Skjold Cup 2014

Skjold Cup 2014

 

I weekenden d. 8.-9. november skyder Boldklubben Skjold 2014 indendørs sæsonen i gang med årets udgave af Skjold Cup i den traditionsrige Nørrebrohallen. Vi spiller gennem hele turneringen på begge baner og har I år fokus på U5-U10 hold, hvor der kan tilmeldes på mange forskellige spilformer og niveauer.

For os er den gode oplevelse knyttet til antallet af minutter på banen og kort ventetid mellem kampene. Alle hold i udgangspunktet får 4 kampe uanset holdets resultater.

SPILFORMER
U5-U7: 3v3 på halvbane på 3-mandsmål.
U8-U9: 5v5 på fuldbane med målmand.
U10: 4v4 på fuldbane uden målmand (alle kan bevæge sig frit!).

SPILPLAN
Lørdag: U5, U7 A/B/C, U8 A, U9 A samt U10 A.
Søndag: U6, U8 B/C & U9 B/C

I alle U5, U7, U8, U9 og U10 rækker er der plads til 10 hold. I U6 er der plads til 20 hold.

PRÆMIER
U5-U7: Medaljer til alle.
U8-U9 B/C: Medaljer til alle samt pokal til vindende hold.
U8-U10 A: Statuetter til nr. 1 og nr. 2.

PRIS
U5-U7: 300 kroner pr. hold
U8-U10: 450 kroner pr. hold

Tilmeldingen er først gældende, når deltagergebyret er indbetalt på følgende konto med hold ID og mærket Skjold Cup.

Reg.nr.: 2125
Konto.nr.: 8977602743

KONTAKT
Mail: skjoldcup@gmail.com

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U5 (2010) Mixed 3 300 Lørdag kl. 08.30-10.00 13 0
U7 (2008) C Mixed 3 300 Lørdag kl. 08.30-10.00 12 1
U7 (2008) B Mixed 3 300 Lørdag kl. 10.00-11.30 21 6
U7 (2008) A Mixed 3 300 Lørdag kl. 10.00-11.30 16 3
U8 (2007) A Mixed 5 450 Lørdag kl. 12.00-13.50 14 1
U9 (2006) A Mixed 5 450 Lørdag kl. 13.50-15.40 18 6
U10 (2005) A Mixed 4 450 Lørdag kl. 15.40-17.30 10 0
U6 (2009) Mixed 3 300 Søndag kl. 08.30-10.00 25 4
U8 (2007) C Mixed 5 450 Søndag kl. 10.10-12.00 11 0
U8 (2007) B Mixed 5 450 Søndag kl. 12.00-13.50 16 4
U9 (2006) C Mixed 5 450 Søndag kl. 13.50-15.40 20 4
U9 (2006) B Mixed 5 450 Søndag kl. 15.40-17.30 15 1

Signetud teams

U5 (2010) 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag kl. 08.30-10.00

Teamname LVL Logo Club
KB D2 Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Nørrebro United Nørrebro United Logo Nørrebro United
KB 2010 E hold 2 B FC København Logo FC København
HIK Red Devils Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
BK Skjold 10-1 Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
BSI C Brøndby Strand Idrætsklub (Fodbold) Logo Brøndby Strand Idrætsklub (Fodbold)
2010 E B FC København Logo FC København
Dragør Boldklub Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
HIK Rebels Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
D1 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub

U7 (2008) C 10 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag kl. 08.30-10.00

Teamname LVL Logo Club
Vif 08 C Vanløse IF Logo Vanløse IF
Recreativo HIK C Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
BK Skjold 08-6 C Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
BK Skjold 08-5 C Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
e-takeaway.dk
Farum 3 C Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
SIF 3 C Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
Husum Boldklub C Husum Boldklub Logo Husum Boldklub
VSB Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
Husum Boldklub Husum Boldklub Logo Husum Boldklub

U7 (2008) B 10 confirmend signups, 6 on waitlist in this row

Playing: Lørdag kl. 10.00-11.30

Teamname LVL Logo Club
Athletic HIK B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
BK Skjold 08-3 B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
LUI 2 B Lynge-Uggeløse IF Logo Lynge-Uggeløse IF
EIF sejeste drenge B Espergærde IF Logo Espergærde IF
BK Skjold 08-4 B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Real Madrid B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
SIF 1 B Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
Bayern München B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
CIK B Christianshavns IK Logo Christianshavns IK
Farum 2 B Farum Boldklub Logo Farum Boldklub

