Futsal-stævner i DGI Midtjylland 14/15

Prøve futsal og blive bedre til fodbold

Stævnedatoer:
Alheden IF - søndag 30. november
Ejstrupholm IF - søndage 25. januar

Begge stævner er for U11-U16 drenge samt U13, U15, U17 og U19 piger.

Spillerantal:
5 spillere på banen og max. 8 på hele holdet

Spilletid:
Min .10 minutter pr. kamp og min. 4 kampe

Pris 450,- pr hold:
Inkl. en futsal bold pr. deltagende forening.
Præmier til de bedst placerede hold.
Dommere til alle kampe

Tilmelding:
Via siden her (angiv hvilket/hvilke af de tre stævner i ønsker at deltage i i "info boksen"!)
eller via:
www.dgi.dk/201406404024 for Hammerum Efterskole - lørdag 1. november
www.dgi.dk/201406404025 for Alheden IF - søndag 30. november
www.dgi.dk/201506404001 for Ejstrupholm IF - søndag 25. januar

Kampprogram:
Mandagen før det pågældende stævne udsendes kampprogram.

Samarbejdsklubber:
Alhedens IF og Ejstrupholm IF varetager dommerbordet samt stævneafviklingen på dagen.

Yderligere info:
Kontakt DGI Midtjylland Fodbold
rene.vinther.olsen@dgi.dk - 51413204
johnny.nielsen@dgi.dk - 79404357
eller læs mere på www.dgi.dk/futsal

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U11 drenge Mixed 5 450 18 0
U12 drenge Mixed 5 450 7 0
U13 drenge Mixed 5 450 7 0
U14 drenge Mixed 5 450 3 0
U15 drenge Mixed 5 450 2 0
U13 piger Mixed 5 450 1 0
U15 piger Mixed 5 450 2 0
U16 drenge Mixed 5 450 6 0
U17 piger Mixed 5 450 2 0
U19 piger Mixed 5 450 0 0

Signetud teams

U11 drenge 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Ikast FS B Ikast FS Logo Ikast FS
Bramdrupdam GIF 1 B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
BGIF Bramdrupdam 2 B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Bredballe IF 3 B Bredballe IF Logo Bredballe IF
Bredballe IF 2 B Bredballe IF Logo Bredballe IF
Bredballe IF 1 B Bredballe IF Logo Bredballe IF
Team 10, 1 B Team 10 Logo Team 10
Ejstrupholm IF B Ejstrupholm IF Logo Ejstrupholm IF
Randers Freja B Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
Sejs 1 B Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF
Sejs 2 B Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF
Bredballe IF C Bredballe IF Logo Bredballe IF
Houlkær 1 B Houlkær IF Logo Houlkær IF
Houlkær 2 B Houlkær IF Logo Houlkær IF

U12 drenge 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Team 10, 2 B Team 10 Logo Team 10
Sdr.omme IF C Tommerup Boldklub Logo Tommerup Boldklub
RIF A Ringkøbing IF Logo Ringkøbing IF
Fc Horsens B FC Horsens Logo FC Horsens
Hammerum 1 B Hammerum Idrætsforening Logo Hammerum Idrætsforening
Hammerum 2 B Hammerum Idrætsforening Logo Hammerum Idrætsforening
Vsf1 B Vildbjerg SF Logo Vildbjerg SF

U13 drenge 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Team 10, 3 B Team 10 Logo Team 10
Eastside Viborg B Eastside Viborg Logo Eastside Viborg
VFF B Viborg FF Logo Viborg FF
Ikast FS B Ikast FS Logo Ikast FS
Hammerum IF B Hammerum Idrætsforening Logo Hammerum Idrætsforening
Søndermarken IK B Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK

U14 drenge 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Team 10, 4 B Team 10 Logo Team 10
VSF B Vildbjerg SF Logo Vildbjerg SF
NUGF C Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken

U15 drenge 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Team 10, 5 B Team 10 Logo Team 10
Event Fyn A

U13 piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Team 10, 1 B Team 10 Logo Team 10

U15 piger 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
AIF Frederiks B Alhedens Idrætsforening Logo Alhedens Idrætsforening
Team 10, 2 B Team 10 Logo Team 10

U16 drenge 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hammerum Efterskole drenge 1 B Hammerum Efterskole
Hammerum Efterskole drenge 2 B Hammerum Efterskole
Tjønne FC B Tjønne FC
Viborg FF A Viborg FF Logo Viborg FF
Herning Fremad A Herning Fremad Logo Herning Fremad

U17 piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hammerum Efterskole piger 1 B Hammerum Efterskole

U19 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
November 30 2014

Organisation
DGI Sønderjylland
Place
Hammerum Efterskole
Address
Tornebuskvej 2
Postalcode
7400
City
Herning
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview