Sparkron Ulvehøj Cup 2015

Vorup FB og Sparekassen Kronjylland Vorup,

byder endnu en gang velkommen til

Sparkron Ulvehøj Cup 2015.

Kampprogrammer 3.-4. januar

Store præmier i U12 A - U19 A-rækker - op til 1500 / 3000 kr til vinder af disse rækker..

Klik på indbydelse til højre for at se spilledage for de enkelte årgange.

Stævnet afvikles i Ulvehøjhallen lidt uden for Randers:

    • drenge fra U8 - U19 i A,B & C niveau (U16-19 kun A & B)
    • pigehold kan tilmeldes i årgang yngre.
    • Seneste tilmelding var 8.december 2014, og der er nu lukket for tilmeldinger.
    • Tilmelding her på staevner.dk eller evt. via tilmelding@ulvehojcup.dk.

    • Forskellige aktiviteter med præmier - fx. Hastighedsskud, BULL's EYE etc.
    • Se http://www.ulvehojcup.dk for mere information
    • Tilmeldte hold fremgår af tabellen til højre idet vi også har en tilmeldinger via mail

Stævnet afvikles med ældste årgange fredag eftermiddag/aften, og de yngre årgange afvikles lørdag og søndag.

Stævnet afvikles over 2 weekender 3.- 4. januar og 9. - 10. - 11. januar 2015.

Indledende kampe i Arena Randers + Ulvehøj Hallen

Finaler/slutspil i Ulvehøj Hallen

 

Velkommen til jer alle...

Team Ulvehøj

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U13 - drenge Mixed 400 24 0
U12 - drenge Mixed 400 17 0
U11 - drenge Mixed 350 36 0
U10 - drenge Mixed 350 25 0
U09 - drenge Mixed 350 17 0
U08 - drenge Mixed 350 29 0
U19 - drenge Mixed 4-600 2 0
U17 - drenge Mixed 4-600 3 0
U15 - drenge Mixed 4-600 16 0
U14 - drenge Mixed 400 19 1
U16 - drenge Mixed 4-600 10 0

Signetud teams

U13 - drenge 18 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Sportigan Hadsund A
Freja B Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
Freja 2 A Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
Freja 1 A Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
Hørning GF C Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Ommersyssel IF B Ommersyssel IF Logo Ommersyssel IF
Helsted Fremad IF A Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Helsted Fremad IF B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Team ReeAct A
Pink Boys A
SIF Assentoft A SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
Junk De Luxe A
Hømse's drenge A
AaB A Aalborg Boldspilklub Logo Aalborg Boldspilklub
Vivild if B Vivild Idrætsforening Logo Vivild Idrætsforening
TEAM 10 A Team 10 Logo Team 10
HEI 2 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI 3 C Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF

U12 - drenge 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Sportigan - Hadsund A Sportigan - Hadsund
HB C Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
united A Allingåbro IF Logo Allingåbro IF
united A Allingåbro IF Logo Allingåbro IF
Mariager I.K 2 B Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
Shiny boys B ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
Mariager I.K 1 B Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
Shiny 2 B ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
Team Cold Hawaii A
HB B Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
Team EV Metal A Hedensted IF Logo Hedensted IF
Åbyhøj B Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF
spentrup if B Spentrup IF Logo Spentrup IF
Spentrup if 2 B Spentrup IF Logo Spentrup IF
AGF A Århus GF Logo Århus GF
Team Plus El A Holstebro Boldklub Logo Holstebro Boldklub

U11 - drenge 34 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HOG 2 B Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
HOG 1 A Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
HOG 3 C Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Helsted Fremad IF B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Hornbæk Sportsforening C Hornbæk Sportsforening Logo Hornbæk Sportsforening
Hornbæk Sportsforening A Hornbæk Sportsforening Logo Hornbæk Sportsforening
Hornbæk Sportsforening B Hornbæk Sportsforening Logo Hornbæk Sportsforening
Åbyhøj-drengene C Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF
VIK 1 A Vejlby IK Logo Vejlby IK
VIK 2 B Vejlby IK Logo Vejlby IK
VIK 3 B Vejlby IK Logo Vejlby IK
De grønne stjerner A Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF
Romalt B Romalt IF Logo Romalt IF
Randers Freja 1 B Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
Randers Freja 2 C Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
Dronningborg Boldklub 3 C Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
Dronningborg Boldklub 2 B Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
Dronningborg Boldklub 1 B Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
resenbro ruif C
BMI 1 B Beder-Malling Idrætsforening Logo Beder-Malling Idrætsforening
BMI 2 C Beder-Malling Idrætsforening Logo Beder-Malling Idrætsforening
Hornslet IF B Hornslet IF Logo Hornslet IF
Hornslet IF C Hornslet IF Logo Hornslet IF
TMG, Mårslet A Testrup-Mårslet Gymnastikforening Logo Testrup-Mårslet Gymnastikforening
Dronningborg Boldklub 4 C Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
VIK 4 C Vejlby IK Logo Vejlby IK
Hadsund Boldklub A Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
Hadsund Boldklub B Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
Kolt/Hasselager IF 1 C Kolt-Hasselager Idrætsforening Logo Kolt-Hasselager Idrætsforening
Kolt/Hasselager IF 2 C Kolt-Hasselager Idrætsforening Logo Kolt-Hasselager Idrætsforening
TFC B Thisted FC Logo Thisted FC
Hornslet IF A Hornslet IF Logo Hornslet IF
Lyseng 1 A IF Lyseng Logo IF Lyseng
Lyseng 2 B IF Lyseng Logo IF Lyseng

U10 - drenge 25 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HB C Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
HB B Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
HB A Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
Aalestrup B Aalestrup IF Logo Aalestrup IF
Helsted Fremad IF C Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Helsted Fremad IF C Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Hobro IK B Hobro IK Logo Hobro IK
Randers KFUM C Randers KFUM Logo Randers KFUM
Helsted Fremad IF A Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Helsted Fremad IF A Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Overlund C Overlund GF Logo Overlund GF
Manhattan A Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
Overlund GF A Overlund GF Logo Overlund GF
Viborg Søndermarken 1 A Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Viborg Søndermarken 2 B Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Viborg Søndermarken 3 C Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
HSK1 B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
HSK2 B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Randers Freja 2 C Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
Overlund B Overlund GF Logo Overlund GF
Søften GF 1 B Søften Gymnastikforening Logo Søften Gymnastikforening
Søften GF 2 C Søften Gymnastikforening Logo Søften Gymnastikforening
Stensballe IK A Stensballe IK Logo Stensballe IK
Randers Freja 3 C Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
Randrs Freja 1 B Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja

U09 - drenge 17 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Sif2 B SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
Sif 1 A SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
Aabyhøj IF B Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF
DB2 B Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
DB1 A Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
Randers KFUM C Randers KFUM Logo Randers KFUM
DB3 C Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
Solbjerg IF 2 C Solbjerg IF Fodbold Logo Solbjerg IF Fodbold
hadsten sk B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
SGF 2 B Søften Gymnastikforening Logo Søften Gymnastikforening
SGF 1 B Søften Gymnastikforening Logo Søften Gymnastikforening
Solbjerg IF 1 C Solbjerg IF Fodbold Logo Solbjerg IF Fodbold
Aabyhøjrøstet A Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF
Aabyhøjst sandsynligt B Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF
SGF 3 B Søften Gymnastikforening Logo Søften Gymnastikforening
hadsten sk B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Thisted FC Thisted FC Logo Thisted FC

U08 - drenge 29 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Sabro B tst/Sabro Logo tst/Sabro
Overlund B Overlund GF Logo Overlund GF
VFB 2 B Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
Overlund A Overlund GF Logo Overlund GF
Randers Freja 2 C Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
SIK Viborg 2 B Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
SIK Viborg 1 A Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Dansk Natursten / 1C B
Vorup FB1 A Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
Hørning B B Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Hørning 2A A Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Hørning 1A A Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Helsted Fremad IF C Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Helsted Fremad IF B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Helsted Fremad IF B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Kristrup Boldklub B Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
Hobro 2 B Hobro IK Logo Hobro IK
Hobro 1 A Hobro IK Logo Hobro IK
Randers Freja 3 C Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
Randers Freja 1 B Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
Hornslet IF 3 C Hornslet IF Logo Hornslet IF
Hornslet IF 1 A Hornslet IF Logo Hornslet IF
Hornslet IF 2 B Hornslet IF Logo Hornslet IF
Krummerne B Allingåbro IF Logo Allingåbro IF
HEI 1 A Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI 2 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI 3 C Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
GUI C Grundfør Ungdoms- & Idrætsforening Logo Grundfør Ungdoms- & Idrætsforening
Kristrup Boldklub A Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub

U19 - drenge 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Smiff B SMIFF Logo SMIFF
Myhlenberg A Randers FC Logo Randers FC

U17 - drenge 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Smiff B SMIFF Logo SMIFF
Fc århus A IK Skovbakken Logo IK Skovbakken

U15 - drenge 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
FC AARHUS A FC AARHUS
Nørager Vandrehjem A Nørager Boldklub Logo Nørager Boldklub
Sparekassen Kronjylland Horsens A FC Horsens Logo FC Horsens
Young Boys A Thisted FC Logo Thisted FC
Randers Freja B Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
Randers Freja A Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
Aalborg A Aalborg Boldspilklub Logo Aalborg Boldspilklub
Azonto FC A
Helsted Fremad IF A Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Helsted Fremad IF B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
No mercy A
SIF Assentoft A SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
FC AARHUS 2 A FC AARHUS
Samsøgade United B
Sallingsund B Sallingsund FC Logo Sallingsund FC

U14 - drenge 15 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Trif A Thorsager - Rønde Idrætsforening Logo Thorsager - Rønde Idrætsforening
VB (1) A Vejgaard Boldspilklub Logo Vejgaard Boldspilklub
SIF Assentoft A SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
SIF B Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Mean Machine A Mean Machine
Team Sønderager (piger) A Vildbjerg SF Logo Vildbjerg SF
Langå IK B Langå Idrætsklub Logo Langå Idrætsklub
Langå IK A Langå Idrætsklub Logo Langå Idrætsklub
Manhattan A Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
AIF 1 B
AIF 2 B
FC darlings B FC darlings
TEAM 10 A Team 10 Logo Team 10
RØDE STJERNE A
Randers Freja C Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja

U16 - drenge 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
team sport direct B
spentrup if B Spentrup IF Logo Spentrup IF
Sallingsund FC A Sallingsund FC Logo Sallingsund FC
BK02 B Valsgård Idrætsforening 83 Logo Valsgård Idrætsforening 83
Bugge´s Drenge A Klejtrup Boldkub
FC Skanderborg B FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
Partner Biler A SUB 88 Logo SUB 88
Young Boys B Thisted FC Logo Thisted FC

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
3. - January 11 2015

Organisation
Vorup Frederiksberg Boldklub
Place
Ulvehøj Hallen
Address
Møllevangsvej 7, Haslund
Postalcode
8940
City
Randers SV
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview