LITE-HOUSE.DK CUP 2014

 

LITE-HOUSE.DK CUP 2014

Haslev FC inviterer til stævne

 30-31 august 2014

 

For 33. gang afholder Haslev FC fodboldstævne for de små årgange. Til LITE-HOUSE.DK CUP er der plads til alle. Vi spiller først indledende puljer, derefter spilles i finalepuljer a 3 hold, hvor 1'erne spiller mod 1'erne., 2'erne mod 2'erne osv. Derfor kan vi også garantere medaljer til alle, da vi i finalepuljerne spiller om guld, sølv og bronze.

Vi spiller i rækkerne U-7 til U-10 for drenge, og U10 og U12 for piger.


Kom og slut sommeren til Haslev FC's populære stævne.

 

Der spilles efter DBU's regler for 3, 5 og 8 mands fodbold.

 

Der er min. 4 kampe og præmier til alle hold.

 

U7 spiller 3 mands

U8,U9,U10 drenge, samt U10 piger spiller 5 mands

U12 piger spiller 8 mands

 

TILMELDING ER LUKKET

 

Tilmeldingsfristen er 15. august 2014

Det er efter først til mølle.... Tilmeldingen bliver først gældende efter indbetaling af startgebyret  på konto nr. 2750 - 6266 883 089.

Husk at skrive klub, årgang og holdid ved indbetaling.

Kontaktperson: Allan Brady - 40 68 56 5240 68 56 52 email: Allan@bradybeauty.dk

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U7 årgang 2008 Mixed 5 350 Lørdag 11 0
U8 årgang 2007 Mixed 8 350 Lørdag 17 0
U9 årgang 2006 Mixed 8 350 Lørdag 22 0
U10 årgang 2005 Mixed 8 400 Søndag 13 0
U 10 piger Mixed 8 350 Søndag 2 0
U 12 piger Mixed 11 400 Søndag 7 0

Signetud teams

U7 årgang 2008 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Ringsted IF A Ringsted IF Logo Ringsted IF
Ringsted IF B Ringsted IF Logo Ringsted IF
Ringsted IF C Ringsted IF Logo Ringsted IF
Fk 05 A B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Fk 05 B B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
STIF 1 C Sandved Tornemark Idrætsforening Logo Sandved Tornemark Idrætsforening
STIF 2 C Sandved Tornemark Idrætsforening Logo Sandved Tornemark Idrætsforening
FLI Faxe Ladeplads IF Logo Faxe Ladeplads IF
HFC 1 Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
HFC 2 Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club

U8 årgang 2007 17 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Ringsted IF 1 A Ringsted IF Logo Ringsted IF
Ringsted IF 2 B Ringsted IF Logo Ringsted IF
Haslev 1 B Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Haslev 2 B Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Haslev 3 B Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Haslev 4 B Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
BK Friheden 1 Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
BK Friheden 2 Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
FK Sydsjælland 05 FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Vallensbæk IF 1 A Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Herfølge B Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
Store Heddinge BK C Store Heddinge BK Logo Store Heddinge BK
HG1 B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG2 C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Køge A Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Præstø IF B Præstø IF Logo Præstø IF
B73 1 B73 Slagelse Logo B73 Slagelse

U9 årgang 2006 18 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Haslev A Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Haslev B Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Næstved drengene Næstved IF Logo Næstved IF
Solrød FC 1 A Solrød FC Logo Solrød FC
Solrød FC 2 B Solrød FC Logo Solrød FC
Nif drengene B Næstved IF Logo Næstved IF
Holmegaard 1 Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
Holmegaard 2 Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
Rønnede IF C Rønnede IF Logo Rønnede IF
Bjæverskov Orange A IF Frem Bjæverskov Logo IF Frem Bjæverskov
Bjæverskov Blå B IF Frem Bjæverskov Logo IF Frem Bjæverskov
HG 1 B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG 2 B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG 3 B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Brøndby Blå. B Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndby Gul. B Brøndby IF Logo Brøndby IF
Haslev 3 B Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
B.73 B B73 Slagelse Logo B73 Slagelse

U10 årgang 2005 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
HFC A A Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
HFC BC2 B Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
HFC BC3 B Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Køge BK U10 A A Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Køge Boldklub U10 B C Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
NFC A Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
NFC b A Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Solrød FC B Solrød FC Logo Solrød FC
Roskilde KFUM B KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Suså B Suså Idrætsforening Logo Suså Idrætsforening
nfc B nfc rød
HFC BC4 B Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club

U 10 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U 12 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
30. - August 31 2014

Organisation
Haslev Fodbold Club
Place
Haslev FC
Address
stadionvej 10
Postalcode
4690
City
Haslev
Sport
Soccer
Type
Unknown
LITE-HOUSE.DK CUP 2014 map

Tournament overview