Mr. Boston / N.F-Furs

Invitation Mr. Boston / N.F-Furs Cup 2014 Skibsby-Højene Idrætsforening, Vellingshøjvej 380, 9800 Hjørring. Søndag d.5. oktober 2014. Stævne for 3- & 5-mands udendørsfodbold. U5 – U10 drenge og piger. SHI inviterer hermed til fodboldstævnet Mr. Boston / N.F-Furs Cup 2014. Stævnet som startede i 2013 med deltagelse af over 500 spillere. Første stævne som skulle vise sig at være en succes og som vi har stor tro på vil blive endnu større her i 2014. (Der vil være garanti for min. 3 kampe pr. hold ). Samtlige kampe vil blive afviklet i tidsrummet kl. 8.30 – 18.00. Antal spillere pr. hold: 3 mands: Max. 6 spillere. ( U5 – U7 ) 5 mands: Max. 8 spillere. ( U8 – U10 ) Tilmelding og betaling: 3 mands hold. ( 1 x 10 min. kampe ) Kr. 250,00 5 mands hold. ( 2 x 10 min. kampe ) Kr. 350,00 Tilmelding skal ske på www.staevner.dk eller på mail: jsc@sanistaal.dk Betaling skal ske på www.staevner.dk eller på konto 9001 4581077802 SENEST 12. september 2014 Husk at angive klub, årgang, række og niveau. (Vi forbeholder os ret til at slå rækker sammen ved for få tilmeldinger.) Program vil blive sendt til alle tilmeldte klubber senest 8 dage før stævnet,samt være at finde på www.shi-sport.dk og www.staevner.dk Spørgsmål til stævnet kontakt: Esben Beltoft Tlf. 41961569 Jesper Schiønning Tlf. 40928202 mail. jsc@sanistaal.dk Der vil være medaljer til samtlige spillere og pokal til vindende hold i den enkelte række. Se billeder fra Cuppen i 2013 på følgende link: https://picasaweb.google.com/115942407912472405727/2013LOOP_StofaCup# HOVEDSPONSOR: Mr. Boston og N.F. Furs Sponsor: BDO, Føtex, Rema 1000,Sparekassen Vendsyssel,Bones, Hjørring Bilcenter, Spar Lønstrup, Onside Sportspræmier.
Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
Piger & drenge U5/U6 Mixed 3 250 7 0
Piger U7 Mixed 3 250 5 0
Piger U8 A Mixed 5 350 0 0
Piger U8 B Mixed 5 350 4 0
Piger U9 A Mixed 5 350 4 0
Piger U9 B Mixed 5 350 5 0
Piger U10 A Mixed 5 350 2 0
Piger U10 B Mixed 5 350 2 0
Drenge U7 Mixed 3 250 13 0
Drenge U8 A Mixed 5 350 3 0
Drenge U8 B Mixed 5 350 12 0
Drenge U9 A Mixed 5 350 4 0
Drenge U9 B Mixed 5 350 11 0
Drenge U10A Mixed 5 350 7 0
Drenge U10B Mixed 5 350 6 0

Signetud teams

Piger & drenge U5/U6 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
SHI 1 ( Piger ) Skibsby-Højene IF Logo Skibsby-Højene IF
SHI 1 Skibsby-Højene IF Logo Skibsby-Højene IF
SHI 2 Skibsby-Højene IF Logo Skibsby-Højene IF
SHI 3 Skibsby-Højene IF Logo Skibsby-Højene IF
SHI 4 Skibsby-Højene IF Logo Skibsby-Højene IF
Brønderslev Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
Tårs Tårs/Ugilt IF Logo Tårs/Ugilt IF

Piger U7 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
SHI 1 Skibsby-Højene IF Logo Skibsby-Højene IF
SHI 2 Skibsby-Højene IF Logo Skibsby-Højene IF
Brønderslev Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
Try-Thorshøj B 1 Try-Thorshøj B Logo Try-Thorshøj B
Try-Thorshøj B 2 Try-Thorshøj B Logo Try-Thorshøj B

Piger U8 A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Piger U8 B 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
SHI 1 B Skibsby-Højene IF Logo Skibsby-Højene IF
Fortuna 1 B Fortuna Hjørring Logo Fortuna Hjørring
Fortuna 2 B Fortuna Hjørring Logo Fortuna Hjørring
Brønderslev Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening

Piger U9 A 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
SHI 1 A Skibsby-Højene IF Logo Skibsby-Højene IF
SHI 2 A Skibsby-Højene IF Logo Skibsby-Højene IF
Fortuna 1 Fortuna Hjørring Logo Fortuna Hjørring
Fortuna 2 Fortuna Hjørring Logo Fortuna Hjørring

Piger U9 B 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Try-Thorshøj B 1 B Try-Thorshøj B Logo Try-Thorshøj B
Try-Thorshøj B 2 B Try-Thorshøj B Logo Try-Thorshøj B
Tårs B Tårs/Ugilt IF Logo Tårs/Ugilt IF
Aalborg Chang Aalborg Chang Logo Aalborg Chang

