Sanderum Boldklub B-/C-stævne

 Sanderum Boldklub indbyder til B-/C-stævne med lige mange kampe til alle, og medeljer til alle deltagere.

Stævnet afvikles for følgende årgange i fastlagt tidsrum;

U5-U6-U7-U8-U9-U10-U11-U12 og U13

Pris pr. hold 250 kroner, som afregnes i hallen

Program udleveres ved betaling i hallen

De enkelte årgange spiller på følgende datoer og tidsunkt;

Lørdag den 6. december

0800-1030 U8

1030-1300 U5-U6-U7

1300-1530 U9

1530-1800 U10

Søndag den 7. december

0800-1030 U11

1030-1300 U12

1300-1530 U13

Der spilles efter gældende indefodboldregler for DBU Fyn

Vi ses den 6. og 7. december

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U5 Mixed 6 250 6. december 1030-1300 3 0
U6 Mixed 6 250 6. december 1030-1300 10 0
U7 Mixed 6 250 6. december 1030-1300 10 0
U8 Mixed 7 250 6. december 0800-1030 10 0
U9 Mixed 7 250 6. december 1300-1530 12 0
U10 Mixed 6 250 6. december 1530-1800 14 0
U11 Mixed 6 250 7. december 0800-1030 12 0
U12 Mixed 6 250 7. december 1030-1300 23 0
U13 Mixed 6 250 7. december 1300-1530 14 0

Signetud teams

U5 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 6. december 1030-1300

Teamname LVL Logo Club
Sanderum B Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Munkebo Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Dalum Dalum IF Logo Dalum IF

U6 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 6. december 1030-1300

Teamname LVL Logo Club
Sanderum 2 C Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Søhus Stige Boldklub C Søhus Stige Boldklub Logo Søhus Stige Boldklub
OKS 1 Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Dalum 3 C Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum 2 B Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum B Dalum IF Logo Dalum IF
OKS 2 A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Sanderum 1 B Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub

U7 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 6. december 1030-1300

Teamname LVL Logo Club
Dalum IF 1 A Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 2 A Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 3 A Dalum IF Logo Dalum IF
Sanderum 1 B Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Vamdrup II B Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
Vamdrup I A Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
Sanderum 4 B Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Sanderum 3 C Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Sanderum 2 B Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Søhus Stige Boldklub C Søhus Stige Boldklub Logo Søhus Stige Boldklub

U8 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 6. december 0800-1030

Teamname LVL Logo Club
dalum 2 Dalum IF Logo Dalum IF
BBB B Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
BM C Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
Næsby team JR B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Sanderum 1 C Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Sanderum 2 C Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Sanderum 3 C Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
dalum if 1 C Dalum IF Logo Dalum IF

U9 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 6. december 1300-1530

Teamname LVL Logo Club
Fjordager IF C Fjordager IF Logo Fjordager IF
Sanderum 3 Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Middelfart 3 C Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Middelfart 4 C Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
BBB 7 B Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Højby C Højby S&G Logo Højby S&G
Otterup B&IK C Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
BBB U9 B B Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
BBB U9 C Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Sanderum 1 C Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Sanderum 2 B Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub

U10 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 6. december 1530-1800

Teamname LVL Logo Club
MG&BK B Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Fredericia FF C Fredericia forenede Fodboldklubber Logo Fredericia forenede Fodboldklubber
OB B Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OKS B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS2 C Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Sanderum 2 C Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Ubberud C Ubberud IF Logo Ubberud IF
Rolfsted B Rolfsted Idrætsforening Logo Rolfsted Idrætsforening
NÆSBY L B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
næsby s B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Sanderum 3 B Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Sanderum 1 B Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Fjordager U10 C C Fjordager IF Logo Fjordager IF

U11 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 7. december 0800-1030

Teamname LVL Logo Club
SSV Højfyn2 SSV Højfyn Logo SSV Højfyn
SSV Højfyn 1 SSV Højfyn Logo SSV Højfyn
Bredballe IF C Bredballe IF Logo Bredballe IF
TPI (Arsenal) B Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Ubberud IF C Ubberud IF Logo Ubberud IF
OB B Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Team SlipCon B
B1909 2 C Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
TPI PSG B Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Liverpool B Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
B1909 1 C Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
TPI C Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF

U12 23 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 7. december 1030-1300

Teamname LVL Logo Club
Næsby C Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsby - All Stars B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Søhus Stige Søhus Stige Boldklub Logo Søhus Stige Boldklub
Otterup B Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
B1909 2 C Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
B1909 1 C Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
Vejle Boldklub B Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
BBB B Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
HPTI 1 B Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening Logo Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening
HPTI 2 Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening Logo Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening
Ubberud B Ubberud IF Logo Ubberud IF
OKS 1 B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS 2 C Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Total drengene 2 C SSV Højfyn Logo SSV Højfyn
Total drengene 3 C SSV Højfyn Logo SSV Højfyn
Total drengene 1 C SSV Højfyn Logo SSV Højfyn
Strib 3 C Strib IF Logo Strib IF
Strib 2 B Strib IF Logo Strib IF
Dalum 1 B Dalum IF Logo Dalum IF
Sanderum 4 C Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Sanderum 3 C Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Sanderum 2 B Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Sanderum 1 B Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub

U13 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 7. december 1300-1530

Teamname LVL Logo Club
TPI 1 B Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Ubberud B Ubberud IF Logo Ubberud IF
Sanderum 1 C Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Sanderum 2 C Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Sanderum 3 C Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Fjordager 1 B Fjordager IF Logo Fjordager IF
Fjordager 2 C Fjordager IF Logo Fjordager IF
OKS 2 B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS 1 B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Nr. Lyndelse/Søby FC B Nr. Lyndelse - Søby FC Logo Nr. Lyndelse - Søby FC
Otterup C Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
Assens 1 C Assens FC Logo Assens FC

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
6. - December 7 2014

Organisation
Sanderum Boldklub
Place
FKS-hallen
Address
Tranehøjen 5
Postalcode
5250
City
Odense SV
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview