Marienlyst Cup 2014

Boldklubben Marienlyst i Odense, indbyder igen i år til det traditionelle A-indefodboldstævne 19. - 21. december 2014.

 Stævnet er ideelt til at få pudset formen af inden Fyens Stiftstidende`s julestævne.

Der er præmier til nr. 1, 2, 3 i hver række.

Pris pr hold er 300 kr. som skal indbetales ved tilmelding, på konto 6866-1034741.

Sidste tilmelding er den 30. november 2014 og kun hold under DBU kan deltage.

Samtlige spillere på holdet skal være medlem af den klub de stiller op for og have spillet for klubben i efterårssæsonen 2014

Hvert hold må max have en dispensationsspiller/kvartalsspiller på holdet, som skal anmeldes ved ankomst.
 

BEMÆRK: Begrænsning i antal hold kan forekomme i alle rækkerne, hvorfor "først til mølle-princippet" vil blive anvendt for tilmeldte hold, der har betalt.

Øvrige hold vil blive skrevet på venteliste.

følg med på hjemmesiden www.marienlystcentret.dk , hvor  program vil blive lagt ind primo december.

Vi glæder os til at se jer

Med sportslig hilsen

Stævneudvalget i Boldklubben Marienlyst

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U9 drenge - årg 06 Mixed 7 300 forventet spillet søndag 18 0
U10 drenge - årg 05 Mixed 6 300 Forventet spillet søndag 17 0
U11 drenge - årg 04 Mixed 6 300 Forventet spillet lørdag 16 0
U12 drenge - årg 03 Mixed 6 300 Forventet spillet lørdag 27 0
U13 drenge - årg 02 Mixed 6 300 Forventet spillet lørdag 24 0
U14 drenge - årg 01 Mixed 6 300 Forventet spillet lørdag 16 0
U15 drenge - årg 00 Mixed 6 300 Forventet spillet lørdag 34 2
U17 drenge årg 98-99 Mixed 6 300 Forventet spillet fredag 33 0
U11 piger årg 04 Mixed 6 300 Forventet spillet søndag 9 0
U13 piger årg 02 Mixed 6 300 Forventet spillet søndag 10 0
U15 piger årg 00 Mixed 6 300 Forventet spillet søndag 15 0
U18 Piger årg 97-98 Mixed 6 300 Forventet spillet fredag 6 0

Signetud teams

U9 drenge - årg 06 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: forventet spillet søndag

Teamname LVL Logo Club
Dalum 8 Dalum IF Logo Dalum IF
BM A Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
BM 2 Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
Vamdrup IF A Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
BBB A Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Otterup B&IK Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
OB 1 A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OB 2 A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
B1909 1 A Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
Allesø GF A Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening
Korup IF B Korup IF Logo Korup IF
MGBK blå A Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Strib A Strib IF Logo Strib IF
Fjordager IF A Fjordager IF Logo Fjordager IF
Tommerup A Tommerup Boldklub Logo Tommerup Boldklub
BM B Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst

U10 drenge - årg 05 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Forventet spillet søndag

Teamname LVL Logo Club
OB A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Vejle Boldklub A Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
OKS A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Otterup B Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
Morud A Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening
KB A Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
TPI1 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI2 B Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Dalum 2 Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum 1 Dalum IF Logo Dalum IF
Fjordager IF A Fjordager IF Logo Fjordager IF
BBB A Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Næsby Boldklub A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Tommerup A Tommerup Boldklub Logo Tommerup Boldklub

U11 drenge - årg 04 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Forventet spillet lørdag

Teamname LVL Logo Club
TPI1 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
B1909 1 A Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
OB 1 A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OB 2 Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Bgif A Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Sanderum Boldklub 1 A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Sanderum Boldklub 2 A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Fjordager A Fjordager IF Logo Fjordager IF
Kerteminde 1 Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Dalum 1 A Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum 2 A Dalum IF Logo Dalum IF
Oks1 Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS2 Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Marienlyst 1 A Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
Marienlyst 2 A Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst

U12 drenge - årg 03 22 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Forventet spillet lørdag

Teamname LVL Logo Club
BBB A Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
OB 1 A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OB 2 A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OKS A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Næsby - Blå A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsby - Orange A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
BM 1 A Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
BM 2 A Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
KB A Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Middelfart A Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Middelfart 2 A Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
HPTI 1 A Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening Logo Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening
Strib A Strib IF Logo Strib IF
Otterup B&IK A Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
KB Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Tpi 1 Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Tpi 2 Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
B1909 A Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
Årslev boldklub A
Vejle VB A Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
KB A Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Næstved IF Næstved IF Logo Næstved IF

U13 drenge - årg 02 22 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Forventet spillet lørdag

Teamname LVL Logo Club
OB 1 A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OB 2 A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OB 3 A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OKS 1 Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS 2 Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
BM 1 Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
BM 2 Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
SFB 1 A Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
SFB 2 A Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
SFB 3 Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
Sanderum Boldklub A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
B1909 1 A Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
B1909 2 A Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
Årslev BK B Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
Næsby Boldklub 1 A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
næsby2 A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Assens FC A Assens FC Logo Assens FC
TPI 1 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI 2 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI 3 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Dalum IF 1 Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 2 Dalum IF Logo Dalum IF

U14 drenge - årg 01 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Forventet spillet lørdag

Teamname LVL Logo Club
Assens Assens FC Logo Assens FC
KB1 A Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
KB2 A Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Marienlyst 1 A Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
Marienlyst 2 A Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
Tved Boldklub A Tved Boldklub Logo Tved Boldklub
Sanderum A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Næsby 3 A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
OB 1 Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OB 2 Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OB 3 Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Næsby A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsby Drengene B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Dalum IF A Dalum IF Logo Dalum IF

U15 drenge - årg 00 30 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Forventet spillet lørdag

Teamname LVL Logo Club
Næsby 4 A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsby 3 A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsby 2 A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsby 1 A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Otterup Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
ACFC A A.C.F.C.
Årslev BK 1 B Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
Årslev BK 2 B Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
Otterup 2 B Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
Bramming Bramming Boldklub Logo Bramming Boldklub
BM(Boldklubben Marienlyst) B
TPI 1 Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI 2 Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI 3 Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Korup 1 A Korup IF Logo Korup IF
OKS Stribet A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS Blå A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS 3 A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS 4 A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Brenderup IF B Brenderup IF Logo Brenderup IF
OB 1 Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OB 2 Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OB 3 Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Dalum IF 1 A Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 2 A Dalum IF Logo Dalum IF
S.F.B. A S.F.B
Kerteminde A Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Vinding SF B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
RB27 A Ringe Boldklub Logo Ringe Boldklub
B1913 (1) Boldklubben 1913 Logo Boldklubben 1913

U17 drenge årg 98-99 24 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Forventet spillet fredag

Teamname LVL Logo Club
ob 2 A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
FC Hjallese 2 A FC Hjallese Logo FC Hjallese
KB Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
FC. Nordfyn A FC. Nordfyn
FC. nordfyn A FC. Nordfyn 2
fc broby FC Broby Logo FC Broby
Næsby11 A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
B1913 Boldklubben 1913 Logo Boldklubben 1913
BBB 1 A Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
BBB2 A Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
TPI1 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI2 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI3 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI4 B Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
AC Horsens A AC Horsens Logo AC Horsens
hpti 1 B Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening Logo Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening
hpti 2 B Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening Logo Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening
Sanderum 1 A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Sanderum 2 B Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
OB Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
ob 3 A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OB 7 A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Næsby 99 Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
FC Svendborg A Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber

U11 piger årg 04 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Forventet spillet søndag

Teamname LVL Logo Club
Marienlyst Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
Næsby Queens 04 A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Strib IF B Strib IF Logo Strib IF
Løjt IF A Løjt IF Logo Løjt IF
Vamdrup IF A Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
BGIF B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Årslev BK B Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
Strib IF 2 A Strib IF Logo Strib IF
Vindinge BK B Vindinge BK Logo Vindinge BK

U13 piger årg 02 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Forventet spillet søndag

Teamname LVL Logo Club
TPI A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI 2 B Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Næsby 1 A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Marienlyst A Marienlyst Logo Marienlyst
Billund (De seje piger) A Billund IF Logo Billund IF
BKF A
HT's piger A Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
MG & BK B B Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Munkebo A Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
FC Skanderborg A FC Skanderborg Logo FC Skanderborg

U15 piger årg 00 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Forventet spillet søndag

Teamname LVL Logo Club
Tåsinge A Tåsinge FB
Marienlyst Gunners A Marienlyst Logo Marienlyst
Marienlyst United A Marienlyst Logo Marienlyst
Dalum IF A Dalum IF Logo Dalum IF
Næsby FC A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Kerteminde Girls B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
TPI Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
B1913 Boldklubben 1913 Logo Boldklubben 1913
Ob de hvide A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Ob de blå A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Dalum Dalum IF Logo Dalum IF
Middelfart A Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Morud A Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening
Esbjerg A Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb

U18 Piger årg 97-98 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Forventet spillet fredag

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
19. - December 21 2014

Organisation
Boldklubben Marienlyst
Place
Marienlystcentret
Address
Windelsvej 138
Postalcode
5000
City
Odense
Sport
Soccer
Type
Indoor cup
Marienlyst Cup 2014 map

Tournament overview