ændre programmet

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U5 Mixed 5 250 Søndag formiddag 9 0
U6 Mixed 5 250 Søndag formiddag 14 0
U9 drenge A række Mixed 8 400 Søndag eftermiddag 15 0
U7 drenge Mixed 5 250 Søndag eftermiddag 13 0
U8 drenge A række Mixed 8 400 Søndag morgen 6 0
U7 piger Mixed 5 250 Søndag eftermiddag 3 0
U8 drenge B/C række Mixed 8 400 Søndag morgen 16 0
U9 drenge B/C række Mixed 8 400 Søndag eftermiddag 11 0
U9 piger A række Mixed 8 400 Søndag formiddag 0 0
U9 piger Mixed 8 400 Søndag formiddag 5 0
U4 Mixed 5 250 Søndag formiddag 3 0

Signetud teams

U5 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
B1973-1 Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
B1973-2 Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
B1973-3 Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
Gladsaxe-Hero C Gladsaxe-Hero Boldklub Logo Gladsaxe-Hero Boldklub
Dragør Boldklub Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub

U6 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
KB Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Fragglerne2 C Herlev IF Logo Herlev IF
TFC 1 B Taastrup FC Logo Taastrup FC
Gladsaxe-Hero B Gladsaxe-Hero Boldklub Logo Gladsaxe-Hero Boldklub
Gladsaxe-Hero 2 B Gladsaxe-Hero Boldklub Logo Gladsaxe-Hero Boldklub
Herlev's seje drenge C Herlev IF Logo Herlev IF
Herlev's seje drenge C Herlev IF Logo Herlev IF
B1973 U6-1 Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
B1973 U6-2 Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
B1973 U6-3 Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
Avarta Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta
Fragglerne 1 Herlev IF Logo Herlev IF
Fragglerne 3 Herlev IF Logo Herlev IF

U9 drenge A række 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Husum Husum Boldklub Logo Husum Boldklub
B1973 1 A Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
Greve A Sort A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve A Hvid A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
KB U9A1 Sort A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB U9A1 Hvid A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
B1903 A BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
Køge Boldklub A Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
TPS U9 B Torveparken Sportsklub Logo Torveparken Sportsklub
BSF A Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Svogerslev BK1 A Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
FB øst A Farum Boldklub Logo Farum Boldklub

U7 drenge 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
e-takeaway
B 93 OD A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
1 A Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
2 A Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
3 B Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
4 B Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
AB Tårnby 1 A Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
AB Tårnby 2 A Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
AB Tårnby 3 A Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
AB Tårnby 4 A Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Lundegården B Ballerup FC Lundegården Logo Ballerup FC Lundegården
If Frem Bjæverskov 1 B IF Frem Bjæverskov Logo IF Frem Bjæverskov
If Frem Bjæverskov 2 C IF Frem Bjæverskov Logo IF Frem Bjæverskov

U8 drenge A række 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag morgen

Teamname LVL Logo Club
B1903 A BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
B1973 A1 A Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev

U7 piger 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
tøzerne 2 B Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
Måløv Boldklub C Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub
Farum B Farum Boldklub Logo Farum Boldklub

U8 drenge B/C række 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag morgen

Teamname LVL Logo Club
B1973 B1 Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
VI39 Tigerne C Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Drible Kongerne FC Holte Logo FC Holte
B1973 B2 B Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
Roskilde 1 B Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
Roskilde 2 C Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
SB1 C Stenløse BK Logo Stenløse BK
SB2 C Stenløse BK Logo Stenløse BK
If frem bjæverskov B IF Frem Bjæverskov Logo IF Frem Bjæverskov
Bjæverskov 2 B IF Frem Bjæverskov Logo IF Frem Bjæverskov
Himmelev Veddelev Boldklub B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
B1973 B3 B Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
BV 2007 B Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
B1973 B4 B Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev

U9 drenge B/C række 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
B1973 2 B Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
B1973 3 B Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
VI39 Trup 2 B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Husum B Husum Boldklub Logo Husum Boldklub
B1903 Hold 3 C BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
B1903 - løverne B BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
Svogerslev BK2 C Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
Vallensbæk Trup 3 C Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
TPS2 B Torveparken Sportsklub Logo Torveparken Sportsklub
LUI C Lynge-Uggeløse IF Logo Lynge-Uggeløse IF

U9 piger A række 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club

U9 piger 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Tøzerne1 B Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
HI Piger B Herlev IF Logo Herlev IF
Farum B Farum Boldklub Logo Farum Boldklub

U4 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
B1973 1 Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
B1973 2 Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
B1973 3 Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
September 14 2014

Organisation
Boldklubben 1973 Herlev
Place
B1973 Herlev's baner
Address
Elverhøjen 64
Postalcode
2730
City
Herlev
Sport
Soccer
Type
Unknown
B1973 Micro Cup map

Tournament overview