Gladsaxe Cup

INDBYDELSE TIL UDENDØRS FODBOLDTURNERING

VB 1968 afvikler Gladsaxe Cup den 27. og 28. september 2014 på Skovbrynets Skolebaner for 3-mands (U6 og U7) og 5-mands (U8, U9 og U10) drenge uden niveauopdeling. 3-mands (13x21m) spiller 10 min. og 5-mands (30x40m) spiller 15 min. pr. kamp. VB 1968 sørger for dommere til kampene. Max. 20 hold pr. række. Nr. 1 og 2 fra hver pulje går videre og der spilles kvart-, semi- og finale i hver række.

Lørdag spilles 3-mands kampene og søndag 5-mands kampene. Holdpokaler til henholdsvis 1., 2. og 3. pladsen i hver række. Desuden får alle 3-mands holdene en præmie. Alle hold er garanteret mindst fire kampe.

Kampprogrammet udsendes 5 dage før start.

Tilmelding og betaling: Senest den 18. september 2014. Tilmeldingsgebyr (se tabellen nedenfor) indsættes på konto: 1551-11379036

Eventuelle spørgsmål besvares af:
Tilmelding: Jørgen Franck, email: jorgen.franck@privat.dk
Turnering: Nazam Fazal, email:
nazam-fazal@hotmail.com

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U7 ABC 5-mands Mixed 7 300 Søndag 0 0
U8 ABC 5-mands Mixed 7 300 Søndag 34 9
U9 ABC 5-mands Mixed 7 300 Søndag 27 0
U10 ABC 5-mands Mixed 7 300 Søndag 29 0
U6 ABC 3-mands Mixed 5 200 Lørdag 16 0
U7 ABC 3-mands Mixed 5 200 Lørdag 29 4

Signetud teams

U7 ABC 5-mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U8 ABC 5-mands 20 confirmend signups, 9 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Vb 1968 Værebro Boldklub Logo Værebro Boldklub
B93 - Østerbros stjerner Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
B1903 BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
Holbæk B&I 1 A Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Holbæk B&I 2 C Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
VI39 Tigerne B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Sundby Rød Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
Sundby Hvid Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
DET SEJE DRENGE Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Roskilde 1 B Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
Roskilde 2 B Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
AB Tårnby, Kim Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
B1908 (1) Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
B1908 (2) Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
Præstø IF B Præstø IF Logo Præstø IF
HIK Blå Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
HIK Hvid Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Bjørnebanden A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Ninjadrengene C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
BK Skjold 1 Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold

U9 ABC 5-mands 20 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Vb 1968 Værebro Boldklub Logo Værebro Boldklub
Hold 3 C BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
KB A2 Løverne A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB A2 Tigrene B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Husum 3 C Husum Boldklub Logo Husum Boldklub
AIF B Albertslund IF Logo Albertslund IF
Svogerslev BK Ørnene B Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
Svogerslev BK ravnene B Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
brede if Brede IF Logo Brede IF
Vallensbæk Trup 3 C Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Køge Boldklub A Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Hellas 1 A Boldklubben Hellas Logo Boldklubben Hellas
Hellas 2 B Boldklubben Hellas Logo Boldklubben Hellas
Sundby 1 A Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
Sundby 2 B Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
Måløvs friske drenge B Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub
BKF 1 B BK Favoritten
BKF 2 C BK Favoritten
Greve 2 B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Brøndby Gul. A Brøndby IF Logo Brøndby IF

U10 ABC 5-mands 20 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Vb 1968 Værebro Boldklub Logo Værebro Boldklub
Torveparken SK B Torveparkens SK
Baltzer El BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
Konditor Michael Hjorth BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
VSB 2005 Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
Farum Øst 1 Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Farum Øst 2 Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
FB-Gul05 B Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
Farum Vest C Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
B1908 B Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
BB 2005 Bagsværd Boldklub Logo Bagsværd Boldklub
Real Madrid A Real Madrid Club de Futbol Logo Real Madrid Club de Futbol
HVB 1 B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
HVB 2 B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Husum A1 A Husum Boldklub Logo Husum Boldklub
Husum A2 A Husum Boldklub Logo Husum Boldklub
Husum C C Husum Boldklub Logo Husum Boldklub
BKF 1 B BK Favoritten
KFUM BLÅ KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Nyboder C Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893

U6 ABC 3-mands 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Vb 1968 Værebro Boldklub Logo Værebro Boldklub
Vb 1968 Værebro Boldklub Logo Værebro Boldklub
Gladsaxe-Hero B Gladsaxe-Hero Boldklub Logo Gladsaxe-Hero Boldklub
KB Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB REAL MADRID A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB BARCELONA B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Banditterne Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
Kloagger
HI U6hold2 C Herlev IF Logo Herlev IF
Glostrup FK Glostrup FK Logo Glostrup FK

U7 ABC 3-mands 25 confirmend signups, 4 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Vb 1968 Værebro Boldklub Logo Værebro Boldklub
Vb 1968 Værebro Boldklub Logo Værebro Boldklub
Gladsaxe-Hero B Gladsaxe-Hero Boldklub Logo Gladsaxe-Hero Boldklub
e-takeaway.dk
Gladsaxe-Hero 2 C Gladsaxe-Hero Boldklub Logo Gladsaxe-Hero Boldklub
Frederikssund 1 B Frederikssund Forenede Boldklubber Logo Frederikssund Forenede Boldklubber
Frederikssund 2 C Frederikssund Forenede Boldklubber Logo Frederikssund Forenede Boldklubber
Lundegården B Ballerup FC Lundegården Logo Ballerup FC Lundegården
KB Blå Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB Hvid Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
B 93 OD A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
AB Tårnby 1 Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
AB Tårnby 2 Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
AB Tårnby 3 Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
AB Tårnby 4 Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
HIF 1 Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
HIF 2 Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Vanløse if B Vanløse IF Logo Vanløse IF
Frederikssund 3 A Frederikssund Forenede Boldklubber Logo Frederikssund Forenede Boldklubber
Krokodillerne B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Løverne B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Gorillaerne B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Lundegården 2 B Ballerup FC Lundegården Logo Ballerup FC Lundegården
Frederikssund 4 B Frederikssund Forenede Boldklubber Logo Frederikssund Forenede Boldklubber
HG S Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
27. - September 28 2014

Organisation
Værebro Boldklub
Place
Skovbrynet Skole
Address
Værebrovej 156
Postalcode
2880
City
Bagsværd
Sport
Soccer
Type
Unknown

Tournament overview