Næsby Cup 2015

- Fakta om stævnet: ALLE HOLD FÅR min. 6 KAMPE AF 5 MIN. - Niveau - Stævnet er ikke niveauopdelt og der gives ikke dispensation for de enkelte årgange. - Afviklingsdato: - Fredag d. 2. - søndag d. 4. januar 2015 Spillested: - Næsbyhallerne, Maylandsvænget 9, 5270, Odense N -Tilmelding først gældende ved betaling på konto:2376-6276547222 husk!!række/årgang/køn. Via www.staevner.dk -Tilmeldingsfristen er mandag d. 8. december 2014. -Regler: -U8 og U9 må have 7 spillere på holdet og 5 mand på banen, målmand må tage med hænder. -Fra U8 til og med U11 spilles der ikke med mand over midten og udvist spiller må erstatte med en ny spiller. -Fra U12 spilles der med udvisning når bolden spilles forsætligt over -banden, øvrige regler kommer med programmet som forventes at være færdig -Lørdag 20 December. Spørgsmål bedes rettet til :Rudi Herbøl på telefon 22 56 57 92
Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U10 Mixed 6 300 Søndag formiddag 3 0
U11 Mixed 6 300 Søndag formiddag 12 0
U12 Mixed 6 350 Søndag 4 0
U13 Mixed 6 350 Søndag 2 0
U14 Mixed 6 350 Søndag 8 0
U15 Mixed 6 350 Søndag 1 0
U17 Mixed 6 350 Søndag 2 0
Dame Senior Mixed 6 400 Fredag aften 8 0
U8 Mixed 7 300 Lørdag Formiddag 11 0
U9 Mixed 7 300 lørdag formiddag 7 0
U10 Mixed 6 300 Lørdag Formiddag 8 0
U11 Mixed 6 300 Lørdag 11 0
U12 Mixed 6 350 Lørdag 14 0
U13 Mixed 6 350 Lørdag 7 0
U14 Mixed 6 350 Lørdag 12 0
U15 Mixed 6 350 Lørdag 12 0

Signetud teams

U10 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Carlsberg sport pigerne A Løjt IF Logo Løjt IF
OB A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Næsby Boldklub C Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub

U11 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
HFK A Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Næsby Queens 04 A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsby Queens 04 II B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
OB A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Årslev BK B Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
Morud Tøserne A Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening
FC Horsens C A FC Horsens Logo FC Horsens
FC Horsens H A FC Horsens Logo FC Horsens

U12 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Kolding B1 A Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Kolding B2 A Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Marienlyst B Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
Munkebo A Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub

U13 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
TPI Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF

U14 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Næsby FC A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsby United B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
SSV Højfyn 1 B SSV Højfyn Logo SSV Højfyn
SSV Højfyn 2 B SSV Højfyn Logo SSV Højfyn
Middelfart A Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
MG&BK A Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Marienlyst Gunners A Marienlyst Logo Marienlyst

U15 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
EY A Hedensted IF Logo Hedensted IF

U17 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
x Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
nissebanden A

Dame Senior 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag aften

Teamname LVL Logo Club
HammerHans United A
Kernen
Sportigan Vordingborg A
shop sport.dk A Brande IF Logo Brande IF
Tif Nyborg B Vindinge BK Logo Vindinge BK
Byens Guldsmed A
Drigstrup Drigstrup/Munkebo Boldklub
Næsby All Stars A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub

U8 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag Formiddag

Teamname LVL Logo Club
Morud Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening
Kolding IF A Kolding IF Logo Kolding IF
Dalum 8 A Dalum IF Logo Dalum IF
Næsby Team MH A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsby Team MB B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
næsby team jr B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
BBB B Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Dalum IF 2 Dalum IF Logo Dalum IF
LIF U8 B Langeskov IF Logo Langeskov IF

U9 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Allesø A Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening
Allesø A Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening
næsby 1 A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
næsby 2 B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Vamdrup IF A Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
Korup IF B Korup IF Logo Korup IF
Morud A Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening

U10 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag Formiddag

Teamname LVL Logo Club
TPI1 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI2 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI3 B Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Dalum 1 Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum 2 Dalum IF Logo Dalum IF
Næsby Nord Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsby syd Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Bbb Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub

U11 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
TPI1 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Fjordager IF A Fjordager IF Logo Fjordager IF
Allesø B Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening
Næsby 1 Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsby 2 Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsby 3 Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Dalby IF B Dalby IF Logo Dalby IF
BBB A Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
BBB Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
BBB A Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Højby A Højby S&G Logo Højby S&G

U12 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Næsby - Orange A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsby - Blå A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsby - All Stars C Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Otterup B Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
SFB 1 A Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
SFB 2 B Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
BM 1 A Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
BM 2 A Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
BM 3 B Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
VSF 1 B Vildbjerg SF Logo Vildbjerg SF
Sanderum Boldklub A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub

U13 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Otterup B Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
Næsby Boldklub SP A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
B1909 1 A Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
B1909 2 A Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
Årslev BK B Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
Kroggårdsskolen A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub

U14 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Gunners NGIF
Næsby 3 A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Otterup A Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
BM B Marienlyst Logo Marienlyst
Næsbys Ninjaturtles B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Sanderum B Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Bubbibjørnene Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Mumitroldene B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Traepillerfyn.dk A Tved Boldklub Logo Tved Boldklub

U15 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Næsby 4 A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsby 3 A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Årslev BK 1 B Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
Årslev BK 2 B Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
Sparekassen Kronjylland Horsens A FC Horsens Logo FC Horsens
Næsby 6 B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
kammeraterne B
GF Forsikring Trekantområdet B Skibet IF Logo Skibet IF
FCF 1 A FC Fredericia Logo FC Fredericia
FCF 2 A FC Fredericia Logo FC Fredericia

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
2. - January 4 2015

Organisation
Næsby Boldklub
Place
Næsby Hallerne
Address
Maylandsvænget 9
Postalcode
5270
City
Odense N
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview