Nordea cup

 

 Ringkøbing IF, Nordea og DGI Vestjylland byder velkommen til stævne i Vesterhavshallen for 12. år.

Vi spiller i:
* Drenge- og pigerækker
* Rene årgange fra U6 til og med U18
* Efter indledende kampe opdeles i A & B og evt. C puljer, såfremt antallet af tilmeldinger giver mulighed herfor
* Målsætning: At alle hold får nogle gode og ligeværdige kampe
MEDALJER til ALLE deltagere til og med U 10 (max. 6 pr. hold)
FLOTTE SPURTPRÆMIER

Der spilles i følgende rækker på følgende dage:

Lørdag den 3.januar:

Piger: U6, U7, U8, U11- Ved U8 pige/drenge spilles på stor bane 

Drenge: U6, U7, U8, U10  4 spiller på banen ad gangen

Søndag den 4. januar:

Piger: U9, U10

 

Drenge: U9, U10, U11


Lørdag den 10. Januar:

SPILLEPLAN TIL 10-11 JANUAR UDSENDES 5. JANUAR


Piger:  U14 
Drenge: U14, U15, U17

søndag den 11. januar:

Drenge: U12, U13

Piger: U12,U13,U 15, U18

Pris/hold:
U6-U7: kr. 275
U8-U12: kr. 325
U13-U18: kr. 375

I år spiller man om penge præmier i U17 Drenge Rækken,for hvert hold der deltager går de 175 kr.til præmie puljen
Så jo flere hold der deltager, des højere penge præmier.

Fordelingsnøglen er ved F.eks. 15 hold X 175 kr. = 2625 kr.
Vinder A Finale
1 pr. altid 50 % = 1312,50 kr.
2 pr. altid 35 % = 918,75 kr.
Vinder B Finale
1 pr. altid 15 % = 393,75 kr

Vi serverer gratis kaffe & the til alle voksne i Hallen
Tombola med gode gevinstmuligheder
Alle deltagende spillere samt én frivillig holdleder har gratis adgang til svømmehallen i følgende tider:
Lørdag fra 14 til 17 og søndag fra 9 til 14
Når tilmelding er lavet, sendes betalingslink på mail.
Senest den 1. december 2014 her på siden

Evt. spørgsmål vedr. tilmelding ole.schmidt@dgi.dk
Evt. spørgsmål vedr. stævnet til Kurt Jensen Tlf. 9732 3367 / 5546 5570

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U-6 Mixed 3 275 3.januar 2015 8 0
U-6 Mixed 3 275 3.januar 2015 0 0
U-7 Mixed 3 275 3.januar 2015 2 0
U-7 Mixed 3 275 3.januar 2015 0 0
U-8 Mixed 4 325 3.januar 2015 6 0
U-8 Mixed 4 325 3.januar 2015 0 0
U-9 Mixed 4 325 4.januar 2015 15 0
U-9 Mixed 4 325 4.januar 2015 1 0
U-10 Mixed 4 325 3.januar 2015 8 0
U-10 Mixed 4 325 4.januar 2015 1 0
U-11 Mixed 4 325 4.januar 2015 8 0
U-11 Mixed 4 325 3.januar 2015 6 0
U-12 Mixed 4 325 11.januar 2015 5 0
U-12 Mixed 4 325 11.januar 2015 1 0
U-13 Mixed 4 375 11.januar 2015 14 0
U-13 Mixed 4 375 11.januar 2015 6 0
U-14 Mixed 4 375 10.januar 2015 19 0
U-14 Mixed 4 375 10.januar 2015 1 0
U-15 Mixed 4 375 10.januar 2015 22 0
U-15 Mixed 4 375 11.januar 2015 1 0
U-17 Mixed 4 375 10.januar 2015 19 0
U-18 Mixed 4 375 11.januar 2015 9 0

Signetud teams

U-6 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 3.januar 2015

Teamname LVL Logo Club
krudt uglerne B Rindum Sogne- og Ungdomsforening Logo Rindum Sogne- og Ungdomsforening
Ringkøbing IF 1 Ringkøbing IF Logo Ringkøbing IF
Ringkøbing IF 2 Ringkøbing IF Logo Ringkøbing IF

U-6 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 3.januar 2015

Teamname LVL Logo Club

U-7 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 3.januar 2015

Teamname LVL Logo Club
RIF 1 Ringkøbing IF Logo Ringkøbing IF
RIF 2 Ringkøbing IF Logo Ringkøbing IF

U-7 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 3.januar 2015

Teamname LVL Logo Club

U-8 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 3.januar 2015

Teamname LVL Logo Club
SHN/Ulfborg 1 C
RIF 1 B Ringkøbing IF Logo Ringkøbing IF
Rindum SU Rindum Sogne- og Ungdomsforening Logo Rindum Sogne- og Ungdomsforening
Videbæk IF 1 Videbæk Idrætsforening Logo Videbæk Idrætsforening
Spjald IF Spjald Idrætsforening Logo Spjald Idrætsforening
Tim GF 1 TIM GIF Logo TIM GIF

U-8 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 3.januar 2015

Teamname LVL Logo Club

U-9 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 4.januar 2015

Teamname LVL Logo Club
Bagges boys B
Rindum SU Rindum Sogne- og Ungdomsforening Logo Rindum Sogne- og Ungdomsforening
Bagges boys
Ringkøbing IF 1 B Ringkøbing IF Logo Ringkøbing IF
Ringkøbing IF 2 B Ringkøbing IF Logo Ringkøbing IF
Ringkøbing IF 3 B Ringkøbing IF Logo Ringkøbing IF
MIF 1 A Måbjerg IF Logo Måbjerg IF
MIF 2 B Måbjerg IF Logo Måbjerg IF
Lem Boldklub B Lem Boldklub Logo Lem Boldklub
MIF 3 B Måbjerg IF Logo Måbjerg IF
Panserbasserne A
MIF 4 B Måbjerg IF Logo Måbjerg IF
TIF B Tarm IF Logo Tarm IF
Klitten1 Boldklubben Klitten Logo Boldklubben Klitten
klitten 2 Boldklubben Klitten Logo Boldklubben Klitten

U-9 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 4.januar 2015

Teamname LVL Logo Club
Klitten Boldklubben Klitten Logo Boldklubben Klitten

U-10 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 3.januar 2015

Teamname LVL Logo Club
Ringkøbing. B Ringkøbing IF Logo Ringkøbing IF
Ringkøbing C Ringkøbing IF Logo Ringkøbing IF
Spjald IF B Spjald Idrætsforening Logo Spjald Idrætsforening
BK Klitten 1 B Boldklubben Klitten Logo Boldklubben Klitten
BK Klitten 2 C Boldklubben Klitten Logo Boldklubben Klitten
Hee SF Hee SF
Rindum SU1 B Rindum Sogne- og Ungdomsforening Logo Rindum Sogne- og Ungdomsforening
Rindum SU2 C Rindum Sogne- og Ungdomsforening Logo Rindum Sogne- og Ungdomsforening

U-10 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 4.januar 2015

Teamname LVL Logo Club

U-11 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 4.januar 2015

Teamname LVL Logo Club
RIF III B Ringkøbing IF Logo Ringkøbing IF
Ringkøbing I.F. 1 A Ringkøbing IF Logo Ringkøbing IF
RIF Drengene A2 A Ringkøbing I F
RIF U-10 A Ringkøbing IF Logo Ringkøbing IF
VIK1 B Vinderup IK Logo Vinderup IK
VIK2 B Vinderup IK Logo Vinderup IK
Klitten Klitten

U-11 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 3.januar 2015

Teamname LVL Logo Club
ATI A Aalbæk Stations IF
Mejrup 1 A Mejrup GU Logo Mejrup GU
Hee SF Hee SF

U-12 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 11.januar 2015

Teamname LVL Logo Club
RIF A Ringkøbing IF Logo Ringkøbing IF
RIF 2 Ringkøbing IF Logo Ringkøbing IF
RIF 3 Ringkøbing IF Logo Ringkøbing IF
klitten A Klitten
Team Skjern A Skjern GF Logo Skjern GF

U-12 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 11.januar 2015

Teamname LVL Logo Club

U-13 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 11.januar 2015

Teamname LVL Logo Club
RIF 1 A Ringkøbing IF Logo Ringkøbing IF
RIF 2 B Ringkøbing IF Logo Ringkøbing IF
RIF 3 C Ringkøbing IF Logo Ringkøbing IF
RIF 4 C Ringkøbing IF Logo Ringkøbing IF
Lem Boldklub B Lem Boldklub Logo Lem Boldklub
Spjald IF Spjald Idrætsforening Logo Spjald Idrætsforening
Ølgod 1 B Ølgod Idrætsforening Logo Ølgod Idrætsforening
Ølgod 2 B Ølgod Idrætsforening Logo Ølgod Idrætsforening
Ølgod 3 B Ølgod Idrætsforening Logo Ølgod Idrætsforening
Tarm IF 1 B Tarm IF Logo Tarm IF
Tarm 2 B Tarm IF Logo Tarm IF
Tarm IF 3 B Tarm IF Logo Tarm IF
Klitten B Boldklubben Klitten Logo Boldklubben Klitten

U-13 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 11.januar 2015

Teamname LVL Logo Club
Spjaldpigerne A Spjald Idrætsforening Logo Spjald Idrætsforening
Blåbjerg A
HIF 1 B Hjerting IF Logo Hjerting IF
HIF 2 C Hjerting IF Logo Hjerting IF
Tiki - Taka A Jerne IF Logo Jerne IF
TEAM MIX B Gudum Idrætsforening Logo Gudum Idrætsforening

U-14 17 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 10.januar 2015

Teamname LVL Logo Club
Skjern Bank A
Struer 1 B Struer Boldklub af 1904 Logo Struer Boldklub af 1904
Struer 2 C Struer Boldklub af 1904 Logo Struer Boldklub af 1904
Struer3 C Struer Boldklub af 1904 Logo Struer Boldklub af 1904
Lem Boldklub C Lem Boldklub Logo Lem Boldklub
Rindum SU 1 A Rindum Sogne- og Ungdomsforening Logo Rindum Sogne- og Ungdomsforening
Rindum SU 2 A Rindum Sogne- og Ungdomsforening Logo Rindum Sogne- og Ungdomsforening
RIF Ringkøbing IF Logo Ringkøbing IF
spjald IF Spjald Idrætsforening Logo Spjald Idrætsforening
RIF 2 Ringkøbing IF Logo Ringkøbing IF
Tim GF TIM GIF Logo TIM GIF
Team Minimum A Ikast FS Logo Ikast FS
Linde B C Linde Boldklub
Mean machine B Mean machine
Freeskillerz B Lemvig Gymnastikforening Logo Lemvig Gymnastikforening
Hair Style Horsens A AC Horsens Logo AC Horsens
Naturbananerne A Horsens FS Logo Horsens FS

U-14 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 10.januar 2015

Teamname LVL Logo Club
Lem Boldklub C Lem Boldklub Logo Lem Boldklub

U-15 20 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 10.januar 2015

Teamname LVL Logo Club
RIF 1 Ringkøbing IF Logo Ringkøbing IF
RIF 2 Ringkøbing IF Logo Ringkøbing IF
RIF 3 Ringkøbing IF Logo Ringkøbing IF
RIF 4 Ringkøbing IF Logo Ringkøbing IF
RIF 5 Ringkøbing IF Logo Ringkøbing IF
4 Jyder og 1 Sjællænder A
MAGIC MEJDAL Mejdal GIK Logo Mejdal GIK
Lem B hold 1 C Lem Boldklub Logo Lem Boldklub
Lem Boldklub hold 2 C Lem Boldklub Logo Lem Boldklub
Spjald IF Spjald Idrætsforening Logo Spjald Idrætsforening
De Små Lam B SHN Ulfborg Logo SHN Ulfborg
Tim GF 1 TIM GIF Logo TIM GIF
Tim GF 2 TIM GIF Logo TIM GIF
klitten Boldklubben Klitten Logo Boldklubben Klitten
SB 1 C Struer Boldklub af 1904 Logo Struer Boldklub af 1904
SB 2 C Struer Boldklub af 1904 Logo Struer Boldklub af 1904
Blueboys A Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Østbyens diciple B Lemvig Gymnastikforening Logo Lemvig Gymnastikforening
Filskov If Filskov IF Logo Filskov IF
Black & White A Grindsted GIF Logo Grindsted GIF

U-15 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 11.januar 2015

Teamname LVL Logo Club

U-17 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 10.januar 2015

Teamname LVL Logo Club
De andre B Struer Boldklub af 1904 Logo Struer Boldklub af 1904
Walids Army B
Lem Boldklub hold 1 B Lem Boldklub Logo Lem Boldklub
Lem Boldklub hold 2 C Lem Boldklub Logo Lem Boldklub
StaBil Service Ulfborg
Spaabæk RealEstate A Holstebro Boldklub Logo Holstebro Boldklub
RIF 1 A Ringkøbing IF Logo Ringkøbing IF
RIF 2 A Ringkøbing IF Logo Ringkøbing IF
RIF 3 A Ringkøbing IF Logo Ringkøbing IF
Jan O´s disciple A Struer Boldklub af 1904 Logo Struer Boldklub af 1904
TFC Gutterne A
#Holdet B Holstebro Boldklub Logo Holstebro Boldklub
Pulverjyderne A
Team Bel Air A Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Penge er bedst Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Lemvig GF Lemvig Gymnastikforening Logo Lemvig Gymnastikforening

U-18 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 11.januar 2015

Teamname LVL Logo Club
KHIF U17 A Koldby-Hørdum IF Logo Koldby-Hørdum IF
KHIF u17 2 B Koldby-Hørdum IF Logo Koldby-Hørdum IF
RIF 1 A Ringkøbing IF Logo Ringkøbing IF
Lem Boldklub C Lem Boldklub Logo Lem Boldklub
FC Vestjylland A Lemvig Gymnastikforening Logo Lemvig Gymnastikforening

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
10. - January 11 2015

Organisation
Ringkøbing IF
Place
Vesterhavs hallen
Address
Kongevejen 54
Postalcode
6950
City
Ringkøbing
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview