Flügger Farve Cup - Christiansfeld

Christiansfeld Idrætsforening Fodboldafdeling
Inviterer til indendørsstævne i Cuben Christiansfeld

I weekende den 18. og 19. oktober samt i weekenden den 25. og 26. oktober afvikles Flügger Farve Cup i Cuben Christiansfeld, som et hyggeligt opstartsstævne for indendørs sæsonen 2014/2015, hvor årgange fra U6 til U14 kan få nogle kampe og vende sig til indendørs spillet inden det for alvor går løs...

Stævnet afvikles lørdag den 18. oktober for U9 og U10 drenge, søndag den 20. oktober for U6, U7 og U8mix, lørdag den 25. oktober for U11 drenge og U12 piger samt søndag den 26. oktober for U11, U12 og U14 drenge.
Der er præmier til 1. 2. og 3. pladsen.
I U6, U7 og U8 årgangene er der præmier til alle.

Pris pr. hold 350,- kr. som skal overføres til konto: 9743 0390009097
Tilmelding inden den 5. oktober.

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 Mixed 5 350 Søndag d. 19 oktober 2 0
U7 Mixed 5 350 Søndag d. 19 oktober 4 0
U8 Mixed 5 350 Søndag d. 19 oktober 3 0
U9 Mixed 6 350 Lørdag d. 18 oktober 14 0
U10 Mixed 6 350 Lørdag d. 18 oktober 12 0
U12 Mixed 6 350 Lørdag d. 25 oktober 11 0
U11 Mixed 6 350 Lørdag d. 25 oktober 7 0
U12 Mixed 6 350 Søndag d. 26 oktober 3 0
U13 Mixed 6 350 Søndag d. 26 oktober 3 0
U14 Mixed 6 350 Søndag d. 26 oktober 5 0

Signetud teams

U6 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 19 oktober

Teamname LVL Logo Club
e-takeaway.dk

U7 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 19 oktober

Teamname LVL Logo Club
e-takeaway.dk
LB´s Drenge Lunderskov Boldklub Logo Lunderskov Boldklub

U8 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 19 oktober

Teamname LVL Logo Club
Kolding IF 1 Kolding IF Logo Kolding IF
Kolding IF 2 Kolding IF Logo Kolding IF
Harte 1 B Harte HGIF

U9 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 18 oktober

Teamname LVL Logo Club
Løjt IF Piger B Løjt IF Logo Løjt IF
HFK 1 B Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
HFK 2 B Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Vamdrup IF B Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
Vamdrup IF 2 B Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
Kolding IF U8 Kolding IF Logo Kolding IF
SUB 1 B SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
SUB 2 B SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
ØSVN IF 1 A Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening
Jelling FS A Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
TEAM LMT/UG Metal A Hedensted IF Logo Hedensted IF

U10 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 18 oktober

Teamname LVL Logo Club
sub1 A SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
sub2 A SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
Kolding Boldklub B Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Ikast drengene 1 B Ikast FS Logo Ikast FS
Ikast drengene 2 B Ikast FS Logo Ikast FS
Løjt 1 B Løjt IF Logo Løjt IF
TP-Montage B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Billund if B Billund IF Logo Billund IF

U12 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 25 oktober

Teamname LVL Logo Club
Løjt IF B Løjt IF Logo Løjt IF
HFK U11 Piger B Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
SSK_Thomas B Sønderris Sports klub Logo Sønderris Sports klub
SSK_Claus B Sønderris Sports klub Logo Sønderris Sports klub
Starup Uif 1 B Starup UIF Logo Starup UIF
Starup Uif 2 C Starup UIF Logo Starup UIF
Lunderskov B LB
Søhusstige B Søhus Stige Boldklub Logo Søhus Stige Boldklub
Søhusstige 2 Søhus Stige Boldklub Logo Søhus Stige Boldklub

U11 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 25 oktober

Teamname LVL Logo Club
Almind-Viuf C Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening Logo Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening
Almind-Viuf C Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening Logo Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening
Vamdrup B Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
Bramdrupdam GIF A Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Bramdrupdam GIF C Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Stepping.IF C Stepping if Logo Stepping if

U12 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 26 oktober

Teamname LVL Logo Club
Sgi B Sædding-Guldager IF Logo Sædding-Guldager IF
MSI A
Vamdrup IF B Vamdrup IF Logo Vamdrup IF

U13 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 26 oktober

Teamname LVL Logo Club
Dream team C

U14 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 26 oktober

Teamname LVL Logo Club
Team Happiness B Engum UI Logo Engum UI

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
18. - October 26 2014

Organisation
Christiansfeld IF
Place
cuben
Address
østprøven 1
Postalcode
6070
City
Christiansfeld
Sport
Soccer
Type
Indoor cup
Flügger Farve Cup - Christiansfeld map

Tournament overview