FK sydsjælland 05 Cup 2014

 

Indbydelse til indefodbold for piger og drenge - FK Sydsjælland 05 CUP -
i Fladså Hallen, Mogenstrup Parkvej 10, Mogenstrup, 4700 Næstved,
og Korskilde Hallen, Brøderupvej 2A, Brøderup, 4733 Tappernøje den 21.+22.+23. nov. 2014.

Hermed har vi fornøjelsen endnu en gang at indbyde til ungdomsstævne i indefodbold.
Stævnet afvikles fredag den 21., lørdag den 22. og søndag den 23. november 2014.
Igen i år er det muligt efter nedenstående retningslinjer at tilmelde hold både i en A-række og en B-række. Derved håber vi, at det er muligt for alle hold at finde et passende sportsligt niveau.
 

 

Årgang U5-U6-U7 U8 U9 U10 U11-U16
Max spillere på hold 5 7 7 7 7
Antal spillere på banen 3 5 5 4 4
En spiller over midten Nej Nej Nej Nej Ja
Målmand må tage med hænder Nej Ja Ja Nej Nej

 

Tilmelding: først-til-mølle princip. Turneringen lukkes når hallernes kapacitet er opbrugt. Sidste frist for tilmelding er fredag den 7. nov. 2014.
Niveauopdeling: U5, U6, U7, er IKKE niveaudelt.
U8-U16 spiller i A- og B-rækker. For at deltage i B-rækken skal mindst en af følgende to betingelser være opfyldt:
1) Klubben deltager i stævnets tilsvarende A-række med det bedste hold.
2) Klubben/holdet har i sæsonen 2014 deltaget i DBU's B-række eller C-række eller tilsvarende.
Kamptid og kampantal: Hvert hold er garanteret mindst 3 kampe af en varighed på 7 - 11 minutter.
Dommere: Kampene dømmes af lokale dommere.
Stævnegebyr: U5-U6-U7: kr. 300,- pr. hold.
U8-U9-U10-U11-U12: kr. 400,- pr. hold.
samt øvrige hold kr. 500,- pr. hold.
Der betales ved tilmelding på konto Nordea reg. nr. 2510 kontonr. 4590 004 869 med TIL- MEL-DINGSNUMMERET fra staevner.dk i meddelesfeltet til modtager. Tilmeldingen er først gældende når betaling er sket.
Præmier: i U5 – U7 rækker er der medaljer samt en lille gave til hver spiller.
I rækkerne U8 – U12 er der statuetter til alle.
Øvrige rækker er der pengepræmier og pokal til 1. og 2. pladsen.
Program: Program fremsendes på mail ca. 1 uge før stævnet.
Yderligere oplysninger fås ved henvendelse via funktionen ”Kontakt stævnearrangør” til venstre.

Mange sportslige hilsner
FK Sydsjælland 05

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U-6 Mixed 5 300 Lørdag 10 0
U-7 Mixed 5 300 Lørdag 20 0
U-8 Mixed 7 400 Lørdag 3 0
U-8 Mixed 7 400 Lørdag 12 0
U-9 Mixed 7 400 Lørdag 8 0
U-9 Mixed 7 400 Lørdag 9 0
U-10 Mixed 7 400 Lørdag 9 0
U-10 Mixed 7 400 Lørdag 9 0
U-11 Mixed 7 400 Lørdag 3 0
U-11 Mixed 7 400 Lørdag 22 0
U-12 Mixed 7 500 Lørdag 1 0
U-12 Mixed 7 400 Lørdag 10 0
U-13 Mixed 7 500 Søndag 7 0
U-13 Mixed 7 500 Søndag 3 0
U-14 Mixed 7 500 Søndag 8 0
U-14 Mixed 7 500 Søndag 6 0
U-15 Mixed 7 500 Fredag 2 0
U-15 Mixed 7 500 Fredag 9 0
U-16 Mixed 7 500 Fredag 6 0
U-16 Mixed 7 500 Fredag 6 0
U-7 P Mixed 5 300 Søndag 0 0
U-9 P Mixed 7 400 Søndag 3 0
U-11 P Mixed 7 400 Søndag 1 0
U-11 P Mixed 7 400 Søndag 5 0
U-13 P Mixed 7 500 Søndag 0 0
U-13 P Mixed 7 500 Søndag 2 0
U-15 P Mixed 7 500 Søndag 0 0
U-15 P Mixed 7 500 Søndag 0 0
U-5 Mixed 5 300 Lørdag 0 0
U-17 P Mixed 7 500 Søndag 0 0
U-10 P Mixed 7 400 Søndag 3 0
U-10 P Mixed 7 400 Søndag 3 0
U-12 P Mixed 7 500 Søndag 0 0
U-12 P Mixed 7 500 Søndag 2 0

Signetud teams

U-6 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Hg1 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Hg2 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Bomberne C Møns FK Logo Møns FK
Bomberne 1 C Møns FK Logo Møns FK
Hg3 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF

U-7 19 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
FK 05 Rød FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
FK 05 Gul FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
FK 05 Grøn FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
HG S Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG Y Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Ringsted IF A Ringsted IF Logo Ringsted IF
Ringsted IF B Ringsted IF Logo Ringsted IF
Ringsted IF C Ringsted IF Logo Ringsted IF
HG D Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG M Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG X Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Næstved B Næstved IF Logo Næstved IF
Næstved B Næstved IF Logo Næstved IF
Ørslev A Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Ørslev B Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Bjæverskov 1 A IF Frem Bjæverskov Logo IF Frem Bjæverskov
Bjæverskov 2 B IF Frem Bjæverskov Logo IF Frem Bjæverskov
NFC 1 Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
NFC 2 Nykøbing FC Logo Nykøbing FC

U-8 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Bk Friheden A Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
FK Sydsjælland 05 A FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Møns BK Møns FK Logo Møns FK

U-8 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
HG B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Bk friheden B Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
toksværd B Toksværd Olstrup Fodbold Logo Toksværd Olstrup Fodbold
FB- sort B Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
Bjæverskov 1 B IF Frem Bjæverskov Logo IF Frem Bjæverskov
Bjæverskov 2 B IF Frem Bjæverskov Logo IF Frem Bjæverskov
Vikingerne fra Slagelse B Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
Taastrup FC B Taastrup FC Logo Taastrup FC
FK Sydsjælland 05 1 FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
HG 2 B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Svogerslev Rød B Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
Svogerslev Hvid B Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub

U-9 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
FK 05 A FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
B1903 A BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
Nif 1 Næstved IF Logo Næstved IF
Holmegaard A Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
Solrød FC A Solrød FC Logo Solrød FC
KB REAL MADRID A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB BARCELONA A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
HG 1 A Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF

U-9 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
FK 05 B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Nif 2 Næstved IF Logo Næstved IF
Solrød FC B Solrød FC Logo Solrød FC
RB 1906 B Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
nif 3 Næstved IF Logo Næstved IF
Holmegaard Rød B Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
HG 2 B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
kastrup boldklub B Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Ørslev GIF B Ørslev GIF Logo Ørslev GIF

U-10 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
NFC rød A Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
NFC blå A Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
FK 05 A FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Nyråd Gul A Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
NoName

U-10 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
NFC rød B Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Tps B Torveparkens SK
FK 05 Åse B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
FK 05 Bent B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Nyråd Sort B Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
Rødvig G&I B Rødvig Gymnastik-og Idrætsforening Logo Rødvig Gymnastik-og Idrætsforening
Langebæk Alliancen Hvid Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
Langebæk Alliancen Sort Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen

U-11 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Nykøbing FC A Lolland-Falster Alliancen Logo Lolland-Falster Alliancen
Stillinge IF Stillinge IF Logo Stillinge IF
Sydsjællands Låseservice Næstved IF Logo Næstved IF

U-11 21 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Fk sydsjælland B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Fk sydsjælland - blå C FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Nyråd Gul B Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
Nyråd Sort B Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
B1903 U11B B BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
B 73 Slagelse (C) C B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
Ugerløse IF B Ugerløse IF Logo Ugerløse IF
Nykøbing FC Blå B Lolland-Falster Alliancen Logo Lolland-Falster Alliancen
Nykøbing FC Rød B Lolland-Falster Alliancen Logo Lolland-Falster Alliancen
Team Stark C
Estate B Brøndby IF Logo Brøndby IF
HFC B Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
HG 1 B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG 2 B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Suså 1 B Suså Idrætsforening Logo Suså Idrætsforening
Suså 2 B Suså Idrætsforening Logo Suså Idrætsforening
Rødvig G&I B Rødvig Gymnastik-og Idrætsforening Logo Rødvig Gymnastik-og Idrætsforening
Langebæk-Alliancen B Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
Goal B
Barcelona B Kværkeby IF Logo Kværkeby IF
Rønnede IF Rønnede IF Logo Rønnede IF

U-12 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
FHF A Fløng-Hedehusene Idræt Logo Fløng-Hedehusene Idræt

U-12 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
KB B1-1 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB B1-2 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
FC Enemærke & Petersen B Ringsted IF Logo Ringsted IF
FHF B Fløng-Hedehusene Idræt Logo Fløng-Hedehusene Idræt
D&M Design B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Stillinge IF Stillinge IF Logo Stillinge IF

U-13 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
FC Claudio A Ringsted IF Logo Ringsted IF
Ørslev C Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Team High Tech A
Onlysport, Næstved A Næstved IF Logo Næstved IF
Langebæk Alliancen Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
AMOS C HGIF AMOS

U-13 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Stevns Print B Rødvig Gymnastik-og Idrætsforening Logo Rødvig Gymnastik-og Idrætsforening
Langebæk Alliancen Hvid Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
Langebæk Alliancen Sort Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen

U-14 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
SFA A
De grønne drenge A Taastrup FC Logo Taastrup FC
Orange drengene A Taastrup FC Logo Taastrup FC
Andersens Isolering ApS A
Olsen Banden A Vipperød BK Logo Vipperød BK
Team X A
Team Nordisk Firmareklame A

U-14 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
fk05 1 B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
fk05 2 B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Rønnede IF B Rønnede IF Logo Rønnede IF
fc. sammenbragt B Evif/Hellested
Ørslev C Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Jernløse B Jernløse Boldklub Logo Jernløse Boldklub

U-15 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club
AC Milan A

U-15 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club
kik Karise Idræts Klub Logo Karise Idræts Klub
Fk05 B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Rønnede IF B Rønnede IF Logo Rønnede IF
Ørslev Rød Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Ørslev Sort Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Jesper`s Auto C
Team FG
Faxe BK B Faxe Boldklub Logo Faxe Boldklub
Jernløse B Jernløse Boldklub Logo Jernløse Boldklub

U-16 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club
Taastrup FC A Taastrup FC Logo Taastrup FC
About A week ago Taastrup FC Logo Taastrup FC

U-16 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club
UngNivå Ung fredensborg
FK Sydsjælland 1 B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
FK Sydsjælland 2 B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Ørslev GIF Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Ørslev rød C Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Faxe BK B Faxe Boldklub Logo Faxe Boldklub

U-7 P 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U-9 P 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Fk05 a C FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Fk05 b C FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
AIK 65 STRØBY B Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65

U-11 P 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Næstved IF A Næstved IF Logo Næstved IF

U-11 P 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Fk05 B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
AIK 65 STRØBY C Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
Fk05 b C FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Rosenhøj BK Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK

U-13 P 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U-13 P 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Fk 1 B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Fk 2 B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05

U-15 P 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U-15 P 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U-5 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U-17 P 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U-10 P 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Fk 05a FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Hg 1 A Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG 2 B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF

U-10 P 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Fk05b FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
HG 3 C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Sognets Stolthed Lynge-Broby

U-12 P 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U-12 P 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Lynge Broby Grøn C Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
Lynge Broby Gul C Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
21. - November 23 2014

Organisation
FK Sydsjælland 05
Place
Korskilde hallen samt Fladså hallen
Address
brøderupvej 2a
Postalcode
4733
City
Tappernøje
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview