Estate Cup Lystrup INDE 2015

Estate Cup Lystrup - For alle U6, U7, U8, U9 og U10 hold - lørdag den 31. januar + søndag den 1. februar 2015


Så byder vi endnu engang velkommen til fodboldstævne i Lystrup. Vi sætter fodbold på programmet hele weekenden og glæder os til at se en masse glade fodboldbørn.


U6 og U7 spiller 3-mands på sjove oppustelige fodboldbaner lørdag, hvor vi spiller uden niveauopdeling.

U8 spiller 3-mands lørdag - Også på de oppustelige fodboldbaner. Vi beder jer om at tilmelde hold til enten A-, B- eller C-niveau, så vi kan sikre jævnbyrdige kampe til alle.

U9 drenge spiller 4-mands lørdag på A-, B- og C-niveau.

U10 drenge spiller 4-mands søndag på A-, B- og C-niveau.

Der spilles finaler på U9 og U10.

Der er på U9 og U10 kun plads til 8 hold pr. række.

Der må under ingen omstændigheder deltage A- og B-spillere på C-niveau.


Priser:
3-mands hold kr. 300,- pr. hold
4-mands hold kr. 400,- pr. hold

DER ER FLOTTE MEDALJER TIL ALLE SPILLERE UANSET PLACERING.

Der er minimum 4 kampe til alle hold.

Vi glæder os til at se jer i Lystrup !

 

Betaling af stævnegebyr bedes foretaget på 7265-1000928.

 

Har dit hold ikke spillet Estate Cup INDE før, så kig med her, hvor I kan se hvordan stævnet foregik i 2014. I 2015 bliver der flere 3-bold baner ved siden af hinanden, så I som klub kan deltage med flere hold samtidig. I hal1 på 4-mands vil der i 2015 være musik ved alle scoringer.

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 Mixed 5 300 Lørdag formiddag 15 0
U7 Mixed 5 300 Lørdag middag 30 0
U8 Mixed 5 300 Lørdag eftermiddag 32 0
U10C Mixed 7 400 Søndag formiddag 11 2
U9A Mixed 7 400 Lørdag eftermiddag 2 0
U9B Mixed 7 400 Lørdag middag/eftermiddag 24 4
U9C Mixed 7 400 Lørdag formiddag 9 1
U10A Mixed 7 400 Søndag eftermiddag 10 0
U10B Mixed 7 400 Søndag middag 12 3
U8 piger Mixed 5 300 Lørdag eftermiddag 0 0

Signetud teams

U6 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Lystrup B Lystrup IF Logo Lystrup IF
Lystrup 2 B Lystrup IF Logo Lystrup IF
Ebeltoft Ebeltoft IF Logo Ebeltoft IF
Khif C Kolt-Hasselager Idrætsforening Logo Kolt-Hasselager Idrætsforening
Lystrup 3 B Lystrup IF Logo Lystrup IF
Søften GF A Søften Gymnastikforening Logo Søften Gymnastikforening
KHIF Kolt-Hasselager Idrætsforening Logo Kolt-Hasselager Idrætsforening
HEI U6 Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
VRI 1 B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI 2 Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Lystrup Piger C Lystrup IF Logo Lystrup IF
AIA Tranbjerg IF AIA Tranbjerg Logo IF AIA Tranbjerg
AIA Tranbjerg 1 IF AIA Tranbjerg Logo IF AIA Tranbjerg
Hobro IK C Hobro IK Logo Hobro IK
Hadsten B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub

U7 29 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag middag

Teamname LVL Logo Club
Spentrup 1 C Spentrup IF Logo Spentrup IF
Spentrup 2 Spentrup IF Logo Spentrup IF
solbjerg 1 B Solbjerg IF Fodbold Logo Solbjerg IF Fodbold
solbjerg 2 C Solbjerg IF Fodbold Logo Solbjerg IF Fodbold
solbjerg 3 C Solbjerg IF Fodbold Logo Solbjerg IF Fodbold
Lystrup 1 B Lystrup IF Logo Lystrup IF
Lystrup 2 Lystrup IF Logo Lystrup IF
Lystrup 3 Lystrup IF Logo Lystrup IF
Lystrup 4 Lystrup IF Logo Lystrup IF
Aarhus Fremad C Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager
Aarhus Fremad C Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager
høst if 1 C Høst IF Logo Høst IF
høst 2 C Høst IF Logo Høst IF
FC Horsens 2008 1 A FC Horsens Logo FC Horsens
FC Horsens 2008 2 B FC Horsens Logo FC Horsens
FC Horsens 2008 3 B FC Horsens Logo FC Horsens
FC Horsens 2008 4 C FC Horsens Logo FC Horsens
VRI B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Lystrup U8piger B Lystrup IF Logo Lystrup IF
BMI-1 A Beder-Malling Idrætsforening Logo Beder-Malling Idrætsforening
BMI-2 A Beder-Malling Idrætsforening Logo Beder-Malling Idrætsforening
HEI 1 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI 2 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Grenaa 1 Grenaa IF Logo Grenaa IF
Grenaa 2 Grenaa IF Logo Grenaa IF
Grenaa 3 Grenaa IF Logo Grenaa IF
AIA Tranbjerg 1 IF AIA Tranbjerg Logo IF AIA Tranbjerg
AIA Tranbjerg 2 IF AIA Tranbjerg Logo IF AIA Tranbjerg
Lystrup 5 Lystrup IF Logo Lystrup IF

U8 32 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Spentrup C Spentrup IF Logo Spentrup IF
Ebeltoft B Ebeltoft IF Logo Ebeltoft IF
solbjerg 1 B Solbjerg IF Fodbold Logo Solbjerg IF Fodbold
solbjerg 2 B Solbjerg IF Fodbold Logo Solbjerg IF Fodbold
Ry 1 A Ry Sportsklub Logo Ry Sportsklub
Ry 2 B Ry Sportsklub Logo Ry Sportsklub
Ry 3 A Ry Sportsklub Logo Ry Sportsklub
Ry 4 B Ry Sportsklub Logo Ry Sportsklub
Khif 1 B Kolt-Hasselager Idrætsforening Logo Kolt-Hasselager Idrætsforening
Khif 2 C Kolt-Hasselager Idrætsforening Logo Kolt-Hasselager Idrætsforening
Khif 3 C Kolt-Hasselager Idrætsforening Logo Kolt-Hasselager Idrætsforening
AAIF U8 - "Zlatan" B Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF
AAIF U8 - "Ronaldo" Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF
HEI 1 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI 2 C Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Lystrup 1 A Lystrup IF Logo Lystrup IF
Lystrup 2 B Lystrup IF Logo Lystrup IF
Sabro B tst/Sabro Logo tst/Sabro
Skødstrup 1 A Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Skødstrup 2 B Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Skødstrup 3 B Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Skødstrup 4 B Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Stilling 1 B Stillinge IF Logo Stillinge IF
Stilling 2 B Stillinge IF Logo Stillinge IF
Aalborg Freja 1 A IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja
Aalborg freja 2 B IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja
Vri 1 B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Vri2 B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Hadsten 1 A Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Hadsten 2 B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Sejs Svejbæk 1 B Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF
Sejs Svejbæk 2 B Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF

U10C 8 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Lystrup 2 C Lystrup IF Logo Lystrup IF
Lystrup 3 C Lystrup IF Logo Lystrup IF
Fuglebakken C Fuglebakken
HEI 3 C Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Skødstrup 1 C Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Brabrand if 4 C Brabrand IF Fodbold Logo Brabrand IF Fodbold
Skanderborg 5 C FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
Hedensted C Hedensted IF Logo Hedensted IF

U9A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club

U9B 16 confirmend signups, 4 on waitlist in this row

Playing: Lørdag middag/eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Lystrup 1 B Lystrup IF Logo Lystrup IF
Lystrup 2 B Lystrup IF Logo Lystrup IF
SGF 1 B Søften Gymnastikforening Logo Søften Gymnastikforening
SGF 2 B Søften Gymnastikforening Logo Søften Gymnastikforening
SGF 3 B Søften Gymnastikforening Logo Søften Gymnastikforening
HEI B B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HIF 1 B Hornslet IF Logo Hornslet IF
VRI B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
studstrup B studstrup
KFUM Fuglebakken C Fuglebakken KFUM Aarhus Logo Fuglebakken KFUM Aarhus
Buy Best Solution B
GIF B Grenaa IF Logo Grenaa IF
GIF B Grenaa IF Logo Grenaa IF
brædstrup 1 B Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
brædstrup 2 B Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
Vri8 B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub

U9C 8 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Lystrup 3 C Lystrup IF Logo Lystrup IF
Lystrup 4 C Lystrup IF Logo Lystrup IF
HIF 2 C Hornslet IF Logo Hornslet IF
Ebeltoft IF C Ebeltoft IF Logo Ebeltoft IF
HEI C C Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
VRI 2 C Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Aros C Virring-Vitved Ungdoms- og Idrætsforening
KFUM Fuglebakken 2 C Fuglebakken KFUM Aarhus Logo Fuglebakken KFUM Aarhus

U10A 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Lystrup 1 A Lystrup IF Logo Lystrup IF
HEI 1 A Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
TMG 3 A Testrup-Mårslet Gymnastikforening Logo Testrup-Mårslet Gymnastikforening
Brabrand if 1 A Brabrand IF Fodbold Logo Brabrand IF Fodbold
Hadsund Boldklub A Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
Skanderborg 1 A FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
VRI 1 A Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
SIF Assentoft A SIF Assentoft Logo SIF Assentoft

U10B 8 confirmend signups, 3 on waitlist in this row

Playing: Søndag middag

Teamname LVL Logo Club
HEI 2 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
TMG 2 B Testrup-Mårslet Gymnastikforening Logo Testrup-Mårslet Gymnastikforening
Skødstrup 1 B Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Skødstrup 2 B Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Brabrand if 1 B Brabrand IF Fodbold Logo Brabrand IF Fodbold
Brabrand if 3 B Brabrand IF Fodbold Logo Brabrand IF Fodbold
Søften GF 1 B Søften Gymnastikforening Logo Søften Gymnastikforening
Skanderborg 2 B FC Skanderborg Logo FC Skanderborg

U8 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
January 31 - February 1 2015

Organisation
Lystrup IF
Place
Lystrup Hallen
Address
Lystrup Centervej 2
Postalcode
8520
City
Lystrup
Sport
Soccer
Type
Indoor cup
Estate Cup Lystrup INDE 2015 map

Tournament overview