Næsby Cup 2015

- Fakta om stævnet: ALLE HOLD FÅR min. 6 KAMPE AF 5 MIN. - Niveau - Stævnet er ikke niveauopdelt og der gives ikke dispensation for de enkelte årgange. - Afviklingsdato: - Fredag d. 2. - søndag d. 4. januar 2015 Spillested: - Næsbyhallerne, Maylandsvænget 9, 5270, Odense N -Tilmelding først gældende ved betaling på konto:2376-6276547222 husk!!række/årgang/køn. Via www.staevner.dk -Tilmeldingsfristen er mandag d. 8. december 2014. -Regler: -U8 og U9 må have 7 spillere på holdet og 5 mand på banen, målmand må tage med hænder. -Fra U8 til og med U11 spilles der ikke med mand over midten og udvist spiller må erstatte med en ny spiller. -Fra U12 spilles der med udvisning når bolden spilles forsætligt over -banden, øvrige regler kommer med programmet som forventes at være færdig -Lørdag 20 December. Spørgsmål bedes rettet til :Rudi Herbøl på telefon 22 56 57 92
Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U10 Mixed 6 300 Søndag formiddag 3 0
U11 Mixed 6 300 Søndag formiddag 12 0
U12 Mixed 6 350 Søndag 4 0
U13 Mixed 6 350 Søndag 2 0
U14 Mixed 6 350 Søndag 8 0
U15 Mixed 6 350 Søndag 1 0
U17 Mixed 6 350 Søndag 2 0
Dame Senior Mixed 6 400 Fredag aften 8 0
U8 Mixed 7 300 Lørdag Formiddag 11 0
U9 Mixed 7 300 lørdag formiddag 7 0
U10 Mixed 6 300 Lørdag Formiddag 8 0
U11 Mixed 6 300 Lørdag 11 0
U12 Mixed 6 350 Lørdag 14 0
U13 Mixed 6 350 Lørdag 7 0
U14 Mixed 6 350 Lørdag 12 0
U15 Mixed 6 350 Lørdag 12 0

Signetud teams

U10 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Carlsberg sport pigerne A Løjt IF Logo Løjt IF
Næsby Boldklub C Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
OB A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub

U11 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
FC Horsens C A FC Horsens Logo FC Horsens
Morud Tøserne A Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening
Næsby Queens 04 A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
FC Horsens H A FC Horsens Logo FC Horsens
OB A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
HFK A Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Næsby Queens 04 II B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Årslev BK B Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub

U12 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Marienlyst B Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
Kolding B1 A Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Kolding B2 A Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Munkebo A Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub

U13 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
TPI Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF

U14 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Næsby FC A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Middelfart A Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
MG&BK A Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
SSV Højfyn 2 B SSV Højfyn Logo SSV Højfyn
SSV Højfyn 1 B SSV Højfyn Logo SSV Højfyn
Marienlyst Gunners A Marienlyst Logo Marienlyst
Næsby United B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub

U15 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
EY A Hedensted IF Logo Hedensted IF

U17 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
x Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
nissebanden A

Dame Senior 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag aften

Teamname LVL Logo Club
shop sport.dk A Brande IF Logo Brande IF
Byens Guldsmed A
Kernen
Drigstrup Drigstrup/Munkebo Boldklub
Sportigan Vordingborg A
HammerHans United A
Næsby All Stars A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Tif Nyborg B Vindinge BK Logo Vindinge BK

U8 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag Formiddag

Teamname LVL Logo Club
næsby team jr B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Dalum 8 A Dalum IF Logo Dalum IF
Morud Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening
Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Kolding IF A Kolding IF Logo Kolding IF
Næsby Team MB B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
LIF U8 B Langeskov IF Logo Langeskov IF
Næsby Team MH A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Dalum IF 2 Dalum IF Logo Dalum IF
BBB B Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub

U9 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Korup IF B Korup IF Logo Korup IF
Morud A Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening
Vamdrup IF A Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
Allesø A Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening
Allesø A Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening
næsby 1 A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
næsby 2 B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub

U10 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag Formiddag

Teamname LVL Logo Club
Næsby syd Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsby Nord Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Dalum 2 Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum 1 Dalum IF Logo Dalum IF
TPI2 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI3 B Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Bbb Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
TPI1 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF

U11 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Fjordager IF A Fjordager IF Logo Fjordager IF
Dalby IF B Dalby IF Logo Dalby IF
TPI1 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Næsby 1 Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsby 2 Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsby 3 Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
BBB A Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
BBB Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
BBB A Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Højby A Højby S&G Logo Højby S&G
Allesø B Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening

U12 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
BM 3 B Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
BM 2 A Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
BM 1 A Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
Otterup B Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
Næsby - All Stars C Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsby - Blå A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
SFB 2 B Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
SFB 1 A Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
VSF 1 B Vildbjerg SF Logo Vildbjerg SF
Sanderum Boldklub A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Næsby - Orange A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub

U13 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
B1909 1 A Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
Kroggårdsskolen A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsby Boldklub SP A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Årslev BK B Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
Otterup B Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
B1909 2 A Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909

U14 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
BM B Marienlyst Logo Marienlyst
Næsby 3 A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Bubbibjørnene Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsbys Ninjaturtles B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Sanderum B Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Otterup A Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
Gunners NGIF
Mumitroldene B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Traepillerfyn.dk A Tved Boldklub Logo Tved Boldklub

U15 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Årslev BK 2 B Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
Årslev BK 1 B Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
Næsby 6 B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
FCF 2 A FC Fredericia Logo FC Fredericia
FCF 1 A FC Fredericia Logo FC Fredericia
kammeraterne B
Sparekassen Kronjylland Horsens A FC Horsens Logo FC Horsens
Næsby 3 A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
GF Forsikring Trekantområdet B Skibet IF Logo Skibet IF
Næsby 4 A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
2. - January 4 2015

Organisation
Næsby Boldklub
Place
Næsby Hallerne
Address
Maylandsvænget 9
Postalcode
5270
City
Odense N
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview