BlicherCup indendørs 2014

Blicher Cup 2014 for U-6-U-11 drenge


KOM TIL ET AF Midtjyllands MEST POPULÆRE INDESTÆVNER


7. - 23. november 2014 afholder Spentrup IF et årgangsopdelt børne-fodboldstævne for drenge og Mix hold i Spentrup hallerne.

Der er rækker fra U-6-U11 for både drenge og mix hold.

I hver årgang er der plads til 20 hold, der inddeles i 4 puljer med 5 hold i hver. I U-8-9-10-11 går nr 1 videre til semifinalerne, og efterfølgende finale og bronze kamp. Ingen niveau opdeling.

Spilletid er 8 minutter pr. kamp.

Alle spiller får:
Medalje til alle i U-6-7, Guld, sølv og Bronze og vindererne får en flot pokal i U-8-9-10-11
-Frugt til alle spiller ved ankomst
-Spurt præmier efter hver kamp
-En flødebolle, en Haribo slikpose,
Og en sodavand efter præmier overrækkelsen.

Regler:

Vi spiller efter DBU Jyllands regler for indefodbold, dog max 2 udskifter pr. hold. U-6 og U-7 spiller 3 mands, U-8-U-11 spiller på hel bane, uden en mand over midten

Du kan se reglerne her:http://www.dbujylland.dk/turneringer_og_resultater/love_og_regler/JBUs_love_og_regler/spilleregler_indefodbold.aspx

 

Der bliver uden tvivl rift om pladserne, så tilmeld jer allerede nu på www.staevner.dk.

Tilmeldingsfrist er den 26 oktober 2014.

Tilmelding kun via http://staevner.dk/staevne/8391/blichercup-indendoers-2014.aspx

Læs mere om stævnet på:

http//:www.blichercup.dk

Husk at angive klubnavn og række.

Tilmelding er første gældende, når indbetaling er registreret.


Spørgsmål send en mail til blichercup@spentrupif.dk

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U-6 Mixed 5 250 Lukket for tilmelding 12 0
U-7 Mixed 5 250 Lukket for tilmelding 6 0
U-8 Mixed 6 300 Lukket for tilmelding 23 0
U-9 Mixed 6 300 Lukket for tilmelding 14 0
U-10 B Mixed 6 300 Søndag d.9/11 6 0
U11 Mixed 6 300 Lørdag d.22/11 16 0
U-10 A Mixed 6 300 Lukket for tilmelding 3 0

Signetud teams

U-6 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lukket for tilmelding

Teamname LVL Logo Club
Gødvad Gødvad GIF Logo Gødvad GIF
Spentrup IF 1 Spentrup IF Logo Spentrup IF
Spentrup IF 2 Spentrup IF Logo Spentrup IF
Rødderne PFU
Helsted Fremad IF Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Kristrup1 Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
Kristrup2 Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
Hadsten C Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
HIK Spentrup IF Logo Spentrup IF
HEI Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
SMIFF SMIFF Logo SMIFF
SMIFF 2 SMIFF Logo SMIFF

U-7 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lukket for tilmelding

Teamname LVL Logo Club
Spentrup IF Spentrup IF Logo Spentrup IF
Spentrup IF 2 Spentrup IF Logo Spentrup IF
Virup IF 1 Virup IF Logo Virup IF
Virup IF 2 Virup IF Logo Virup IF
Helsted fremad 1 Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Helsted Fremad 2 Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF

U-8 20 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lukket for tilmelding

Teamname LVL Logo Club
Randers 1 B Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
Randers Freja 2 C Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
Freja U7 C Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
Spentrup IF 1 Spentrup IF Logo Spentrup IF
Vorup FB 1 Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
Vorup FB 2 Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
Hornslet IF 1 B Hornslet IF Logo Hornslet IF
Hornslet IF 2 B Hornslet IF Logo Hornslet IF
Hatting-Torsted 1 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting-Torsted 2 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Kristrup1 A Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
Kristrup2 B Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
Kristrup3 B Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
Krummerne B Allingåbro IF Logo Allingåbro IF
Hadsten 1 B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Hadsten 2 B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
FC Gjern IF B Gjern Idræts Forening Logo Gjern Idræts Forening
Helsted Fremad 1 Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Helsted Fremad 2 Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
SMIFF SMIFF Logo SMIFF

U-9 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lukket for tilmelding

Teamname LVL Logo Club
Spentrup IF 1 Spentrup IF Logo Spentrup IF
Spentrup IF 2 Spentrup IF Logo Spentrup IF
Spentrup IF 3 Spentrup IF Logo Spentrup IF
VRI Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Sif assentoft SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
Freja Fyrene Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
Freja gutterne Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
Freja knægtene Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
KB 1 Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
KB 2 Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
GIF Grenaa IF Logo Grenaa IF
Randers KFUM C Randers KFUM Logo Randers KFUM

U-10 B 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d.9/11

Teamname LVL Logo Club
Spentrup IF 1 Spentrup IF Logo Spentrup IF
Spentrup IF 2 Spentrup IF Logo Spentrup IF
BK 02 BK 02
Mariager IK 2 Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
Randers KFUM C Randers KFUM Logo Randers KFUM
Hornbæk SF Hornbæk Sportsforening Logo Hornbæk Sportsforening

U11 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d.22/11

Teamname LVL Logo Club
Randers Freja Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
Spentrup IF Spentrup IF Logo Spentrup IF
O.I.F B Ommersyssel IF Logo Ommersyssel IF
Sabro IF tst/Sabro Logo tst/Sabro
Hobro United A
Randers KFUM B Randers KFUM Logo Randers KFUM
SIK 1 A Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
SIK 2 A Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
SIK 1 B Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Lystrup 1 B Lystrup IF Logo Lystrup IF
Lystrup 2 B Lystrup IF Logo Lystrup IF
TMG, Mårslet A Testrup-Mårslet Gymnastikforening Logo Testrup-Mårslet Gymnastikforening
ASV/Hadsund Boldklub B Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
Lyseng A IF Lyseng Logo IF Lyseng
SMIFF B SMIFF Logo SMIFF
TMG B B Testrup-Mårslet Gymnastikforening Logo Testrup-Mårslet Gymnastikforening

U-10 A 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lukket for tilmelding

Teamname LVL Logo Club
Spentrup IF Spentrup IF Logo Spentrup IF
Mariager IK 1 Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
14. - November 22 2014

Organisation
Spentrup IF
Place
Spetrup hallerne
Address
Skalhøj 3
Postalcode
8981
City
Spentrup
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview