Brøndby IF Micro JubilæumsCup 2014 U6 - U10

Så er det blevet tid til at afholde Brøndby IF Micro JubilæumsCup 2014.
Stævnet afholdes d. 14. september 2014 ml. 9 - 16.30 på vores kunststofbaner.
 
Hvem kan deltage?
For at give spillere på alle niveauer mulighed for at deltage i Brøndby IF Micro JubilæumsCup 2014, spilles der i niveau A, B og C i U8 - U10. Der vil være medaljer/præmier til alle deltagende spillere.

Alle årgange fra U6 – U10 kan deltage i stævnet.
 

U6 og U7 spiller 3-mands
•Årgangene er ikke niveau opdelt
•Der spilles ikke med finalerunder


U8, U9 og U10 spiller 5-mands
•Der vil være pokaler til 1., 2. og 3. pladserne
•Der vil være medaljer til alle
•Der spilles med finalerunder
 
Kampene spilles efter SBU regler. Evt. afvigelser i forhold til SBU reglerne vil fremgå af det endelige kampprogram. Resultater vil ikke blive offentliggjort.
 
Hvad koster det at deltage?

Prisen for U5, U6 og U7 er 350 kr. pr. deltagende hold.
Prisen for U8, U9 og U10 er 500 kr. pr. deltagende hold.

Faciliteter, boder og mad
Der vil være åben i vores bod, hvor der vil være mulighed for at købe diverse mad og drikke, bl.a. is, pølser, sodavand og kaffe.
 
Der er toiletter ved banerne.

Alle spillere vil få udleveret en billet til dagens superligakamp. Den spilles kl.17.00 på Brøndby Stadion, og det er mellem Brøndby IF- Randers FC.

Betaling senest 4. september på Reg. 5326 Kontonr. 0243777. Husk angivelse af hold.

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U10 Mixed 7 500 Søndag eftermiddag 14 0
U10 Mixed 7 500 Søndag eftermiddag 10 0
U10 Mixed 7 500 Søndag eftermiddag 15 0
U9 Mixed 7 500 Søndag eftermiddag 9 0
U9 Mixed 7 500 Søndag eftermiddag 14 0
U9 Mixed 7 500 Søndag eftermiddag 9 0
U8 Mixed 7 500 Søndag formiddag 15 0
U8 Mixed 7 500 Søndag formiddag 14 0
U8 Mixed 7 500 Søndag formiddag 12 0
U7 Mixed 5 350 Søndag eftermiddag 17 0
U6 Mixed 5 350 Søndag formiddag 10 0

Signetud teams

U10 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Birkerød A Skjold Birkerød Fodbold Logo Skjold Birkerød Fodbold
Vallensbæk IF 1 A Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
GIF'er A Gadstrup IF Logo Gadstrup IF
Brøndby Gul A Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndby blå A Brøndby IF Logo Brøndby IF

U10 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
SIF MG B Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
Brøndby Blå U10-3 B Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndby Gul U10-3 B Brøndby IF Logo Brøndby IF
FB-Gul05 B Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
Roskilde KFUM B KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Vallensbæk IF 2 B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
BK Friheden B Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
SGIF Hvid B Slagslunde Ganløse Idrætsforening Logo Slagslunde Ganløse Idrætsforening
Raklev GI B Raklev GI Logo Raklev GI

U10 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Brøndby IF U10-4 gul C Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndby IF U10-4 blå C Brøndby IF Logo Brøndby IF
Vallensbæk IF 3 C Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Roskilde KFUM "HVID" C KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Albertslund IF C Albertslund IF Logo Albertslund IF
Rosenhøj BK C Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
Haslev fc 3 C Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
SGIF Grøn C Slagslunde Ganløse Idrætsforening Logo Slagslunde Ganløse Idrætsforening
GIF'er C Gadstrup IF Logo Gadstrup IF
Skov´s drenge C Hvidebæk IF Logo Hvidebæk IF
HVB C Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
TGB's U10 Drenge C Toreby-Grænge Boldklub Logo Toreby-Grænge Boldklub
Farum Vest C Farum Boldklub Logo Farum Boldklub

U9 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Brøndby gul A Brøndby IF Logo Brøndby IF
FiX HIPSTERS A Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
RB Rødderne A Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
ATI fodbold A
Sundby Boldklub A A Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
Brøndby 1 gul A Brøndby IF Logo Brøndby IF
FC Holte 2006 A A FC Holte Logo FC Holte

U9 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Brøndby blå B Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndby Gul. B Brøndby IF Logo Brøndby IF
FIX Dreamers B Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
AIF B Albertslund IF Logo Albertslund IF
BK Friheden B Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
ATI fodbold B
HVB 1 B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Greve B Blå B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve B Hvid B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve B Sort B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Sundby Boldklub B B Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
KB A2 Løverne B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Slagelse B B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
brede if u9-b B Brede IF Logo Brede IF

U9 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Brøndby I F 3 Gul C Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndby I F 3 Blå C Brøndby IF Logo Brøndby IF
Rørvig IF Rørvig IF Logo Rørvig IF
Vemmelevdrengene C Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening Logo Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening
HVB 2. C Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub

U8 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Sundby Boldklub A Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
Brøndby 1 A Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndby 2 A Brøndby IF Logo Brøndby IF
Køge BK 1 A Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
VSB A Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
De fantastiske A Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
HIK A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Haslev A Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
3300 A Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
NIF A Næstved IF Logo Næstved IF
FC Holte A FC Holte Logo FC Holte
Kolding IF Kolding IF Logo Kolding IF

U8 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Brøndby 3 B Brøndby IF Logo Brøndby IF
VSB B Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
LSF 1 B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
LSF 2 B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
LSF 3 B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
VI39 Tigerne B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Haslev 12 B Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Melby-LiselejeIF B Melby-Liseleje IF Logo Melby-Liseleje IF
MiniFrem U-8 B Boldklubben FREM Logo Boldklubben FREM
Roskilde KFUM B KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Farum BK C Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
FK Sydsjælland 05 B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
NFC-1 B Nykøbing FC Logo Nykøbing FC

U8 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Brøndby 4 C Brøndby IF Logo Brøndby IF
VSB C Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
Holbæk 2007 C Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
NIF C Næstved IF Logo Næstved IF
Gundsølille C Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF Logo Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF
Melby-Liseleje IF C Melby-Liseleje IF Logo Melby-Liseleje IF
Espergærde C Espergærde IF Logo Espergærde IF
stoke´s piger og drenge C Hvidebæk IF Logo Hvidebæk IF
Karlslunde IF 5 Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Farum B Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
NFC-2 C Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
NFC-3 C Nykøbing FC Logo Nykøbing FC

U7 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Brøndby IF BLÅ Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndby IF - 1 Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndby IF - 2 Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndby IF - 3 Brøndby IF Logo Brøndby IF
Rørvig IF C Rørvig IF Logo Rørvig IF
Sundby Boldklub Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
KB7D Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Næstved IF B Næstved IF Logo Næstved IF
De Små Blå A Raklev GI Logo Raklev GI
De Små Grønne B Raklev GI Logo Raklev GI
Karlslunde IF 1 Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Karlslunde IF 2 Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Karlslunde IF 3 Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
LSF1 B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
LSF2 B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
Roskilde KFUM KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde

U6 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Hold1 Brøndby IF Logo Brøndby IF
Hold2 Brøndby IF Logo Brøndby IF
Sundby Boldklub Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
Rørvig IF C Rørvig IF Logo Rørvig IF
Farum Boldklub B Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
KB REAL MADRID A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB BARCELONA A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Thomas´s drenge C Hvidebæk IF Logo Hvidebæk IF
Farum Boldklub Rød B Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Virum-Sorgenfri Boldklub Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
September 14 2014

Organisation
Brøndby IF
Place
Brøndby Stadion bane 9-13
Address
Brøndby Stadion
Postalcode
2605
City
Brøndby
Sport
Soccer
Type
Unknown

Tournament overview