RKG Cuppen 2015

RKG fodbolds traditionsrige RKG CUP, afholdes i 2015 d. 8-9. august. Efter de indledende runder går alle hold videre i hhv. A, B finalepuljer. Der er pokal til vinderen i puljerne. Medaljer til alle spillere. BREDDESTÆVNE for niveau A- & B-hold, Årgang 2011 til 2002, drenge og piger i de fleste forskelig rækker. (husk holdbetegnelsen ændres pga. sommerferien) Vi tilbyder følgende rækker: 3-mands med spilletid 8 minutter: U5 mix (2011 - ) U6 mix (2010) U7 drenge & piger (2009) 5-mands; de nye store baner med spilletid 2x15 minutter: U8 piger & drenge (2008) U9 piger & drenge (2007) U10 piger & drenge (2006) 8-mands det nye store baner med spilletid 2x15 minutter: U11 piger & drenge (2005) U12 piger & drenge (2004) U13 piger & drenge (2003) 11-mands med spilletid 2x20 minutter: U14 piger & drenge (2002)- U15 piger & drenge (2001) Prisen pr. hold er: 3-mands - 350,- 5-mands - 400,- 8-mands - 450,- 11-mands - 500,- Alle hold er garanteret minimum 4 kampe ! VIGTIGT: Det er meget vigtigt for os, at niveauet i de enkelte rækker bliver overholdt. Vi spiller ikke om store pokaler og masser af dejlige præmier, og der er medaljer til alle spillere, meld jeres hold til i den række, de høre til. Det giver den bedste fodboldmæssig oplevelse for alle ! Vi ved fra vores tidligere stævner, at pladserne ryger hurtigt, meld jeres hold til så snart I ved, at det er noget I kunne tænke jer at deltage i. Der er tilmeldingsfrist den 1. august 2015 hvor betalingen også skal være foretaget. På rigtig godt gensyn i RKG - Klarup !
Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 Drenge (2010) Mixed 3 350 Lørdag formiddag 0 0
U7 Drenge (2009) Mixed 3 350 Lørdag formiddag 4 0
U9 Drenge A (2007) Mixed 5 400 Lørdag eftermiddag 0 0
U9 Piger B (2007) Mixed 5 400 Søndag formiddag 1 0
U10 Drenge B (2006) Mixed 5 400 Lørdag eftermiddag 9 0
U8 Drenge A (2008) Mixed 5 400 Søndag formiddag 4 0
U10 Piger A (2006) Mixed 5 400 Søndag formiddag 0 0
U11 Drenge A (2005) Mixed 8 450 Søndag eftermiddag 2 0
U11 Drenge B (2005) Mixed 8 450 Søndag eftermiddag 9 0
U10 Drenge A (2006) Mixed 5 400 Lørdag eftermiddag 5 0
U11 Piger A (2005) Mixed 8 450 Lørdag 2 0
U12 Piger A (2004) Mixed 8 450 Lørdag 0 0
U13 Piger A (2003) Mixed 8 450 Lørdag eftermiddag 0 0
U13 Piger B (2003) Mixed 8 450 Lørdag eftermiddag 0 0
U6 Piger (2010 og yn Mixed 3 350 Søndag formiddag 2 0
U7 Piger (2009) Mixed 3 350 Søndag formiddag 2 0
U8 Piger A (2008) Mixed 5 400 Lørdag formiddag 0 0
U12 Drenge A (2004) Mixed 8 450 Søndag middag 0 0
U12 Drenge B (2004) Mixed 8 450 Søndag middag 3 0
U13 Drenge A (2003) Mixed 8 450 Søndag eftermiddag 1 0
U5 (2011 og yngre) Mixed 3 350 Lørdag formiddag 2 0
U14 Drenge A (2002) Mixed 11 500 .... 0 0
U14 Drenge B (2002) Mixed 11 500 .... 0 0
U14 Piger A (2002) Mixed 11 500 .... 0 0
U14 Piger B (2002) Mixed 11 500 .... 0 0
U9 Piger A (2007) Mixed 5 400 Søndag formiddag 0 0
U9 Drenge B (2007) Mixed 5 400 Lørdag eftermiddag 9 0
U10 Piger B (2006) Mixed 5 400 Søndag formiddag 1 0
U11 Piger B (2005) Mixed 8 450 Lørdag 1 0
U12 Piger B (2004) Mixed 8 450 Søndag 1 0
U13 Drenge B (2003) Mixed 8 450 Søndag eftermiddag 5 0
U8 Drenge B (2008) Mixed 5 400 Søndag formiddag 7 0
U8 Piger B (2008) Mixed 5 400 Lørdag formiddag 0 0
U15 Drenge - A 2001 Mixed 11 500 Søndag eftermiddag 4 0
U15 Drenge B (2001) Mixed 11 500 Søndag eftermiddag 1 0
U15 Piger A (2001) Mixed 11 500 Lørdag eftermiddag 0 0
U15 Piger B (2001) Mixed 11 500 Lørdag eftermiddag 3 0

Signetud teams

U6 Drenge (2010) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club

U7 Drenge (2009) 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
RKG 1 Romdrup-Klarup Gymnastikforening Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening
RKG 2 Romdrup-Klarup Gymnastikforening Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening
RKG 3 Romdrup-Klarup Gymnastikforening Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening
RKG 4 Romdrup-Klarup Gymnastikforening Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening

U9 Drenge A (2007) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club

U9 Piger B (2007) 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
IF Frem Skørping B IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping

U10 Drenge B (2006) 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
SGIF1 B Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold
SGIF2 B Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold
SGIF3 B Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold
RKG 2 Romdrup-Klarup Gymnastikforening Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening
RKG 3 Romdrup-Klarup Gymnastikforening Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening
Gug Boldklub B Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
Nibe B 2 B Nibe Boldklub Logo Nibe Boldklub

U8 Drenge A (2008) 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Nullermændene
VIF 1 A Vodskov IF Logo Vodskov IF
SSB1 B Storvorde Sejlflod Boldklub Logo Storvorde Sejlflod Boldklub
SSB2 B Storvorde Sejlflod Boldklub Logo Storvorde Sejlflod Boldklub

U10 Piger A (2006) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club

U11 Drenge A (2005) 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
AaB A Aalborg Boldspilklub Logo Aalborg Boldspilklub
B52/AFC A B52 Aalborg FC Logo B52 Aalborg FC

U11 Drenge B (2005) 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
RKG B Romdrup-Klarup Gymnastikforening Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening
Skørping IF Frem B IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
AaB B Aalborg Boldspilklub Logo Aalborg Boldspilklub
Turbosneglene C Mou Idrætsforening Logo Mou Idrætsforening
Hjallerup B Hjallerup Idrætsforening Logo Hjallerup Idrætsforening
Hi 1 B Hjørring Idrætsforening Logo Hjørring Idrætsforening
Hi 2 B Hjørring Idrætsforening Logo Hjørring Idrætsforening
SGIF B Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold
SGIF B Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold

U10 Drenge A (2006) 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
RKG 1 Romdrup-Klarup Gymnastikforening Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening
Aab u-10 A Aalborg Boldspilklub Logo Aalborg Boldspilklub
Gug Boldklub A Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
Nibe B 1 A Nibe Boldklub Logo Nibe Boldklub

U11 Piger A (2005) 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
RKG Klarup A Romdrup-Klarup Gymnastikforening Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening
LKB A LKB-Gistrup Logo LKB-Gistrup

U12 Piger A (2004) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U13 Piger A (2003) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club

U13 Piger B (2003) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club

U6 Piger (2010 og yn 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Vodskov 1 Vodskov IF Logo Vodskov IF
Vodskov 2 Vodskov IF Logo Vodskov IF

U7 Piger (2009) 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Vodskov 1 Vodskov IF Logo Vodskov IF
Vodskov 2 Vodskov IF Logo Vodskov IF

U8 Piger A (2008) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club

U12 Drenge A (2004) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag middag

Teamname LVL Logo Club

U12 Drenge B (2004) 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag middag

Teamname LVL Logo Club
U12 drenge RKG B Romdrup-Klarup Gymnastikforening Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening
Gutter 2004 B Odds Ballklubb
Chang B Aalborg Chang Logo Aalborg Chang

U13 Drenge A (2003) 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
RKG A Romdrup-Klarup Gymnastikforening Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening

U5 (2011 og yngre) 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
RKG 1 Romdrup-Klarup Gymnastikforening Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening
RKG 2 Romdrup-Klarup Gymnastikforening Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening

U14 Drenge A (2002) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: ....

Teamname LVL Logo Club

U14 Drenge B (2002) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: ....

Teamname LVL Logo Club

U14 Piger A (2002) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: ....

Teamname LVL Logo Club

U14 Piger B (2002) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: ....

Teamname LVL Logo Club

U9 Piger A (2007) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club

U9 Drenge B (2007) 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
RKG I Romdrup-Klarup Gymnastikforening Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening
RKG II Romdrup-Klarup Gymnastikforening Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening
RKG U9 1 B Romdrup-Klarup Gymnastikforening Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening
RKG U9 - 2 Romdrup-Klarup Gymnastikforening Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening
RKG U9 - 3 Romdrup-Klarup Gymnastikforening Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening
KB 81 U8/U9 C KB 81
Nibe Nibe Boldklub Logo Nibe Boldklub
NFV-alliancen C Nøvling Fodboldklub Logo Nøvling Fodboldklub

U10 Piger B (2006) 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
RKG u10 piger B Romdrup-Klarup Gymnastikforening Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening

U11 Piger B (2005) 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Chang Piger B Boldklubben Chang Logo Boldklubben Chang

U12 Piger B (2004) 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
RKG U11/12 Piger C

U13 Drenge B (2003) 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Vejgård boldklub B
U13 drenge B Mou Idrætsforening Logo Mou Idrætsforening
Vodskov B Vodskov IF Logo Vodskov IF
B52/AFC B B52 Aalborg FC Logo B52 Aalborg FC

U8 Drenge B (2008) 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
RKG I Romdrup-Klarup Gymnastikforening Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening
RKG II Romdrup-Klarup Gymnastikforening Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening
LKB U8 drenge B niveau B LKB-Gistrup Logo LKB-Gistrup
LKB2 U8 drenge B niveau B LKB-Gistrup Logo LKB-Gistrup
RKG U8 1 B Romdrup-Klarup Gymnastikforening Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening
RKG U8 2 B Romdrup-Klarup Gymnastikforening Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening
RKG U8 3 B Romdrup-Klarup Gymnastikforening Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening

U8 Piger B (2008) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club

U15 Drenge - A 2001 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
VB A Vejgaard Boldspilklub Logo Vejgaard Boldspilklub

U15 Drenge B (2001) 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Drenge U-15 B B Romdrup-Klarup Gymnastikforening Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening

U15 Piger A (2001) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club

U15 Piger B (2001) 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Rkg u15 p B Romdrup-Klarup Gymnastikforening Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
8. - August 9 2015

Organisation
Romdrup-Klarup Gymnastikforening
Place
Klarup
Address
Hellasvej 5
Postalcode
9270
City
Klarup
Sport
Soccer
Type
Unknown

Tournament overview