NES cup 2014, VRI indestævne

Indbydelse til indefodbold i Århus i Bellevuehallerne 15. – 16. nov. 2014 

Hermed har vi fornøjelsen endnu en gang at indbyde til ungdomsstævne i indefodbold i Bellevuehallerne i Risskov. Stævnet afvikles som et NES Cup stævne, idet NES til stor glæde for VRI er sponsor for stævnet.

Stævnet afvikles lørdag den 15. og søndag den 16. november 2014.

Igen i år er det muligt efter nedenstående retningslinjer at tilmelde hold både i en A-række og en B-række. Derved håber vi, at det er muligt for alle hold at finde et passende sportsligt niveau.

Årgang U5-U6-U7 U8 U9 U10 U11-U15
Max spillere på hold 5 7 7 7 7
Antal spillere på banen 3 5 4 4 4
En spiller over midten Nej Nej Nej Nej Ja
Målmand må tage med hænder Nej Ja Nej Nej Nej

Tilmelding: først-til-mølle princip. Turneringen lukkes når hallernes kapacitet er opbrugt. Sidste frist for tilmelding er 1. nov. 2014.

Niveauopdeling: U5, U6, U7 er IKKE niveaudelt.  U8-U15 spiller i A- og B-rækker. For at deltage i B-rækken skal mindst en af følgende to betingelser være opfyldt:

1) Klubben deltager i stævnets tilsvarende A-række med det bedste hold.

2) Klubben/holdet har i sæsonen 2014 deltaget i DBU's B-række eller C-række eller tilsvarende.

Kamptid og kampantal: Hvert hold er garanteret mindst 3 kampe af en varighed på 7 - 11 minutter.

Dommere: Kampene dømmes af lokale dommere. Dog vil der i U12A, U13A, U14A og U15A DRENGA være autoriserede dommere.

Startgebyr: u5-U6- U7 : kr. 200,- pr. hold. Øvrige: kr. 350,- pr. hold.

Der betales ved tilmelding på 3627-11254691 med TILMELDINGSNUMMERET fra staevner.dk i meddelesfeltet til modtager. Tilmeldingen er først gældende når betaling er sket.

Præmier: Der er fodboldstatuetter til alle i U5 - U9. I øvrige rækker er der præmier og pokal til 1. og 2. pladsen. Til alle hold er der gratis frugt og spurtpræmier.

Program: Program fremsendes på mail ca. 1 uge før stævnet.

Yderligere oplysninger fås ved henvendelse via funktionen ”Kontakt stævnearrangør” til venstre.

Venlig hilsen NES og VRI Fodbold

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U5 mix Mixed 3 200 Lørdag den 15.nov. 2014 7 0
U6 mix Mixed 3 200 Lørdag den 15.nov. 2014 28 0
U7 mix Mixed 3 200 Lørdag den 15.nov. 2014 44 0
U9KA Mixed 4 350 Lørdag den 15.nov. 2014 0 0
U9KB Mixed 4 350 Lørdag den 15.nov. 2014 5 0
U10KA Mixed 4 350 Lørdag den 15.nov. 2014 4 0
U10KB Mixed 4 350 Lørdag den 15.nov. 2014 3 0
U13KA Mixed 4 350 Lørdag den 15.nov. 2014 5 1
U13KB Mixed 4 350 Lørdag den 15.nov. 2014 9 0
U9MA Mixed 4 350 Lørdag den 15.nov. 2014 12 0
U9MB Mixed 4 350 Lørdag den 15.nov. 2014 26 0
U13MA Mixed 4 350 Lørdag den 15.nov. 2014 9 0
U13MB Mixed 4 350 Lørdag den 15.nov. 2014 12 0
U8KA Mixed 5 350 Søndag den 16. nov. 2014 0 0
U8KB Mixed 5 350 Søndag den 16. nov. 2014 3 0
U11KA Mixed 4 350 Søndag den 16. nov. 2014 3 0
U11KB Mixed 4 350 Søndag den 16. nov. 2014 7 0
U12KA Mixed 4 350 Søndag den 16. nov. 2014 2 0
U12KB Mixed 4 350 Søndag den 16. nov. 2014 7 0
U14KA Mixed 4 350 Søndag den 16. nov. 2014 0 0
U14KB Mixed 4 350 Søndag den 16. nov. 2014 1 0
U15KA Mixed 4 350 Søndag den 16. nov. 2014 1 0
U15KB Mixed 4 350 Søndag den 16. nov. 2014 0 0
U8MA Mixed 5 350 Søndag den 16. nov. 2014 18 0
U8MB Mixed 5 350 Søndag den 16. nov. 2014 29 0
U10MA Mixed 4 350 Søndag den 16. nov. 2014 13 0
U10MB Mixed 4 350 Søndag den 16. nov. 2014 15 0
U11MA Mixed 4 350 Søndag den 16. nov. 2014 9 0
U11MB Mixed 4 350 Søndag den 16. nov. 2014 9 0
U12MA Mixed 4 350 Søndag den 16. nov. 2014 4 0
U12MB Mixed 4 350 Søndag den 16. nov. 2014 0 0
U14MA Mixed 4 350 Søndag den 16. nov. 2014 1 0
U14MB Mixed 4 350 Søndag den 16. nov. 2014 9 0
U15MA Mixed 4 350 Søndag den 16. nov. 2014 2 0
U15MB Mixed 4 350 Søndag den 16. nov. 2014 7 0
ZZZnedlagtZZZZZZZZZZ Mixed 0 0
ZZZnedlagtZZZZZZZZZZ Mixed 0 0

Signetud teams

U5 mix 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 15.nov. 2014

Teamname LVL Logo Club
VRI 1 Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI 2 A Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub

U6 mix 24 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 15.nov. 2014

Teamname LVL Logo Club
Brabrand if Brabrand IF Fodbold Logo Brabrand IF Fodbold
Søften GF Søften Gymnastikforening Logo Søften Gymnastikforening
Sabro IF Sabro IF Logo Sabro IF
Lystrup B Lystrup IF Logo Lystrup IF
Sabro If 2 Sabro IF Logo Sabro IF
Lystrup 2 B Lystrup IF Logo Lystrup IF
HEI B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Vri1 Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Vri2 Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Vri3 Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
HIK U6 Hobro IK Logo Hobro IK
brabrand 2 Brabrand IF Fodbold Logo Brabrand IF Fodbold
Galten FS A Galten Forenede Sportsklubber Logo Galten Forenede Sportsklubber
Viby 1 B Viby IF Logo Viby IF
Viby 2 Viby IF Logo Viby IF
de små rå Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF
Bredballe Bredballe IF Logo Bredballe IF
TST 1 tst/Sabro Logo tst/Sabro
TST 2 tst/Sabro Logo tst/Sabro
AIA Tranbjerg U6 1 IF AIA Tranbjerg Logo IF AIA Tranbjerg
AIA Tranbjerg 2 IF AIA Tranbjerg Logo IF AIA Tranbjerg
HEI 2 Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
DB Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
Hadsten C Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub

U7 mix 40 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 15.nov. 2014

Teamname LVL Logo Club
VRI A B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI B B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Sabro IF tst/Sabro Logo tst/Sabro
De røde tst/Sabro Logo tst/Sabro
Bøllerne B Hover if Logo Hover if
TST 1 Idrætsforeningen tst Logo Idrætsforeningen tst
TST 2 Idrætsforeningen tst Logo Idrætsforeningen tst
HIF1 B Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
HIF2 B Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
FC Horsens 2008 1 FC Horsens Logo FC Horsens
FC Horsens 2008 2 FC Horsens Logo FC Horsens
FC Horsens 2008 3 FC Horsens Logo FC Horsens
FC Horsens 2008 4 FC Horsens Logo FC Horsens
AIA Tranbjerg 1 IF AIA Tranbjerg Logo IF AIA Tranbjerg
AIA Tranbjerg 2 IF AIA Tranbjerg Logo IF AIA Tranbjerg
AIA Tranbjerg 3 IF AIA Tranbjerg Logo IF AIA Tranbjerg
HSK(1) A Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
HSK(2) A Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Viby 1 B Viby IF Logo Viby IF
Viby 2 Viby IF Logo Viby IF
Østbirk U7 B Østbirk Idrætsforening Logo Østbirk Idrætsforening
hold 1 A Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF
hold 2 B Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF
Århus Fremad C Aarhus IC Fremad Logo Aarhus IC Fremad
Hold 3 Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF
FC Tumlehøjen
Agf A Århus GF Logo Århus GF
HSK(3) A Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Lystrup 1 Lystrup IF Logo Lystrup IF
Lystrup 2 Lystrup IF Logo Lystrup IF
Lystrup 3 Lystrup IF Logo Lystrup IF
VRI C Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
HEI 1 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI 2 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI 3 Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Lyseng 1 IF Lyseng Logo IF Lyseng
Lyseng 2 IF Lyseng Logo IF Lyseng
Lyseng 3 IF Lyseng Logo IF Lyseng
DB2 Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
DB3 Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub

U9KA 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 15.nov. 2014

Teamname LVL Logo Club

U9KB 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 15.nov. 2014

Teamname LVL Logo Club
U9 piger C Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Skanderborg 1 B FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
Skanderborg 2 B FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
HOG Hinnerup C Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening

U10KA 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 15.nov. 2014

Teamname LVL Logo Club
HEI A Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
De seje fodboldtøser A Ebeltoft IF Logo Ebeltoft IF
Skødstrup 2 A Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening

U10KB 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 15.nov. 2014

Teamname LVL Logo Club
Skødstrup 1 B Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening

U13KA 4 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 15.nov. 2014

Teamname LVL Logo Club
Barca's super piger A
HT's piger A Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Sportliga.dk A Hedensted IF Logo Hedensted IF
Odense´s sejeste tøser A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF

U13KB 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 15.nov. 2014

Teamname LVL Logo Club
VRI B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Hatting Torsted 1 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
HT power girls Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Sportliga.dk 2 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Søndervangskolen C
Lystrup B Lystrup IF Logo Lystrup IF
Skødstrup/HEI1 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Skødstrup/HEI2 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF

U9MA 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 15.nov. 2014

Teamname LVL Logo Club
TEAM LMT/UG Metal A Hedensted IF Logo Hedensted IF
SSF1 A Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
SSF2 A Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
hei A Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Bredballe 1 A Bredballe IF Logo Bredballe IF
Freja Gutter Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
AGF U9 A Århus GF Logo Århus GF
TRIF A Thorsager - Rønde Idrætsforening Logo Thorsager - Rønde Idrætsforening

U9MB 22 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 15.nov. 2014

Teamname LVL Logo Club
VRI 1 B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI 2 Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI 3 B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Stensballe IK 1 B Stensballe IK Logo Stensballe IK
SSF3 B Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
SSF4 B Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
SSF5 B Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Skibet B Skibet IF Logo Skibet IF
hei B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Sabro IF B Sabro IF Logo Sabro IF
TST U9 B TST
LIK B Langå Idrætsklub Logo Langå Idrætsklub
Galten FS 1 B Galten Forenede Sportsklubber Logo Galten Forenede Sportsklubber
Bredballe 2 B Bredballe IF Logo Bredballe IF
Freja Knægtene Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
Freja fyrene Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
AGF B Århus GF Logo Århus GF
Viby 1 B Viby IF Logo Viby IF
Viby 2 B Viby IF Logo Viby IF
Lystrup If B Hold 1
DB1 B Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
DB2 B Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub

U13MA 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 15.nov. 2014

Teamname LVL Logo Club
Skødstrup 1 A Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
VRI U13 Ronaldoerne A Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Helsted Fremad IF Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
U13a HB A Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
Champagne vaskerne A
MEETING Horsens A
HEI 1 A Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF

U13MB 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag den 15.nov. 2014

Teamname LVL Logo Club
Fodboldens disciple B Stautrup IF Logo Stautrup IF
Skødstrup 2 B Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
VRI U13 Neymarene B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI U13 Messierne B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Helsted Fremad IF Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
HB B Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
HEI 2 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Kjellerup if B Kjellerup IF Logo Kjellerup IF

U8KA 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 16. nov. 2014

Teamname LVL Logo Club

U8KB 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 16. nov. 2014

Teamname LVL Logo Club

U11KA 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 16. nov. 2014

Teamname LVL Logo Club

U11KB 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 16. nov. 2014

Teamname LVL Logo Club
HA85 2 B Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
Stensballe IK B Stensballe IK Logo Stensballe IK
FC Brabrand pige 1 B Brabrand IF Fodbold Logo Brabrand IF Fodbold
FC Brabrand piger 2 B Brabrand IF Fodbold Logo Brabrand IF Fodbold
HEI B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF

U12KA 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 16. nov. 2014

Teamname LVL Logo Club

U12KB 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 16. nov. 2014

Teamname LVL Logo Club
FC Skanderborg 1 B FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
FC Skanderborg 2 B FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
FC Skanderborg 3 B FC Skanderborg Logo FC Skanderborg

U14KA 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 16. nov. 2014

Teamname LVL Logo Club

U14KB 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 16. nov. 2014

Teamname LVL Logo Club

U15KA 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 16. nov. 2014

Teamname LVL Logo Club

U15KB 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 16. nov. 2014

Teamname LVL Logo Club

U8MA 17 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 16. nov. 2014

Teamname LVL Logo Club
Vri1 A Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VFB1 A Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
AIA Tranbjerg A IF AIA Tranbjerg Logo IF AIA Tranbjerg
Grenaa if A Grenaa IF Logo Grenaa IF
VSF 1 A Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Hornslet IF 1 A Hornslet IF Logo Hornslet IF
IF Lyseng A 1 A IF Lyseng Logo IF Lyseng
IF Lyseng A 2 A IF Lyseng Logo IF Lyseng
Bredballe-IF-1 A Bredballe IF Logo Bredballe IF
Kristrup1 A Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
HEI 1 Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Lystrup IF U8-1A A Lystrup IF Logo Lystrup IF
AGF 1 A Århus GF Logo Århus GF
tmg a A Testrup-Mårslet Gymnastikforening Logo Testrup-Mårslet Gymnastikforening
Brædstrup A Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
FC Horsens 1 A FC Horsens Logo FC Horsens
Hadsten 1 A Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub

U8MB 28 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 16. nov. 2014

Teamname LVL Logo Club
VIK1 B Vejlby IK Logo Vejlby IK
VIK2 B Vejlby IK Logo Vejlby IK
VFB2 B Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
Vri1 B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
AIA Tranbjerg B IF AIA Tranbjerg Logo IF AIA Tranbjerg
Ebeltoft B
Vri2 Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Vri3 B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Stautrup U8 - 1 B Stautrup IF Logo Stautrup IF
Stautrup U8 - 2 B Stautrup IF Logo Stautrup IF
Grenaa if B Grenaa IF Logo Grenaa IF
VSF 2 Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Hornslet IF 2 B Hornslet IF Logo Hornslet IF
Hatting-Torsted 1 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting-Torsted 2 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
IF Lyseng B B IF Lyseng Logo IF Lyseng
Bredballe-IF-2 B Bredballe IF Logo Bredballe IF
Kristrup2 Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
HEI 2 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Stilling 1 B Stillinge IF Logo Stillinge IF
Stilling 2 B Stillinge IF Logo Stillinge IF
tmg b B Testrup-Mårslet Gymnastikforening Logo Testrup-Mårslet Gymnastikforening
Hobro IK B Hobro IK Logo Hobro IK
FC Horsens 2 B FC Horsens Logo FC Horsens
Hedensted IF B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Die grünen B Virup IF Logo Virup IF
HEI 3 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Hadsten 2 B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub

U10MA 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 16. nov. 2014

Teamname LVL Logo Club
HEI 1 A Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
VRI 1 A Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI 11 A Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
FC Skanderborg 1 A FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
FC Skanderborg 2 B FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
sportigan hedensted A
De gule A Horsens FS Logo Horsens FS
Vejle Boldklub A Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
Bredballe if A Bredballe IF Logo Bredballe IF
VIK A
FC Skanderborg 3 A FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
Helsted Fremad IF A Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF

U10MB 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 16. nov. 2014

Teamname LVL Logo Club
HEI 2 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
VRI 2 B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI 22 B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
HEI 3 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Lokalsyn Kolding B Skibet IF Logo Skibet IF
Bredballe if B1 B Bredballe IF Logo Bredballe IF
Bredballe if B2 B Bredballe IF Logo Bredballe IF
VIK B
Skødstrup 1 B Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Skødstrup 2 B Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
FC Skanderborg 5 B FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
Skødstrup 3 C Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Sprinterne Horsens Freja B Horsens Freja Logo Horsens Freja
KLG 1 B Kollund-Lind Gymnastikforening - Fodbold Logo Kollund-Lind Gymnastikforening - Fodbold
KLG 2 B Kollund-Lind Gymnastikforening - Fodbold Logo Kollund-Lind Gymnastikforening - Fodbold

U11MA 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 16. nov. 2014

Teamname LVL Logo Club
De grønne stjerner A Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF
Hornslet IF A Hornslet IF Logo Hornslet IF
Lyseng A IF Lyseng Logo IF Lyseng
Team Invita-Sportsmaster A Holstebro Boldklub Logo Holstebro Boldklub
BIF 1 A
BIF 2 A
TRIF A Thorsager - Rønde Idrætsforening Logo Thorsager - Rønde Idrætsforening
Hornbæk SF A Hornbæk Sportsforening Logo Hornbæk Sportsforening

U11MB 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 16. nov. 2014

Teamname LVL Logo Club
Åbyhøj-drengene B Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF
Hornslet IF B Hornslet IF Logo Hornslet IF
VRI 1 B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI 2 B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI 3 B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Hornbæk SF B Hornbæk Sportsforening Logo Hornbæk Sportsforening

U12MA 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 16. nov. 2014

Teamname LVL Logo Club

U12MB 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 16. nov. 2014

Teamname LVL Logo Club

U14MA 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 16. nov. 2014

Teamname LVL Logo Club

U14MB 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 16. nov. 2014

Teamname LVL Logo Club
VRI 1 A Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI 2 A Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI 3 B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI 4 B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI 5 B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
7. X B
Århus Syd B IF AIA Tranbjerg Logo IF AIA Tranbjerg
HB B Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub

U15MA 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 16. nov. 2014

Teamname LVL Logo Club

U15MB 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag den 16. nov. 2014

Teamname LVL Logo Club
VRI 1 B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI 2 B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Advocadodrengene B

ZZZnedlagtZZZZZZZZZZ 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

ZZZnedlagtZZZZZZZZZZ 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
15. - November 16 2014

Organisation
Vejlby-Risskov Idrætsklub
Place
Bellevue-Hallerne
Address
Vestre Strandalle 170
Postalcode
8240
City
Risskov
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview