Stark Cup 2014

 

IF Midtdjurs inviterer hermed til et af vintersæsonens allerførste indendørsstævne for alle ungdomshold fra U6 til og med U17. Tilmeld jer hurtigt få en god og sjov start på indendørssæsonen.

Stævnet afvikles over to weekender, og der spilles i både Midtdjurshallen i Ryomgård og Pindstruphallen i Pindstrup. Alle hold er garanteret mindst tre kampe.

Præmier:
U6 og U7 Medaljer til alle (max fem pr. hold)
U8 og U9 Medaljer til alle (max syv pr. hold) U10-U17 Personlige præmier til nummer 1 og 2 (max syv pr.hold)

Tilmelding
Tilmelding til mix-rækken, piger U8-U11 og drenge U8, U9, U10 og U11 skal ske senest 16. oktober
Tilmelding til piger U12-U18 og drenge U12-U17 skal ske senest 18. oktober.

Tilmelding sker via www.staevner.dk
ELLER
ved at sende en email med oplysninger om hold, række og kontaktolysninger til ifm.fodbold.dk

Pris:
U6-U9 300 kroner pr. hold
U10-U14 350 kroner pr. hold
U15-U17 400 kroner pr. hold

Betaling skal ske ved overførsel til nedenstående kontonummer inden første kamp.
VIGTIGT: Oplys klub, årgang og række ved indbetaling.
Sparekassen Djursland Reg. nr: 9388 Kontonr: 0000681547

Regler: Vi spiller efter DBU Jyllands regler for indendørsfodbold.

Kontakt Frank Dichmann Mobil: 5240 6717

Vi afvikler rækkerne på følgende datoer
25.oktober:
Mix U6-U7 2008/2009 (3-mands)
Piger U8 2007 (5-mands)
Piger U9 2006 (5-mands)
Piger U10 2005
Piger U11 2004

26. oktober:
Drenge U8 2007 A og B (5-mands)
Drenge U9 2006 A og B (5-mands)
Drenge U10 2005 A og B
Drenge U11 2004 A og B

1. november:
Piger U12 2003
Piger U13 2002
Piger U14 2001
Piger U15 2000
Piger U17 1998

2. november:
Drenge U12 2003 A og B
Drenge U13 2002 A og B
Drenge U14 2001 A og B
Drenge U15 2000 A og B
Drenge U16 1999 A og B
Drenge U17 1998 A og B

Ved mange tilmeldinger forbeholder vi os ret til at flytte rækker til en anden dato. Program udsendes pr email cirka en uge inden stævnet. Det kan også ses på www.ifm-fodbold.dk
 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U8 A Mixed 300 Søndag den 26. oktober 1 0
U8 B Mixed 300 Søndag den 26. oktober 6 0
U9 A Mixed 300 Søndag den 26. oktober 1 0
U9 B Mixed 300 Søndag den 26. oktober 0 0
U10 A Mixed 350 Søndag den 26. oktober 1 0
U10 B Mixed 350 Søndag den 26. oktober 2 0
U11 A Mixed 350 Søndag den 26. oktober 2 0
U11 B Mixed 350 Søndag den 26. oktober 1 0
U12 A Mixed 350 Søndag den 2. november 1 0
U12 B Mixed 350 Søndag den 2. november 4 0
U13 A Mixed 350 Søndag den 2. november 2 0
U13 B Mixed 350 Søndag den 2. november 2 0
U14 A Mixed 350 Søndag den 2. november 1 0
U14 B Mixed 350 Søndag den 2. november 1 0
U15 A Mixed 400 Søndag den 2. november 1 0
U15 B Mixed 400 Søndag den 2. november 1 0
U17 A Mixed 400 Søndag den 2. november 0 0
U17 B Mixed 400 Søndag den 2. november 2 0
U6-7 Mixed 300 Lørdag den 25. oktober 5 0
U8 Piger Mixed 300 Lørdag den 25. oktober 0 0
U9 Piger Mixed 300 Lørdag den 25. oktober 2 0
U10 Piger Mixed 350 Lørdag den 25. oktober 2 0
U11 Piger Mixed 350 Lørdag den 25. oktober 4 0
U12 Piger Mixed 350 Lørdag den 1. november 0 0
U13 Piger Mixed 350 Lørdag den 1. november 3 0
U14 Piger Mixed 350 Lørdag den 1. november 0 0
U15 Piger Mixed 400 Lørdag den 1. november 0 0
U17 Piger Mixed 400 Lørdag den 1. november 1 0

Signetud teams

U8 A 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 26. oktober

Teamname LVL Logo Club
Vri A Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub

U8 B 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 26. oktober

Teamname LVL Logo Club
HEI B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Vri Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Hornslet IF 1 B Hornslet IF Logo Hornslet IF
Hornslet IF 2 B Hornslet IF Logo Hornslet IF

U9 A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 26. oktober

Teamname LVL Logo Club

U9 B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 26. oktober

Teamname LVL Logo Club

U10 A 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 26. oktober

Teamname LVL Logo Club
IFM U10A A IF Midtdjurs Logo IF Midtdjurs

U10 B 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 26. oktober

Teamname LVL Logo Club
IFM U10B B IF Midtdjurs Logo IF Midtdjurs
IF Mols C IF Mols Logo IF Mols

U11 A 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 26. oktober

Teamname LVL Logo Club
Hornslet IF A Hornslet IF Logo Hornslet IF
Lyseng A IF Lyseng Logo IF Lyseng

U11 B 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 26. oktober

Teamname LVL Logo Club
Hornslet IF B Hornslet IF Logo Hornslet IF

U12 A 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 2. november

Teamname LVL Logo Club
NBK/AIF A Nørager Boldklub Logo Nørager Boldklub

U12 B 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 2. november

Teamname LVL Logo Club
KPI B Kolind Pederstrup Idrætsforening Logo Kolind Pederstrup Idrætsforening
IFm1 B IF Midtdjurs Logo IF Midtdjurs
Ifm2 B IF Midtdjurs Logo IF Midtdjurs
AIF/NBK B Nørager Boldklub Logo Nørager Boldklub

U13 A 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 2. november

Teamname LVL Logo Club
Kolind/Midtdjurs A Kolind Pederstrup Idrætsforening Logo Kolind Pederstrup Idrætsforening
Helsted Fremad IF Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF

U13 B 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 2. november

Teamname LVL Logo Club
Kolind/Midtdjurs B Kolind Pederstrup Idrætsforening Logo Kolind Pederstrup Idrætsforening
Helsted Fremad IF Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF

U14 A 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 2. november

Teamname LVL Logo Club
Kolind/Midtdjurs A Kolind Pederstrup Idrætsforening Logo Kolind Pederstrup Idrætsforening

U14 B 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 2. november

Teamname LVL Logo Club
Kolind/Midtdjurs B Kolind Pederstrup Idrætsforening Logo Kolind Pederstrup Idrætsforening

U15 A 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 2. november

Teamname LVL Logo Club
Kolind/Midtdjurs A Kolind Pederstrup Idrætsforening Logo Kolind Pederstrup Idrætsforening

U15 B 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 2. november

Teamname LVL Logo Club
Kolind/Midtdjurs B Kolind Pederstrup Idrætsforening Logo Kolind Pederstrup Idrætsforening

U17 A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 2. november

Teamname LVL Logo Club

U17 B 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 2. november

Teamname LVL Logo Club
Randers Freja B1 B Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
Randers Freja B2 B Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja

U6-7 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 25. oktober

Teamname LVL Logo Club
Søften GF Søften Gymnastikforening Logo Søften Gymnastikforening
IFM U6 IF Midtdjurs Logo IF Midtdjurs
IFM U7 IF Midtdjurs Logo IF Midtdjurs
Lystrup B Lystrup IF Logo Lystrup IF

U8 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 25. oktober

Teamname LVL Logo Club

U9 Piger 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 25. oktober

Teamname LVL Logo Club
Midtdjurs 1 A IF Midtdjurs Logo IF Midtdjurs
IF Midtdjurs 2 B IF Midtdjurs Logo IF Midtdjurs

U10 Piger 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 25. oktober

Teamname LVL Logo Club
Midtdjurs Pigerne B IF Midtdjurs Logo IF Midtdjurs
HEI Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF

U11 Piger 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 25. oktober

Teamname LVL Logo Club
IF Midtdjurs/KPI B IF Midtdjurs Logo IF Midtdjurs
Kolind/Midtdjurs A IF Midtdjurs Logo IF Midtdjurs
Kolind/Midtdjurs B IF Midtdjurs Logo IF Midtdjurs
ATI Fodbold Piger - THY Aalbæk Stations IF

U12 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 1. november

Teamname LVL Logo Club

U13 Piger 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 1. november

Teamname LVL Logo Club
Barca's super piger A
HT's piger A Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom

U14 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 1. november

Teamname LVL Logo Club

U15 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 1. november

Teamname LVL Logo Club

U17 Piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 1. november

Teamname LVL Logo Club
Kolind/Midtdjurs A Kolind/Midtdjurs

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
October 25 - November 2 2014

Organisation
IF Midtdjurs
Place
Midtdjurs Hallen
Address
Marienhoffvej 11C
Postalcode
8550
City
Ryomgård
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview