Fleggaard Cup 2014

 

I bedes indbetale på følgende konto nr: 7910-1722712

Vi har få pladser tilbage i følgende rækker:

U6 mix: Lukket for tilmelding.

U7 mix: lukket for tilmelding.

U8 drenge A: 1 plads tilbage.

U8 drenge B: Lukket for tilmelding.

U9 drenge A: lukket for tilmelding.

U9 drenge B: lukket for tilmelding.

U10 drenge B: Lukket for tilmelding.

U10 drenge A: lukket for tilmelding.

U11 piger BC piger: lukket for tilmelding.

U11 piger A: lukket for tilmelding.

U11 Drenge B: Lukket for tilmelding.

U11 drenge A: lukket for tilmelding.

Løjt IF og Fleggaard afholder Fleggaard Cup 2014 i Løjt hallerne ved Åbenrå, Sønderjylland. Dette er tredje år at vi afholder vores stævne.

OBS: Gratis kaffe til alle forældre under hele stævnet!

Salg af popcorn, slushice, pølser og kage i hallerne.

Stor Tombola med masser af flotte præmier fra Intersport, Åbenrå.

Afvikling:

- Vi garanterer 4 kampe til alle hold der deltager i vores stævne.

- Kamptiden vil være 8. min.

- nr.1 og nr.2 fra hver pulje går videre til semifinalen.

- U8 drenge spiller med 5 på banen og med keeper der må tage med hænder.

Præmier:

- I U6 og U7-mix er der statuetter til alle deltagere.

- Der afvikles trænerkonkurrence i U6-U7 mix. Vind chesseburgere fra Mcdonalds til hele holdet.

- I U8 til U11 er der medaljer til alle deltagere.

- Der er pokaler til nr. 1-2-3 i finalen. Nr.4 får statuetter

- Der kåres stævnets bedste spiller i rækkerne fra U8 til U11. Både i A og B-rækken.

- Der er gratis frugt til alle spillere. Det udleveres ved ankomst.

- Spurtpræmier til alle på holdet.

Spørgsmål stilles til:

Stinus Jensen 26393371

Mail: fleggaardcup@gmail.com

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 Mix Mixed 5 350 Lørdag 9-12 14 0
U7 Mix Mixed 5 350 Lørdag 9-12 18 0
U8-drenge 5-mands Mixed 7 400 Lørdag 12-15 15 0
U8-drenge 5-mands Mixed 7 400 Lørdag 12-15 7 0
U9 drenge Mixed 6 400 Lørdag 15-18 7 0
U9 drenge Mixed 6 400 Lørdag 15-18 11 0
U11 drenge Mixed 6 400 Søndag 9-12 6 0
U10A - U11 BC piger Mixed 6 400 Søndag 9-12 11 0
U10 drenge Mixed 6 400 Søndag 12-15 10 0
U10 drenge Mixed 6 400 Søndag 12-15 11 0
U11 drenge Mixed 6 400 Søndag 15-18 15 2
U11 piger Mixed 6 400 Søndag 15-18 12 0

Signetud teams

U6 Mix 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 9-12

Teamname LVL Logo Club
Løjt IF 1 Løjt IF Logo Løjt IF
Løjt IF 2 Løjt IF Logo Løjt IF
Løjt IF 3 Løjt IF Logo Løjt IF
AMUI 1 AMUI
Rødekro IF 1 Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
AMUI 2 Askov-Malt Ungdoms- & Idrætsforening Logo Askov-Malt Ungdoms- & Idrætsforening
Toftlund KIDS Toftlund Idrætsforening Logo Toftlund Idrætsforening
Tønder SF Tønder SF Logo Tønder SF
Starup UIF 1 Starup UIF Logo Starup UIF
Starup UIF 2 Starup UIF Logo Starup UIF

U7 Mix 18 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 9-12

Teamname LVL Logo Club
Løjt IF 1 B Løjt IF Logo Løjt IF
Løjt IF 2 B Løjt IF Logo Løjt IF
Løjt IF 3 B Løjt IF Logo Løjt IF
Rødekro IF 1 Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Rødekro IF 2 Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
TSIF 1 B Taulov/Skærbæk IF Logo Taulov/Skærbæk IF
TSIF 2 B Taulov/Skærbæk IF Logo Taulov/Skærbæk IF
LB´s drenge Lunderskov Boldklub Logo Lunderskov Boldklub
TSIF 3 B Taulov/Skærbæk IF Logo Taulov/Skærbæk IF
De gule B Horsens FS Logo Horsens FS
Ensted Piger 1 C Ensted IF Logo Ensted IF
Ensted IF piger 2 C Ensted IF Logo Ensted IF
De gule 2 Horsens FS Logo Horsens FS
Løjt IF piger C Løjt IF Logo Løjt IF
Starup UIF Starup UIF Logo Starup UIF
HFK 1 Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
HFK3 Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
HFK2

U8-drenge 5-mands 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 12-15

Teamname LVL Logo Club
Løjt IF 1 B Løjt IF Logo Løjt IF
Team Nicolai Biler B Hørup Ungdoms- & Idrætsforening Logo Hørup Ungdoms- & Idrætsforening
Nbsif B Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
HFK Grøn B Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
HFK Rød B Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
SSK 2 B Sønderris Sports klub Logo Sønderris Sports klub
BNS B Fodboldklubben BNS Logo Fodboldklubben BNS
Dybbøl B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Løjt piger B Løjt IF Logo Løjt IF
AVGIF Piger B Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening Logo Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening

U8-drenge 5-mands 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 12-15

Teamname LVL Logo Club
Kolding IF A Kolding IF Logo Kolding IF
Nbsif A Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
SUB 1 A SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
SUB 2 A SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
HFK Blå A Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
SSK 1 A Sønderris Sports klub Logo Sønderris Sports klub

U9 drenge 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 15-18

Teamname LVL Logo Club
Coca Cola Banden A Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
SUB 1 A SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
DANSEAL A Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
Bredballe A Bredballe IF Logo Bredballe IF
TEAM LMT/UG Metal A Hedensted IF Logo Hedensted IF
Løjt IF piger A Løjt IF Logo Løjt IF
Gauerslund IF A Gauerslund IF Logo Gauerslund IF

U9 drenge 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 15-18

Teamname LVL Logo Club
Løjt IF 1 B Løjt IF Logo Løjt IF
Løjt IF 2 B Løjt IF Logo Løjt IF
Vamdrup IF B Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
Rødekro IF 1 B Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Rødekro IF 2 B Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
SUB 2 B SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
SUB 3 B SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
Bredballe 2 B Bredballe IF Logo Bredballe IF
Bredballe IF B2 B Bredballe IF Logo Bredballe IF
Skibet B Skibet IF Logo Skibet IF

U11 drenge 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 9-12

Teamname LVL Logo Club
Løjt IF A Løjt IF Logo Løjt IF
BOV IF 1 A BOV IF Logo BOV IF
TPI1 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI2 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
HFK 1 A Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
BNS A Fodboldklubben BNS Logo Fodboldklubben BNS

U10A - U11 BC piger 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 9-12

Teamname LVL Logo Club
Løjt IF U10 A Løjt IF Logo Løjt IF
Vamdrup IF U11 B Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
Lundtoft IF U11 C Lundtoft IF Logo Lundtoft IF
HFK1 U10 A Haderslev FK
HFK 2 U11 B Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Dybbøl U10 A Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
KB piger U10 A Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Løjt IF 3 U11 C Løjt IF Logo Løjt IF
The team U11 C EIF - Ensted IF
OB U10 A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub

U10 drenge 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 12-15

Teamname LVL Logo Club
Næsby 1 A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsby 2 A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Sportigan hedensted A
HFK A A Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
MG&BK1 A Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Rødekro IF 1 A Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Vejle Boldklub A Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
Dybbøl A Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Dybbøl A Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Tønder SF A Tønder SF Logo Tønder SF

U10 drenge 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 12-15

Teamname LVL Logo Club
Løjt IF 1 B Løjt IF Logo Løjt IF
Løjt IF 2 B Løjt IF Logo Løjt IF
HFK 1 B Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
HFK 2 B Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Lokalsyn B Skibet IF Logo Skibet IF
MG&BK2 B Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
MG&BK3 B Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Rødekro IF 1 B Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
MG&BK B Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Dybbøl B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening

U11 drenge 10 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Søndag 15-18

Teamname LVL Logo Club
BOV IF 2 B BOV IF Logo BOV IF
Løjt IF 1 B Løjt IF Logo Løjt IF
Løjt IF 2 B Løjt IF Logo Løjt IF
SUB 1 SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
SUB 2 SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
Vamdrup B Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
Tønder U11 drenge B Tønder SF Logo Tønder SF
HFK 1 B Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
HFK 2 B Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Team SlipCon B

U11 piger 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 15-18

Teamname LVL Logo Club
Løjt IF U10 A Løjt IF Logo Løjt IF
HFK A Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Løjt IF U11 A Løjt IF Logo Løjt IF
Næsby Queens 04 A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Dybbøl A Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Strib IF A Strib IF Logo Strib IF
FC Horsens C A FC Horsens Logo FC Horsens
FC Horsens H A FC Horsens Logo FC Horsens
ATI Fodbold piger A
Impact pigerne A

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
1. - November 2 2014

Organisation
Løjt IF
Place
Løjt hallerne
Address
Løjt Skolegade 17
Postalcode
6200
City
Åbenrå
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview