DALBY-STÆVNET 2014

Dalby-Stævnet er kendt som det gode bredde-stævne med de fine præmier i starten af sæsonen.
 

Vi vil i år prøve at lave både A-B-C rækker i nogle rækker så der bliver noget for alle niveauer . Vi opfordrer jeg til at tilmelde i de rigtige rækker så alle for nogle sjove kampe vi har meget fokus på B-C rækker da der også skal være en mulighed for de hold at prøve lidt succes

Ved manglende tilmeldinger udgår rækker eller vi sammenlægger dem for at alle kan få lov at spille.

Betaling er kontant ved ankomst.

Bemærk at det er Dalby på Fyn!

Stævnetlf .28606756
 

Vi ses til et godt stævne

DALBY IF

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U 6 Mix Mixed 3 200 1 0
U 7 Mix Mixed 3 200 7 0
U 8 DRENGE Mixed 5 250 9 0
U 9 DRENGE Mixed 5 250 6 0
U 10 DRENGE C Mixed 4 250 7 0
U11 DRENGE A Mixed 4 250 6 0
U 11 DRENG B Mixed 4 250 12 0
U 12 DRENGE A Mixed 4 250 1 0
U 13 DRENGE B Mixed 4 250 3 0
U 15 DRENGE B Mixed 4 250 4 0
U 8 PIGE Mixed 4 250 1 0
U 10 PIGE B Mixed 4 250 0 0
U 11 PIGE B Mixed 4 250 1 0
U 12 PIGE B Mixed 4 250 3 0
U 13 PIGE B Mixed 4 250 1 0
U 14 PIGE B Mixed 4 250 0 0
U 15 PIGE B Mixed 4 250 2 0
U 12 DRENGE B Mixed 4 250 5 0
U 9 PIGE Mixed 4 250 1 0
U 5 Mix Mixed 3 200 4 0
U 10 DRENGE B Mixed 4 250 2 0
U 11 DRENGE C Mixed 4 250 11 0
U 12 DRENGE C Mixed 4 250 3 0
U 13 DRENGE C Mixed 4 250 7 0
U 14 DRENGE B Mixed 4 250 9 0
U 14 DRENGE C Mixed 4 250 2 0
U 15 DRENGE C Mixed 4 250 1 0
U 10 PIGE C Mixed 4 250 1 0
U 11 Pige C Mixed 4 250 1 0
U 12 PIGE C Mixed 4 250 1 0
U 13 PIGE C Mixed 4 250 1 0
U 14 PIGE C Mixed 4 250 0 0
U 15 PIGE C Mixed 4 250 0 0

Signetud teams

U 6 Mix 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Dalby C Dalby IF Logo Dalby IF

U 7 Mix 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Dalby C Dalby IF Logo Dalby IF
LIF 1 C Langeskov IF Logo Langeskov IF
LIF 2 C Langeskov IF Logo Langeskov IF
LIF 3 C Langeskov IF Logo Langeskov IF
Munkebo1 Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Munkebo2 Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Kerteminde C Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub

U 8 DRENGE 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Næsby Boldklub - Team JD C Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
LIF 1 B Langeskov IF Logo Langeskov IF
Årslev 1 C Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
Årslev 2 C Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
KR70 C Boldklubben KR 70 Logo Boldklubben KR 70
Fjordager B Fjordager Fodbold
Dalby Dalby IF Logo Dalby IF

U 9 DRENGE 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Dalby B Dalby IF Logo Dalby IF
Langeskov B Langeskov IF Logo Langeskov IF
Dalum 1 B Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum 2 B Dalum IF Logo Dalum IF
KB Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
KR70 C Boldklubben KR 70 Logo Boldklubben KR 70

U 10 DRENGE C 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Dalby IF C Dalby IF Logo Dalby IF
BIF C Brenderup IF Logo Brenderup IF
KB 1 C Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
KB 2 C Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
OB C Odense Boldklub Logo Odense Boldklub

U11 DRENGE A 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
OB 1 A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
MB A Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
KB 1
Dalby A Dalby IF Logo Dalby IF
Dalum Dalum IF Logo Dalum IF
Årslev A Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub

U 11 DRENG B 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Dalby IF Dalby IF Logo Dalby IF
Næsby B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Højby 1 B Højby S&G Logo Højby S&G
BBB B Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
BIF B Brenderup IF Logo Brenderup IF
MB B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
KFUM Odense B KFUMs Fodboldklub Odense Logo KFUMs Fodboldklub Odense
KB 1 B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Strib 1 B Strib IF Logo Strib IF
strib 2 B Strib IF Logo Strib IF
Fjordager IF B Fjordager IF Logo Fjordager IF

U 12 DRENGE A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U 13 DRENGE B 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Dalum B Dalum IF Logo Dalum IF
Tårup IF 1 B Tårup IF Logo Tårup IF
Tårup IF 2 B Tårup IF Logo Tårup IF

U 15 DRENGE B 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
TPI 1 B Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Næsby 5 B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Ole's drenge B Brenderup IF Logo Brenderup IF
Næsby 6 B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub

U 8 PIGE 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U 10 PIGE B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U 11 PIGE B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U 12 PIGE B 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Marienlyst B Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
Dalby IF B Dalby IF Logo Dalby IF
kerteminde Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub

U 13 PIGE B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U 14 PIGE B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U 15 PIGE B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U 12 DRENGE B 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
OB 1 B Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OB 2 B Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Kerteminde B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
kr 70 B Boldklubben KR 70 Logo Boldklubben KR 70
KR 70 2 B Boldklubben KR 70 Logo Boldklubben KR 70

U 9 PIGE 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U 5 Mix 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Langeskov IF C Langeskov IF Logo Langeskov IF

U 10 DRENGE B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U 11 DRENGE C 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Dalby IF C Dalby IF Logo Dalby IF
Næsby C Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
langeskov C Langeskov IF Logo Langeskov IF
Langeskov if Langeskov IF Logo Langeskov IF
Højby 2 C Højby S&G Logo Højby S&G
Fjordager IF C Fjordager IF Logo Fjordager IF
BBB C Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Næsby 2 C Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Kerteminde C Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Fjordager IF 2 C Fjordager IF Logo Fjordager IF
EFB C Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb

U 12 DRENGE C 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Dalby IF C Dalby IF Logo Dalby IF
Kerteminde C Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Otterup 12 C Otterup B&IK Logo Otterup B&IK

U 13 DRENGE C 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Kerteminde 1 C Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Kerteminde 2 C Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Dalum C Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum 2 C Dalum IF Logo Dalum IF
vindinge C Vindinge BK Logo Vindinge BK

U 14 DRENGE B 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
OKS 1 B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS 2 B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
KFUM B KFUMs Fodboldklub Odense Logo KFUMs Fodboldklub Odense
Aarup Boldklub B Aarup Boldklub Logo Aarup Boldklub
KB1 B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
KB2 B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Munkebo B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Tårup IF 1 B Tårup IF Logo Tårup IF
Tårup IF 2 B Tårup IF Logo Tårup IF

U 14 DRENGE C 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
OKS 3 C Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Aarup Boldklub C Aarup Boldklub Logo Aarup Boldklub

U 15 DRENGE C 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
TPI 2 C Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF

U 10 PIGE C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U 11 Pige C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U 12 PIGE C 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
OKS C Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub

U 13 PIGE C 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Næsby 3 C Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub

U 14 PIGE C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U 15 PIGE C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
5. - December 7 2014

Organisation
Dalby IF
Place
Hindsholmhallen
Address
Dalby Bygade 5
Postalcode
5380
City
Dalby
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview