Afsluttende 5-mands stævne ØBG Silkeborg

For 4. år i træk afvikler ØBG Silkeborg og DGI Midtjylland det afsluttende 5-mands stævne for efterårssæsonen.
Omkring 70 hold deltager hvert år og der venter en sjov stævneoplevelse samt en god afslutning på sæsonen.

5-mands rækker:
U7 drenge årgang 08 og yngre
U8 drenge årgang 07, 1.klasse
U9 denge årgang 06, 2.klasse
U10 drenge årgang 05, 3.klasse
U8 piger årgang 07 og yngre
U9 piger årgang 06, 2.klasse
U10 piger årgang 05, 3.klasse

Niveauinddeling øvet og uøvet:
Holdene tilmeldes de enkelte rækker, som enten øvet eller uøvet.
Øvet er hold der i DGI’s turnering er tilmeldt A- eller B-niveau.
Uøvet hold på BC eller C-niveau.
Der er gratis frugt til alle børn ved stævnet sponsoreret af REMA 1000 v/Jimmy Veng.
På stævnedagen er der mulighed for at købe et varieret udbud af varer i ØBG’s cafeteria ”Vulkanen”.

Medaljer til alle:
Guld og sølv til nr. 1 og nr. 2 samt bronzemedaljer til de øvrige hold.
Max 8 medaljer pr. hold.

Kampe/dommer:
De enkelte rækker afvikles inde for max 3 timer.
Der minimum 4 kampe til alle hold.
Trænere/holdledere fra de deltagende hold dømmer kampene.
Resultater afleveres på kampkort i stævneteltet.
Der spilles med alm. regler i 5-mands.
Stævneprogrammet udsendes mandag 22. september.

Pris og tilmelding:
450,- pr. hold
Frist fredag 19. september
Tilmelding kan ske her på siden
via: www.dgi.dk/201406404021
eller mail til: johnny.nielsen@dgi.dk

Tidspunkt:
Lørdag 27. september
I tidsrummet 9-15

Sted:
ØBG Silkeborg
Buskelund Hallen
Buskelundtoften 8, 8600 Silkeborg

Kontaktoplysninger ØBG Silkeborg:
Brian Vestergaard 40187657
Mette Rasmussen 22867411

Kontaktoplysninger DGI Fodbold:
johnny.nielsen@dgi.dk
Tlf.79404357
rene.vinther.olsen@dgi.dk
Tlf.79404350/51413204
 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U7 Øvet drenge Mixed 450 10 0
U10 Uøvet drenge Mixed 450 6 0
U8 Øvet piger Mixed 450 3 0
U7 Uøvet drenge Mixed 450 5 0
U8 Øvet drenge Mixed 450 10 0
U8 Uøvet drenge Mixed 450 2 0
U10 Øvet drenge Mixed 450 6 0
U9 Øvet drenge Mixed 450 13 0
U9 Uøvet drenge Mixed 450 3 0
U8 Uøvet piger Mixed 450 1 0
U9 Øvet piger Mixed 450 0 0
U9 Uøvet piger Mixed 450 2 0
U10 Øvet piger Mixed 450 1 0
U10 Uøvet piger Mixed 450 3 0

Signetud teams

U7 Øvet drenge 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Thorning IF Thorning IF Logo Thorning IF
øbg A ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
mariehøj A Mariehøj IF Logo Mariehøj IF
engesvang A Engesvang Boldklub Logo Engesvang Boldklub
øbg A ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
Virklund A Virklund Boldklub Logo Virklund Boldklub
Galten fs 1 A Galten Forenede Sportsklubber Logo Galten Forenede Sportsklubber
Gødvad A Gødvad GIF Logo Gødvad GIF
LGIF A Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
HEI A Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF

U10 Uøvet drenge 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Thorning IF Thorning IF Logo Thorning IF
Ry Fodbold C Ry Sportsklub Logo Ry Sportsklub
Gødvad C Gødvad GIF Logo Gødvad GIF
Bredballe 1 C Bredballe IF Logo Bredballe IF
Bredballe 2 C Bredballe IF Logo Bredballe IF
LGIF C Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening

U8 Øvet piger 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
mariehøj A Mariehøj IF Logo Mariehøj IF
1 Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF

U7 Uøvet drenge 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
øbg C ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
mariehøj C Mariehøj IF Logo Mariehøj IF
HA85 C Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
Gødvad C Gødvad GIF Logo Gødvad GIF
LGIF C Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening

U8 Øvet drenge 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
øbg A ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
øbg A ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
mariehøj A Mariehøj IF Logo Mariehøj IF
A Mariehøj IF Logo Mariehøj IF
HA85 A Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
HA85 A Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
HA85 A Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
HA85 A Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
Løgstrup Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
SIF A Silkeborg IF Logo Silkeborg IF

U8 Uøvet drenge 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Funder A ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
Engesvang C Engesvang Boldklub Logo Engesvang Boldklub

U10 Øvet drenge 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
ØBG A ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
øbg A ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
ØBG Buskelund A ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
Ry Fodbold A Ry Sportsklub Logo Ry Sportsklub
Christoffers Knægte A Christoffers Knægte
EFB A Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb

U9 Øvet drenge 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
SIK1 A Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
SIK2 A Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
SIK3 A Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Sejs A Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF
øbg A ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
virklund A Virklund Boldklub Logo Virklund Boldklub
virklund A Virklund Boldklub Logo Virklund Boldklub
gødvad A Gødvad GIF Logo Gødvad GIF
gødvad A Gødvad GIF Logo Gødvad GIF
kfum A Silkeborg-Voel KFUM Logo Silkeborg-Voel KFUM
Måbjerg IF A Måbjerg IF Logo Måbjerg IF
HA85 A Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
HA85 A Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985

U9 Uøvet drenge 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
gødvad C Gødvad GIF Logo Gødvad GIF
C Silkeborg-Voel KFUM Logo Silkeborg-Voel KFUM
HA85 C Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985

U8 Uøvet piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Sejs Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF

U9 Øvet piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U9 Uøvet piger 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Resenbro C Resenbro U&if
øbg C ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg

U10 Øvet piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Overlund A Overlund GF Logo Overlund GF

U10 Uøvet piger 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
øbg C ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
engesvang C Engesvang Boldklub Logo Engesvang Boldklub

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
September 27 2014

Organisation
ØBG Silkeborg
Place
ØBG Silkeborg
Address
Buskelundtoften 8
Postalcode
8600
City
Silkeborg
Sport
Soccer
Type
Unknown

Tournament overview