Vibes Malerfirmacup 1

Vibes Malerfirmacup 2014/15.....1 Del

Støtteforeningen D.F.U.S(Dianalund Fodbold Ungdoms Støtteforening) indbyder for 7. gang til                      Vibe malerfirmacup.

Stævnet bliver afviklet i weekenden 21-22-23 November 2014

Ved Vibe Malerfirmacup 1 del er det muligt at tilmelde følgende årgange:

  • U9    Piger Niveau C   (årgang 2006) Spilledag: Søndag den 23. November 2014
  • U12 Piger Niveau A/B (årgang 2003) Spilledag: Lørdag den 22. November 2014
  • U12 Piger Niveau  C    (årgang 2003) Spilledag: Lørdag den 22. November 2014
  • U13 Drenge Niveau A/B (årgang 2002) spilledag: Lørdag den 22. November 2014
  • U13 Drenge Niveau  C   (årgang 2002) spilledag: Lørdag den 22. November 2014
  • U15 Piger Niveau A/B (årgang 2000) Spilledag: Fredag den 21. November 2014
Kan du ikke finde din årgang...så kik under Vibe malerfirmacup 2. del eller 3. del

Præmier:

Der er pokal/statuette til alle spillere der bliver nr 1-2-3

Pokal til dagens spiller i hver årgang

Vi garanterer minimum 3 kampe                                                                                    

BEMÆRK VI SPILLER 1 X 9 MINUTTER

Holdgebyr:    375 kr pr hold

Holdgebyret indbetales på følgende konto:(Husk at skrive ID nr eller klub og årgang)

Regnr: 2301  Konto nr: 7563471144 (Husk i er ikke endeligt tilmeldt før holdgebyret er betalt)

Tilmelding Via steavner.dk eller på mail tajtj@mail123.dk

Vel mødt                                                                                                                                                                         D.F.U.S v/ formand Thomas Werk tlf 25268903

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U9 Piger C (Årg06) Mixed 7 375,- Søndag den 23. Nov 2014 7 0
U10 Dreng B/C(årg05) Mixed 7 375,- Søndag den 23. Nov 2014 13 0
U12 Piger C (årg03) Mixed 7 375,- Lørdag den 22. Nov 2014 4 0
U12 Piger A/B(årg03) Mixed 7 375,- Lørdag den 22. Nov 2014 7 0
U13 Dreng A/B(årg02) Mixed 7 375,- Lørdag den 22. Nov 2014 14 0
U15 Piger A/B(årg00) Mixed 7 375,- Fredag den 21. Nov 2014 10 0
U13 Dreng C (årg02) Mixed 7 375,- Lørdag den 22. Nov 2014 5 0

Signetud teams

U9 Piger C (Årg06) 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 23. Nov 2014

Teamname LVL Logo Club
Køge Boldklub's nye piger Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Brøndby Brøndby IF Logo Brøndby IF
de seje tøser C Dianalund IF Logo Dianalund IF
Tølløse pigerne C Tølløse SG &I Logo Tølløse SG &I
Tøserne C Dianalund IF Logo Dianalund IF

U10 Dreng B/C(årg05) 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 23. Nov 2014

Teamname LVL Logo Club
Team 2005 B Stenlille IF Logo Stenlille IF
Sorø Freja 1 B Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja
LBI B Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
Gutterne
Køge Boldklub B Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
SBI B Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
Høng 2 B Høng GF Logo Høng GF
Høng 1 B Høng GF Logo Høng GF

U12 Piger C (årg03) 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 22. Nov 2014

Teamname LVL Logo Club
Dalby U12 piger C Dalby IF Logo Dalby IF
U12 piger2 C Dalby IF Logo Dalby IF
Madammerne C Dianalund IF Logo Dianalund IF
De Røde Djævle C B73 Slagelse Logo B73 Slagelse

U12 Piger A/B(årg03) 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 22. Nov 2014

Teamname LVL Logo Club
Snorkepigerne 2 B Dianalund IF Logo Dianalund IF
Snorkepigerne 1 B Dianalund IF Logo Dianalund IF
Vibypigerne B Viby IF Logo Viby IF
havdrup y B Havdrup GI Logo Havdrup GI
De Røde Djævle B B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
TFC B Taastrup FC Logo Taastrup FC

U13 Dreng A/B(årg02) 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 22. Nov 2014

Teamname LVL Logo Club
RB 1906 2 B Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
RB 1906 1 B Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
sbi B Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
Sorø 1 A Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja
Lynge Broby IF A Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
NIFnulto A Næstved IF Logo Næstved IF
RB 1906 3 B Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
Vallensbæk 2 B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Hundige BK 1 B Hundige Boldklub Logo Hundige Boldklub
Dianalund IF B Dianalund IF Logo Dianalund IF
Team High tech A Næstved IF Logo Næstved IF

U15 Piger A/B(årg00) 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag den 21. Nov 2014

Teamname LVL Logo Club
Høng/Løve B høng/løve
De stribede bolsjer A Kalundborg Gymnastikforening og Boldklub Logo Kalundborg Gymnastikforening og Boldklub
The sunshines A
Sorø Freja C Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja
odningerne Dianalund IF Logo Dianalund IF
Dianalund ældste piger B Dianalund IF Logo Dianalund IF

U13 Dreng C (årg02) 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 22. Nov 2014

Teamname LVL Logo Club
Sorø IF Freja C Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja
Lynge Broby IF C Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
Ringsted if Ringsted IF Logo Ringsted IF
Dianalund IF C Dianalund IF Logo Dianalund IF
De Grønne C B73 Slagelse Logo B73 Slagelse

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
21. - November 23 2014

Organisation
Dianalund IF
Place
Holberghallen
Address
Sømosevej 48
Postalcode
4293
City
Dianalund
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview