KORCH MIKRO CUP

KORCH MIKRO CUP
SØNDAG d. 26. OKTOBER


Kom og vær med til sæsonens sidste udendørsstævne i HIK (Hellerup), når vi søndag d. 26. oktober afholder KORCH MIKRO CUP for U6 & U7 på A- & B-niveau.

For os er et godt og velafviklet stævne lig med kort ventetid og nok spilletid med ordentlig matchning. Der er som udgangspunkt plads til 12 hold pr. række, og hvert hold spiller 5-6 kampe.

Som tidligere er vores efterårscup opkaldt egne. Sidste sæson var det førsteholdets Mathias Thrane, der denne sommer er blevet solgt til Aab. I år er efterårscuppen opkaldt efter Frederik Korch, der ligeledes spiller på førsteholdet og har været HIK'er siden barnsben. Foruden at være en særdeles behagelig person har Korch på nuværende tidspunkt spillet flere end 300 kampe for HIK.

PRAKTISK INFO

SPILLETIDER, SPILFORM & ANTAL PLADSER
Kl. 10.00-13.00: U6 A & U6 B - 3-mands - 12 pladser pr. række
Kl. 13.00-16.00: U7 A & U7 B - 3-mands - 12 pladser pr. række

PRÆMIER
Der vil være medaljer til alle spillere samt pokal til det vindende hold.

PRIS
Deltagergebyret er 300,- kr. pr. 3-mandshold. Tilmeldingen er først gældende, når deltagergebyret er indbetalt på nedenstående konto mærket "KORCH MIKRO + hold ID".

Reg.nr.: 2125
Konto.nr.: 8977602743

KONTAKT
Claus Jørgensen
Mail: claus.dj@hotmail.com
Mobil: 51515141

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 Mixed 3 300 Søndag kl. 10.00-12.30 12 0
U6 Mixed 3 300 Søndag kl. 10.00-12.30 14 0
U7 Mixed 3 300 Sønsdag kl. 13.00-15.30 12 0
U7 Mixed 3 300 Søndag kl. 13.00-15.30 12 0

Signetud teams

U6 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag kl. 10.00-12.30

Teamname LVL Logo Club
FC Holte A FC Holte Logo FC Holte
Team J & L BYG A Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta
Farum Boldklub B Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Farum Boldklub A Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
KB-U6E A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
HIK 1 Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
B1903 1 A BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
A.G.F. Blå A Aakanden GF Logo Aakanden GF
HEKLA 2 B Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
HEKLA 1 A Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
KloAgger A
B1903 2 A BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903

U6 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag kl. 10.00-12.30

Teamname LVL Logo Club
Glostrup FK B Glostrup FK Logo Glostrup FK
FC Holte B FC Holte Logo FC Holte
AB Tårnby Vest 2 B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
AB Tårnby Vest 1 B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
B.93 Team Carsten B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Rørvig IF C Rørvig IF Logo Rørvig IF
HIK 4 Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
HIK 2 Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
B1903 3 B BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
B1903 4 B BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
B. 93 Team David B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Team Rasmus B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893

U7 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Sønsdag kl. 13.00-15.30

Teamname LVL Logo Club
BSV08-1 A A Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
Dragør 1 A Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
e-takeaway.dk A
AB Tårnby 1 A Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
B 93 OD A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Lundtofte 1 A Lundtofte Boldklub Logo Lundtofte Boldklub
AGF 08 A Aakanden GF Logo Aakanden GF
B 93 OD 2 A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
AB Tårnby 2 A Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Farum 1 A Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
HIK 2 Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
HIK 1 Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub

U7 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag kl. 13.00-15.30

Teamname LVL Logo Club
BSV08-1 B2 B Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
BSV08-1 B1 B Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
Dragør 2 B Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Farum 2 B Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
RB1906 -1 B Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
RB1906 - 2 B Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
Dragør 3 B Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
AB Tårnby 3 B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
AB Tårnby 4 B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
HIK 3 Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
VIF B Vanløse IF Logo Vanløse IF
Lundtofte 2 B Lundtofte Boldklub Logo Lundtofte Boldklub

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
October 26 2014

Organisation
Hellerup Idræts Klub
Place
HIK
Address
Bregnegårdsvej 25
Postalcode
2900
City
Hellerup IK
Sport
Soccer
Type
Unknown

Tournament overview