BIF CUP 2014

 Brædstrup IF indbyder til Fair Play stævnet
BICUP 2014

for U9 og U10 Drenge

Der er GRATIS JYSKE BANK kaffe til alle 

Stævneform:

Stævnet er et breddestævne og afvikles efter DBU’s Fair Play-principper, det vil blandt andet sige, at

  • alle spillere, trænere, ledere og forældre respekterer hinanden og udviser Fair Play.
  • man undgår protester og udvisninger.
  • alle medvirker til at skabe en god stemning under stævnet.
  • spillerne udviser Fair Play i kampen, undgår snyd og film.
  • spillerne hilser på modstandere og baneleder inden kampen.
  • alle spillere får ens præmier.
  • målet er at alle børn går glade hjem, hvad enten de har vundet eller tabt.

Turneringsform:

Holdene bliver delt  i 3-holds puljer. Vinderne af de indledende puljer går i A-finalepuljen, nr. 2 i B-finalepuljen og nr. 3 i C-finalepuljen. Herved er alle hold garanteret 4 kampe, og kampene i finalepuljerne bliver mere jævnbyrdige.

Der er ens præmier til alle hold i rækken. Vi forbeholder os retten til at slå rækker sammen, ændre turneringsform, eller aflyse ved for få tilmeldinger.

Regler:

Vi spiller efter DBU Jyllands regler for indefodbold, dog max 2 udskifter pr. hold.

Du kan se reglerne her:www.dbujylland.dk/turneringer_og_resultater/love_og_regler/JBUs_love_og_regler/spilleregler_indefodbold.aspx

Tilmelding: 

Her på siden senest den 31.10.2014.

Der kan tilmeldes max. 9 hold i hver række efter "først til mølle" princippet.
Der må tilmeldes max. 2 hold fra samme klub på hvert niveau.

HUSK at tilmelde holdet rækken til det reelle niveau (A, B eller C).

Spørgsmål vedr. tilmelding til: Palle Sørensen på e-mail: bifcup@gmail.com eller på tlf.: 20774400 mellem kl. 18 og 20.

 

Se også BIF CUP 3-Bold for U6, U7 og U8 via dette link:

staevner.dk/staevne/8303/bif-cup-3-bold.aspx

Betaling:

Når tilmeldingen er bekræftet af BIF CUP, skal betalingen ske på reg.nr.: 7240 kontonr.: 1394589.


Holdet er ikke endeligt tilmeldt før betalingen er registreret.

 

Program:

Sendes på e-mail til de enkelte hold senest 10 dage før stævnet.

 

Spillested:

Brædstrup Hallen, Skovvejen 29, 8740 Brædstrup.

 

Se mere om BIF CUP her: www.bifcup.dk

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U9 A (2006) Mixed 6 450,- Lørdag morgen/formiddag 15 0
U9 B (2006) Mixed 6 450,- Lørdag middag/eftermiddag 14 3
U9 C (2006) Mixed 6 450,- Lørdag eftermiddag 15 1
U10 AB (2005) Mixed 6 450,- Søndag morgen/formiddag 8 1
U10 B (2005) Mixed 6 450,- Søndag middag/eftermiddag 12 1
U10 C (2005) Mixed 6 450,- Søndag eftermiddag 11 2

Signetud teams

U9 A (2006) 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag morgen/formiddag

Teamname LVL Logo Club
Gauerslund 1 A Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
Young Stars A Tjørring IF Logo Tjørring IF
Aabyhøj IF A Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF
Horsens FS B Horsens FS Logo Horsens FS
DANSEAL A Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
Stensballe IK 1 A Stensballe IK Logo Stensballe IK
Team Hedensted A Hedensted IF Logo Hedensted IF
hei A Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Bagges boys B

U9 B (2006) 9 confirmend signups, 3 on waitlist in this row

Playing: Lørdag middag/eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Brædstrup IF 2 B Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
Gauerslund 2 B Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
Tjørring Super Stars B Tjørring IF Logo Tjørring IF
Hatting/Torsted 1 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting/Torsted 2 Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Aabyhøjfjeldssol B Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF
studstrup B studstrup
Brædstrup IF 1 B Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
Jelling fs B Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber

U9 C (2006) 9 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Brædstrup IF 3 C Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
Gauerslund 3 C Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
Hatting/Torsted 3 C Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hornsyld IF 1 C Hornsyld IF Logo Hornsyld IF
Hornsyld IF 2 C Hornsyld IF Logo Hornsyld IF
Horsens Freja C Horsens Freja Logo Horsens Freja
TSIF 2 C Taulov/Skærbæk IF Logo Taulov/Skærbæk IF
TSIF 1 C Taulov/Skærbæk IF Logo Taulov/Skærbæk IF
Rårup GIF C Rårup GIF Logo Rårup GIF

U10 AB (2005) 6 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag morgen/formiddag

Teamname LVL Logo Club
Brædstrup IF 1 A Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
HFS Z A Horsens FS Logo Horsens FS
MG&BK Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Stensballe IK 1 A Stensballe IK Logo Stensballe IK
Stensballe IK 2 B Stensballe IK Logo Stensballe IK
Viborg Søndermarken A Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK

U10 B (2005) 9 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag middag/eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Brædstrup IF 2 B Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
Lystrup 1 B Lystrup IF Logo Lystrup IF
Lystrup 2 B Lystrup IF Logo Lystrup IF
Hatting-Torsted 1 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Ikast drengene B Ikast FS Logo Ikast FS
Ikast drengene 2 B Ikast FS Logo Ikast FS
HFS X B Horsens FS Logo Horsens FS
Them GF B Them Gymnastikforening af 1896 Logo Them Gymnastikforening af 1896
Solbjerg IF 1 B Solbjerg IF Fodbold Logo Solbjerg IF Fodbold

U10 C (2005) 9 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Brædstrup IF 3 C Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
Lystrup 3 C Lystrup IF Logo Lystrup IF
Hatting-Torsted 2 C Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Solbjerg if 2 C Solbjerg IF Fodbold Logo Solbjerg IF Fodbold
Hedensted C Hedensted IF Logo Hedensted IF
Åstruplund Smede- og Maskinværksted C Nim Idrætsforening Logo Nim Idrætsforening
Them GF C Them Gymnastikforening af 1896 Logo Them Gymnastikforening af 1896
FC Horsens C FC Horsens Logo FC Horsens
Stensballe IK C Stensballe IK Logo Stensballe IK

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
15. - November 16 2014

Organisation
Brædstrup IF
Place
Brædstrup Hallen
Address
Skovvejen 29
Postalcode
8740
City
Brædstrup
Sport
Soccer
Type
Indoor cup
BIF CUP 2014 map

Tournament overview