Piger U10 A 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Fortuna 1 A Fortuna Hjørring Logo Fortuna Hjørring
Fortuna 2 A Fortuna Hjørring Logo Fortuna Hjørring

Piger U10 B 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
FFI Frederikshavn B Frederikshavn FI Logo Frederikshavn FI
BAMSIF B BAMSIF

Drenge U7 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
SHI 1 Skibsby-Højene IF Logo Skibsby-Højene IF
SHI 2 Skibsby-Højene IF Logo Skibsby-Højene IF
SHI 4 Skibsby-Højene IF Logo Skibsby-Højene IF
SHI 3 Skibsby-Højene IF Logo Skibsby-Højene IF
Lundergård 1 Lundergård idræts- og ungdomsforening Logo Lundergård idræts- og ungdomsforening
Lundergård 2 Lundergård idræts- og ungdomsforening Logo Lundergård idræts- og ungdomsforening
Sindal 1 Sindal IF Logo Sindal IF
Sindal 2 Sindal IF Logo Sindal IF
Brønderslev 1 Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
Brønderslev 2 Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
Hi 1 Hjørring Idrætsforening Logo Hjørring Idrætsforening
Hi 2 Hjørring Idrætsforening Logo Hjørring Idrætsforening
Tårs Tårs/Ugilt IF Logo Tårs/Ugilt IF

Drenge U8 A 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
NB1 Nørresundby Boldklub Logo Nørresundby Boldklub
Aalborg Freja A IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja
Lundergård 1 A Lundergård idræts- og ungdomsforening Logo Lundergård idræts- og ungdomsforening

Drenge U8 B 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
NB2 B Nørresundby Boldklub Logo Nørresundby Boldklub
SHI 1 B Skibsby-Højene IF Logo Skibsby-Højene IF
SHI 2 B Skibsby-Højene IF Logo Skibsby-Højene IF
SHI 3 B Skibsby-Højene IF Logo Skibsby-Højene IF
Støvring IF C Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Støvring 2 C Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Lundergård 2 B Lundergård idræts- og ungdomsforening Logo Lundergård idræts- og ungdomsforening
Hirtshals Boldklub 1 B Hirtshals Boldklub Logo Hirtshals Boldklub
Hirtshals Boldklub 2 B Hirtshals Boldklub Logo Hirtshals Boldklub
BAMSIF B Bamsif
Hi B Hjørring Idrætsforening Logo Hjørring Idrætsforening
Skagen Skagen IK Logo Skagen IK

Drenge U9 A 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hi 1 A Hjørring Idrætsforening Logo Hjørring Idrætsforening
Hi 2 A Hjørring Idrætsforening Logo Hjørring Idrætsforening
Lundergård A Lundergård idræts- og ungdomsforening Logo Lundergård idræts- og ungdomsforening
Tårs 1 A Tårs/Ugilt IF Logo Tårs/Ugilt IF

Drenge U9 B 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Bagterp 1 B Bagterp IF Logo Bagterp IF
SHI 1 B Skibsby-Højene IF Logo Skibsby-Højene IF
SHI 2 B Skibsby-Højene IF Logo Skibsby-Højene IF
SHI 3 B Skibsby-Højene IF Logo Skibsby-Højene IF
Horne KFUM B Horne KFUM Logo Horne KFUM
klejtrup boldklub B Klejtrup boldklub
Hirtshals Boldklub 1 B Hirtshals Boldklub Logo Hirtshals Boldklub
Sindal B Sindal IF Logo Sindal IF
Hi 3 B Hjørring Idrætsforening Logo Hjørring Idrætsforening
Tårs 2 B Tårs/Ugilt IF Logo Tårs/Ugilt IF
Aalborg Chang B Aalborg Chang Logo Aalborg Chang

Drenge U10A 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
SHI 1 A Skibsby-Højene IF Logo Skibsby-Højene IF
SHI 2 A Skibsby-Højene IF Logo Skibsby-Højene IF
Aalborg Freja A IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja
Bagterp 1 A Bagterp IF Logo Bagterp IF
Ffi 1 A Frederikshavn FI Logo Frederikshavn FI
Hi 1 A Hjørring Idrætsforening Logo Hjørring Idrætsforening
Hadsund Boldklub A Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub

Drenge U10B 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
SHI 3 B Skibsby-Højene IF Logo Skibsby-Højene IF
SHI 4 B Skibsby-Højene IF Logo Skibsby-Højene IF
Ffi 2 C Frederikshavn FI Logo Frederikshavn FI
Hirtshals Boldklub C Hirtshals Boldklub Logo Hirtshals Boldklub
Tårs B Tårs/Ugilt IF Logo Tårs/Ugilt IF
Hi 2 B Hjørring Idrætsforening Logo Hjørring Idrætsforening

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
October 5 2014

Organisation
Skibsby-Højene IF
Place
Skibsby-Højene Idrætsforening
Address
Vellingshøjvej 380
Postalcode
9800
City
Hjørring
Sport
Soccer
Type
Unknown
Mr. Boston / N.F-Furs map

Tournament overview