U7 (2008) A 10 confirmend signups, 3 on waitlist in this row

Playing: Lørdag kl. 10.00-11.30

Teamname LVL Logo Club
TIF U7 1 A Taarbæk IF Logo Taarbæk IF
BK Skjold 08-2 A Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
BK Skjold 08-1 A Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Barca HIK A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
LUI 1 A Lynge-Uggeløse IF Logo Lynge-Uggeløse IF
Farum 1 A Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
B 93 OD A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
SIF 2 A Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
CIK A Christianshavns IK Logo Christianshavns IK
e-takeaway.dk

U8 (2007) A 10 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag kl. 12.00-13.50

Teamname LVL Logo Club
HIK 07A A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
BK Friheden A Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
Alves A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
BK Skjold 07-1 A Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
e-takeaway.dk
B93 - Østerbros stjerner hvid A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Citykøreskolen Næstved A Næstved IF Logo Næstved IF
De gule djævle A Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Husum 1 Husum Boldklub Logo Husum Boldklub
KB Stjernerne Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub

U9 (2006) A 10 confirmend signups, 6 on waitlist in this row

Playing: Lørdag kl. 13.50-15.40

Teamname LVL Logo Club
BK Skjold 06-1 A Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
HIK 06 A A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
B1903 A BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
Vb 1968 A Værebro Boldklub Logo Værebro Boldklub
A2 Løver A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
B93 Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Bk olympic A Boldklubben Olympia Logo Boldklubben Olympia
FC Holte A A FC Holte Logo FC Holte
RB 1906 A Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
KB Løverne A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub

U10 (2005) A 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag kl. 15.40-17.30

Teamname LVL Logo Club
TIF U10 Taarbæk IF Logo Taarbæk IF
BK Skjold 05-1 A Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
HIK 05 A A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Danske Fragtmænd A
Østerbro A Østerbro IF Logo Østerbro IF
B1905 A BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
Vb 1968 A Værebro Boldklub Logo Værebro Boldklub
FIX A Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX

U6 (2009) 20 confirmend signups, 4 on waitlist in this row

Playing: Søndag kl. 08.30-10.00

Teamname LVL Logo Club
Nørrebro United Nørrebro United Logo Nørrebro United
HIK Lions Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
BK Skjold 09-1 Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
1 Brøndby IF Logo Brøndby IF
2 Brøndby IF Logo Brøndby IF
BK Skjold 09-2 Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
B1903 4 BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
B1903 3 BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
B1903 2 BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
B1903 1 BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
3 Brøndby IF Logo Brøndby IF
fremad amager B Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager
Gørløse C Gørløse SI Logo Gørløse SI
AB-Tårnby 1 Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
AB-Tårnby 2 Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Greve D1 Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve D2 Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
B.93 2 ( Rasmus) Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
B.93 ( David ) Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
fremad amager 2 Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager

U8 (2007) C 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag kl. 10.10-12.00

Teamname LVL Logo Club
Nørrebro United Hvid Nørrebro United Logo Nørrebro United
Nørrebro United Grøn Nørrebro United Logo Nørrebro United
CIS CIS
Bjørnebanden C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
HIK 07 B2 C Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
BK Skjold 07-5 C Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
BK Skjold 07-4 C Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Hekla C Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
FIX 2 B Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
De utrolige C Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39

U8 (2007) B 10 confirmend signups, 4 on waitlist in this row

Playing: Søndag kl. 12.00-13.50

Teamname LVL Logo Club
Nørrebro United Nørrebro United Logo Nørrebro United
HIK 07 B1 B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
BK Skjold 07-3 B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
BK Skjold 07-2 B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
De Grønne Djævle B Vanløse IF Logo Vanløse IF
FIX 1 B Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
VI39 Tigerne B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
B93 Hold 2 B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Hekla 2 B Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Hekla 1 B Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla

U9 (2006) C 10 confirmend signups, 4 on waitlist in this row

Playing: Søndag kl. 13.50-15.40

Teamname LVL Logo Club
TIF U9 Taarbæk IF Logo Taarbæk IF
Nørrebro United Nørrebro United Logo Nørrebro United
CIS 2 CIS
CIS 1 CIS
BK Skjold 06-5 C Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
BK Skjold 06-4 C Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Østerbro IF C C Østerbro IF Logo Østerbro IF
Jægersborg C Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
BIF Blå C Brøndby IF Logo Brøndby IF
Allerød FK C Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub

U9 (2006) B 10 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag kl. 15.40-17.30

Teamname LVL Logo Club
BK Skjold 06-3 B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
BK Skjold 06-2 B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
BIF Gul B Brøndby IF Logo Brøndby IF
Østerbro IF B B Østerbro IF Logo Østerbro IF
Hekla B Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
KB A2 Leoparder B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB A2 Tigrre B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Allerød FK B Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
BKF 1 B BK Favoritten
U9 2006 B2 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
8. - November 9 2014

Organisation
Boldklubben Skjold
Place
Nørrebrohallen
Address
Nørrebrogade 208
Postalcode
2200
City
København N
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview