Dalum Multi Cup 2014 - U6 til U11

Velkommen til Dalum Multi Cup 2014 for U6 - U11

 

 

Kom til et af Fyns mest populære indestævner.

 

Se status for antal manglende hold  før udsolgt pr. 30/10-2014.

 

 

U6 Piger/drenge: 6 Hold

 

U7 Piger/drenge: 4 Hold

 

(I U6 OG U7 kan vi maksimalt have 24 hold i alt. Lige nu er der tilmeldt ialt i U6 og U7 10 hold)

 

U8 Drenge:  UDSOLGT

 

U9 Drenge: UDSOLGT

 

U 10 Drenge: UDSOLGT

 

U 11 Drenge: UDSOLGT

 

U9 Piger: UDSOLGT

 

U10 Piger: UDSOLGT

 

U11 Piger: UDSOLGT

 

 

Tjek altid på stævnets hjemmeside for aktuel status for tilmeldte/manglende hold

 

 

 8. - 9. november 2014 afholder Dalum IF et

årgangsopdelt børnefodboldstævne for drenge og

pigehold i Dalumhallerne.

 

U6 og U7 er mix rækker. Rene drenge rækker fra U8 og rene pigerækker fra U9.


I hver drenge årgang er der plads til 16 hold og i hver pige årgang er der plads til 8 hold. Der inddeles i puljer med 4 hold (på nær U6 og U7), hvor alle møder alle.


Derefter ombrydes til nye 4-holds puljer i et A, B, C, D slutspil. Alle hold får derved 6 kampe, hvoraf mindst halvdelen vil være mod passende modstandere
.

 

En årgang  afvikles i sammenhæng og varer ca. 3 timer incl. præmie-overrækkelse og trænerkonkurrence.

 

U6 og U7 spiller 3:3 på tværs af banen, U8 og U9 spiller 5:5, mens alle andre rækker spiller 4:4 på hel bane med håndboldmål.

 

Spilletid er minimum 5 minutter pr. kamp.


Trænerkonkurrence afvikles i alle rækker for 1 træner pr. hold.


Max. 2 udskiftere pr. hold (dog 3 udskiftere i U6 og U7 rækkerne) og max. 2 hold pr. klub pr. række. Såfremt rækker ikke fyldes op med 8 eller 16 hold er det muligt for klubberne at deltage med mere end 2 hold.

 

Der bliver uden tvivl rift om pladserne, så tilmeld jer allerede nu på www.staevner.dk.

 

Der bliver uden tvivl rift om pladserne, så tilmeld jer allerede nu på www.staevner.dk.


Tilmeldingsfrist er 1. november 2014.

 

Tilmelding kun via www.staevner.dk.

 

Læs mere om stævnet på

 


http://www.freewebsite-service.com/dalummulticup/forside.php


Stævnegebyr er 300 kr., der indbetales på Nordea konto 

Reg. nr. 2374 og Kontonummer 8110003200.

 

Husk at angive klubnavn og række. Tilmelding er først gældende, når indbetaling er registreret.


Stævneprogram med spilleregler udsendes på mail i ugen op til stævnet.


Rækkerne er lagt, så de ikke spilles samme dag, som DBUFYN afholder deres indstævner og udendørs kunstgræsstævner.

 

 

KONTAKTPERSONER ER:

BJARNE CHRISTENSEN (FORMAND I DALUM IF)

TLF: 66132968 / 21722418

Mail: klubkonsulent@dalumif.dk

 

Niels Laursen

Tlf: 30249677

Mail dalumif@mail.dk

 

VI SES TIL DALUM IF MULTI CUP 2012

Et stævne, hvor alle kan være med 

 

 

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 Piger/Drenge Mixed 6 300 Søndag kl. 9-12 13 0
U-8 Drenge Mixed 7 300 Lørdag kl. 09-12 19 2
U-9 Drenge Mixed 6 300 Lørdag kl. 12-15 23 4
U-10 Piger Mixed 6 300 Lørdag kl. 15-18 17 0
U-10 Drenge Mixed 6 300 Søndag 12-15 25 4
U-11 Piger Mixed 6 300 Lørdag kl. 18-21 16 0
U-11 Drenge Mixed 6 300 Søndag kl. 15-18 19 3
U7 Piger/Drenge Mixed 6 300 Søndag kl. 9-12 12 0
U-9 Piger Mixed 6 300 Søndag fra kl. 9-12 15 0

Signetud teams

U6 Piger/Drenge 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag kl. 9-12

Teamname LVL Logo Club
Dalum IF 2 B Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 1 A Dalum IF Logo Dalum IF
e-takeaway.dk A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Sanderum Boldklub 1 Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Sanderum Boldklub 2 Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Munkebo1 Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
OKS 1 A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub

U-8 Drenge 16 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Lørdag kl. 09-12

Teamname LVL Logo Club
SUB 2 SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
SUB 1 SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
OKS B B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS A A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Næsby team JR B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Kolding IF A Kolding IF Logo Kolding IF
Team MH A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Dalum IF 2 A Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 1 A Dalum IF Logo Dalum IF
højby 2 C Højby S&G Logo Højby S&G
højby 1 B Højby S&G Logo Højby S&G
BM A Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
Morud Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening
Tårup IF C Tårup IF Logo Tårup IF
Munkebo U-8 B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Munkebo U-8 C-række C Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub

U-9 Drenge 16 confirmend signups, 4 on waitlist in this row

Playing: Lørdag kl. 12-15

Teamname LVL Logo Club
Allesø GF A Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening
Vamdrup IF B Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
Dalum IF 2 B Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 1 A Dalum IF Logo Dalum IF
Seest Boldklub B Seest Boldklub Logo Seest Boldklub
BGIF 1 B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
BGIF 2 B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
MGBK blå A Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Morud A Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening
KB REAL MADRID A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Ubberud IF B Ubberud IF Logo Ubberud IF
Midtjyllands knægte B Ikast FS Logo Ikast FS
BBB A Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Dalby B Dalby IF Logo Dalby IF
MGBK hvid A Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
B.67 B B.67 Logo B.67

U-10 Piger 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag kl. 15-18

Teamname LVL Logo Club
Jelling FS A Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
Årslev 10er B Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
Munkebo C Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Morud IF 1 A Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening
Carlsberg sport pigerne A Løjt IF Logo Løjt IF
Erritsø Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Dalum IF B Dalum IF Logo Dalum IF
Vinding SF B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
TPI B Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Næsby Boldklub Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
OB A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Tårup IF B Tårup IF Logo Tårup IF
MG&BK C Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
KB 2 B Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
KB 1 A Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub

U-10 Drenge 16 confirmend signups, 4 on waitlist in this row

Playing: Søndag 12-15

Teamname LVL Logo Club
Ikast drengene 2 B Ikast FS Logo Ikast FS
Ikast drengene 1 A Ikast FS Logo Ikast FS
OKS 2 B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS 1 A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Dalum IF 2 B Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 1 A Dalum IF Logo Dalum IF
raklev drengene A Raklev GI Logo Raklev GI
FC Horsens B B FC Horsens Logo FC Horsens
FC Horsens A A FC Horsens Logo FC Horsens
OB Hvid B Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OB Rød C Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Næsby 2 A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsby 1 A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
TPI1 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI2 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Vejle Boldklub A Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub

U-11 Piger 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag kl. 18-21

Teamname LVL Logo Club
BGIF B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Vamdrup IF B Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
Dalum IF 2 B Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 1 A Dalum IF Logo Dalum IF
Marienlyst B Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
TPI B Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Morud Tøserne A Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening
Næsby Queens 04 A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Strib IF A Strib IF Logo Strib IF
Ubberud IF B Ubberud IF Logo Ubberud IF
OB A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
HFK A Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Vindinge BK B Vindinge BK Logo Vindinge BK
KBQ2004 A Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
ATI Fodbold Piger A Aalbæk Stations IF

U-11 Drenge 16 confirmend signups, 3 on waitlist in this row

Playing: Søndag kl. 15-18

Teamname LVL Logo Club
OKS 2 B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS 1 A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Højby 2 B Højby S&G Logo Højby S&G
Højby 1 B Højby S&G Logo Højby S&G
Dalum IF 2 B Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 1 A Dalum IF Logo Dalum IF
FfF 1 B Fredericia forenede Fodboldklubber Logo Fredericia forenede Fodboldklubber
FfF 2 C Fredericia forenede Fodboldklubber Logo Fredericia forenede Fodboldklubber
B1909 1 A Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
Sanderum Boldklub 2 A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Sanderum Boldklub 1 A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Næsby B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
B1909 2 B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
Tommerup BK 2 B Tommerup Boldklub Logo Tommerup Boldklub
Tommerup BK 1 A Tommerup Boldklub Logo Tommerup Boldklub
TPI1 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF

U7 Piger/Drenge 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag kl. 9-12

Teamname LVL Logo Club
Dalum IF 2 A Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 1 A Dalum IF Logo Dalum IF
Vamdrup II B Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
Vamdrup I B Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
e-takeaway.dk A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Sanderum 1 Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Sanderum 2 Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Sanderum 3 Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Sanderum 4 Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Munkebo1 Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Munkebo2 Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Fff Fredericia forenede Fodboldklubber Logo Fredericia forenede Fodboldklubber

U-9 Piger 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag fra kl. 9-12

Teamname LVL Logo Club
Årslev 9er B Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
Munkebo C Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Dalum IF 2 B Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 1 A Dalum IF Logo Dalum IF
TPI B Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
KB Kolding C Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Ubberud IF Ubberud IF Logo Ubberud IF
Marienlyst 1 A Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
8. - November 9 2014

Organisation
Dalum IF
Place
Dalumhallerne
Address
Mejerivej 1
Postalcode
5260
City
Odense S
Sport
Soccer
Type
Indoor cup
Dalum Multi Cup 2014 - U6 til U11 map

Tournament overview