Vibes Malerfirmacup 2

 

Vibes Malerfirmacup 2014/15.....2 Del


Støtteforeningen D.F.U.S(Dianalund Fodbold Ungdoms Støtteforening) indbyder for 7. gang til                     Vibe malerfirma cup.

Stævnet bliver afviklet i weekenden 23-24-25 Januar 2015

Ved Vibe Malerfirmacup 2 del er det muligt at tilmelde følgende årgange:

  • U6 Drenge/Piger (årgang 2009) Spilledag: Søndag den 25. Januar 2015 (2 pladser tilbage)
  • U7 Drenge/Piger (årgang 2008) Spilledag: Søndag den 25. Januar 2015(fyldt op)
  • U9 Drenge Niveau A (årgang 2006) Spilledag: Lørdag den 24 januar 2015(fyldt op)
  • U9 Drenge Niveau B(Årg 2006) Spilledag: Lørdag den 24. Januar 2015(fyldt op)
  • U9 Drenge  Niveau C   (årgang 2006) Spilledag: Lørdag den 24 Januar 2015 (fyldt op)
  • U14 Drenge Niveau A (årgang 2001) spilledag: Lørdag den 24. Januar 2015 (1 plads tilbage)
  • U14 Drenge Niveau B/C (årgang 2001) spilledag:FREDAG D 23.JAN 2015 (fyldt op)
  • U15 Drenge Niveau A/B (årgang 2000) Spilledag: SØNDAG D 25. JAN  (fyldt op)
  •  
  • Kan du ikke finde din årgang...så kik under Vibe malerfirmacup  3. del


Præmier:

U6 og U7 er der statuette/Pokal til alle uanset placering

Der er pokal/statuette til alle spillere der bliver nr 1-2-3

Pokal til dagens spiller i hver årgang(gælder dog ikke i U6 og U7 rækken)

Vi garanterer minimum 3 kampe

BEMÆRK VI SPILLER 1 X 9 MINUTTER

Holdgebyr: 375 kr pr hold

Holdgebyret indbetales på følgende konto:(Husk at skrive ID nr eller klub og årgang)

Regnr: 2301 Konto nr: 7563471144 (Husk i er ikke endeligt tilmeldt før holdgebyret er betalt)

Tilmelding Via steavner.dk eller på mail tajtj@mail123.dk

Vel mødt                                                                                                                                                                          D.F.U.S v/ formand Thomas Werk tlf 25268903
 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 Dreng/pige(årg09) Mixed 8 375,- Søndag den 25.Januar 2015 8 0
U7 Dreng/pige(årg08) Mixed 8 375,- Søndag den 25.Januar 2015 6 0
U9 Dreng A (årg06) Mixed 7 375,- Lørdag den 24.Januar 2015 8 0
U9 Dreng C (årg06) Mixed 7 375,- Lørdag den 24.Januar 2015 8 0
U14 Dreng A(årg01) Mixed 7 375,- Lørdag den 24.Januar 2015 11 0
U14 Dreng B/C(årg01) Mixed 7 375,- Fredag den 23.Januar 2015 10 0
U15 Dreng AB(årg00) Mixed 7 375,- Søndag den 25 Januar 2015 9 0
U9 Dreng B (årg06) Mixed 7 375,- Lørdag den 24.Januar 2015 9 0

Signetud teams

U6 Dreng/pige(årg09) 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 25.Januar 2015

Teamname LVL Logo Club
Tune IF B Tune IF Logo Tune IF
Hvidebæk IF A Hvidebæk IF Logo Hvidebæk IF
Kirke Helsinge IF C Kirke Helsinge Idrætsforening Logo Kirke Helsinge Idrætsforening
Skælskørs drenge C Skælskær B&I Logo Skælskær B&I

U7 Dreng/pige(årg08) 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 25.Januar 2015

Teamname LVL Logo Club
Ringsted IF Ringsted IF Logo Ringsted IF
Rørvig IF C Rørvig IF Logo Rørvig IF
Lynge Broby IF B Lynge Broby IF
Høng Høng GF Logo Høng GF
Vemmelev Fodbold Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening Logo Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening
Svinninge IF B Svinninge Idrætsforening Logo Svinninge Idrætsforening

U9 Dreng A (årg06) 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 24.Januar 2015

Teamname LVL Logo Club
Køge Boldklub A Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Holbæk 1 A Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Høng gf A Høng GF Logo Høng GF
Lynge Broby IF A Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
Næstved A Næstved IF Logo Næstved IF
Real Madrid A Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub
Tuse IF A Tuse IF Logo Tuse IF
LSK Ballerup A LSK

U9 Dreng C (årg06) 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 24.Januar 2015

Teamname LVL Logo Club
Nif boys C Næstved IF Logo Næstved IF
DIFs Titaner C Dianalund IF Logo Dianalund IF
DIFs Vikinger C Dianalund IF Logo Dianalund IF
Stenlille C Stenlille IF Logo Stenlille IF
HG Blå C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Sgif 2 C Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
Holbæk 3 C Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Tuse IF C Tuse IF Logo Tuse IF

U14 Dreng A(årg01) 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 24.Januar 2015

Teamname LVL Logo Club
Olsen Banden A Vipperød BK Logo Vipperød BK
Boyz in purple A Solrød FC Logo Solrød FC
Stenlille IF 1 A Stenlille IF Logo Stenlille IF
Høng A Høng GF Logo Høng GF
Dianalund B Dianalund IF Logo Dianalund IF
Team X A
Herfølge BK A Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub

U14 Dreng B/C(årg01) 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag den 23.Januar 2015

Teamname LVL Logo Club
Stenlille IF 2 B Stenlille IF Logo Stenlille IF
Dianalund C Dianalund IF Logo Dianalund IF
Engskov FC 2 C Engskov FC
Engskov FC 1 C Engskov FC
høng 1 Høng GF Logo Høng GF
høng 2 Høng GF Logo Høng GF
Team AS C team as
Dragør C Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Op_GaMeRBoYz C

U15 Dreng AB(årg00) 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 25 Januar 2015

Teamname LVL Logo Club
DIF B Dianalund IF Logo Dianalund IF
DIF 2 Dianalund IF Logo Dianalund IF
Det Andet Hold B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Årby B Årby Gymnastik og Idrætsforening Logo Årby Gymnastik og Idrætsforening
Suri
Akinfenwas slavere A KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Vemmnedrup Vemmedrup IF Logo Vemmedrup IF
Individualisterne B

U9 Dreng B (årg06) 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 24.Januar 2015

Teamname LVL Logo Club
Nif drengene B Næstved IF Logo Næstved IF
DIFs Banditter B Dianalund IF Logo Dianalund IF
Dragør B Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Vemmelevdrengene B Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening Logo Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening
Holbæk 2 B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
HG Hvid B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Høng GF B Høng GF Logo Høng GF
Lynge Broby IF B Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
23. - January 25 2015

Organisation
Dianalund IF
Place
Holberghallen
Address
sømosevej 48
Postalcode
4293
City
Dianalund
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview