Gadstrup Dagli Brugsen Cup 2014

Program
Endeligt program udsendes 1 uge før.

Niveau
Stævnet er et breddestævne (niveau B og C) og afholdes 29 & 30. november i Ramsøhallen i Gadstrup (lige midt mellem Solrød og Roskilde).

U6-U7
Der spilles på ½ bane på bandemål.
Der spilles 4 kampe (Ved 10 tilmeldte hold pr. række) 

U8-U12
Der spilles på håndboldbane med bander og håndboldmål.
Der spilles 3 indledende kampe, samt en afsluttende kamp. I alt 4 kampe pr. hold (Ved 8 tilmeldte hold pr. række)

Tidspunkt
Forventet spilletid/dag og priser fremgår af skemaet nedenfor.

Medaljer til alle
Der er medaljer til alle spillere.

Tilmelding og betaling
Ved tilmelding tilsendes kontonummer til brug ved indbetaling. Tilmelding er først gældende, når vi har registreret indbetalingen og bekræftet dette.
(Bemærk der spilles kun i de rækker, som Gadstrup selv udbyder).

Vi glæder os til at se jer.
Ledige pladser:
U6 - Lørdag - 9.00-11.00
U8 - Lørdag - 11.00-14.00
U10 - Lørdag - 14.00-17.00
U7 - Søndag - 9.00-11.00
U9 - Søndag - 11.00-14.00
U12 - Søndag - 14.00-17.00 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 Drenge Mixed 7 325 1/2 Bane - Lørdag 9-11 2 0
U7 Drenge Mixed 7 325 1/2 Bane - Søndag 9-11 9 0
U8 Drenge Mixed 7 375 1/1 Bane - Lør kl. 11-14 8 0
U9 Drenge Mixed 7 375 1/1 Bane - Søn kl. 11-14 10 0
U10 Drenge Mixed 7 375 1/1 Bane - Lør kl. 14-17 6 0
U12 Mixed 7 375 1/1 Bane - Søn kl. 14-17 5 0

Signetud teams

U6 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 1/2 Bane - Lørdag 9-11

Teamname LVL Logo Club

U7 Drenge 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 1/2 Bane - Søndag 9-11

Teamname LVL Logo Club
Solrød FC 1 B Solrød FC Logo Solrød FC
Solrød FC 2 B Solrød FC Logo Solrød FC
Solrød FC 3 B Solrød FC Logo Solrød FC
GIF Gadstrup IF Logo Gadstrup IF
HVB Løverne Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
HVB Krokodillerne Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Herfølge BK B Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub

U8 Drenge 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 1/1 Bane - Lør kl. 11-14

Teamname LVL Logo Club
1 B Gadstrup IF Logo Gadstrup IF
2 C Gadstrup IF Logo Gadstrup IF
Svogerslev Rød B Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
Svogerslev Hvid B Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
Lynge Broby C Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF

U9 Drenge 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 1/1 Bane - Søn kl. 11-14

Teamname LVL Logo Club
Gadstrup C Gadstrup IF Logo Gadstrup IF
Havdrup 1 B Havdrup GI Logo Havdrup GI
Havdrup 2 C Havdrup GI Logo Havdrup GI
KB UNO C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Vemmelevdrengene B Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening Logo Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening
RIF 1 B Rønnede IF Logo Rønnede IF
RIF 2 B Rønnede IF Logo Rønnede IF
Høng GF B Høng

U10 Drenge 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 1/1 Bane - Lør kl. 14-17

Teamname LVL Logo Club
Gadstrup 1 Gadstrup IF Logo Gadstrup IF
Gadstrup 2 Gadstrup IF Logo Gadstrup IF
1 B Viby IF (Sjælland)
2 B Viby IF (Sjælland)
Bjæverskov C IF Frem Bjæverskov Logo IF Frem Bjæverskov
Svogerslev B Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub

U12 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 1/1 Bane - Søn kl. 14-17

Teamname LVL Logo Club
Roskilde kfum KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
blå tornado C Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Gadstrup Fodbold B Gadstrup
Gadstrup Fodbold B Gadstrup 2

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
29. - November 30 2014

Organisation
Gadstrup IF
Place
Ramsø Hallen
Address
Ramsømaglevej 19
Postalcode
4621
City
Gadstrup
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview