Handelsstandens Boldklub indendørs fodboldstævne

Handelsstandens Boldklub`s indestævne i Nørrebrohallen

               Lørdag/Søndag den 17/18 Januar 2015

 

Spiller Lørdag:

Drenge  U7  -  U8  -  U11  -  Drenge Årg. 01/02

 

 

Spiller Søndag:

Drenge  U9  -  U10  -  U12  -  Herre Senior

 

Pris. Ungdom 325,00     Senior 450,00

indbetales på 6509-3050480967  senest 20 December 2014

 

U7 og U8 spiller spiller også på HELE banen 4 mand.

Drenge årg. 01/02 spiller sammen.

Program ligger på nettet ca. 1 uge før.

Ret til ændringer forbeholdes (hvis der er problemer med tiden)

 

Evt. flere oplysninger:

Finn Hansen 50101912 eller finntop@mail.dk

 

Sidste frist for tilmelding er 5 Januar 2015

 

 

 

 

 

 

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U 7 Mixed 6 325,0 Lørdag 19 1
U 8 Mixed 6 325,0 Lørdag 33 0
U 11 Mixed 6 325,0 Lørdag 11 0
Drenge U 13-14 Mixed 6 325,0 Lørdag Aften 25 3
U 9 Mixed 6 325,0 Søndag 37 0
U 10 Mixed 6 325,0 Søndag 31 0
U 12 Mixed 6 325,0 Søndag 19 0
Herre Senior Mixed 6 450,0 Søndag Eftermiddag-Aften 40 0

Signetud teams

U 7 11 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Vallensbæk Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Sundby Boldklub 1 Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
TFF B Tårnby FF Logo Tårnby FF
B93-1 Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
B93-2 Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
KB-U7A-Barca B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB-U7-Real B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
HVB Løverne Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
HVB Krokodillerne Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
HVB Gorillaerne Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Lundegården B Ballerup FC Lundegården Logo Ballerup FC Lundegården

U 8 25 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
e-takeaway.dk
B93 - Østerbros stjerner hvid Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
De vilde drenge B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
FIX 1 B Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
FIX 2 B Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Østerbros Stjerne Blå B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Bk Friheden 1 Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
Bk Friheden 2 Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
KFUM 1 B KFUMs Boldklub København Logo KFUMs Boldklub København
KFUM 2 B KFUMs Boldklub København Logo KFUMs Boldklub København
KB's hurtigste B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
VI39 Tigerne B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
SIF drengene B Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
Hekla 1 Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Hekla 2 Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Hekla 3 Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
FB 07 Rød Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
Skovshoved 1 B Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
Skovshoved 2 B Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
AB Tårnby D.T. Entreprise B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
AB Tårnby Cafax B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
AB Tårnby Green Strategy B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
3300 A Streetsoccer3300
B93 I blå Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Hellas B Boldklubben Hellas Logo Boldklubben Hellas

U 11 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Boosters B
Framework A Næstved IF Logo Næstved IF
Brøndby IF A Brøndby IF Logo Brøndby IF
Hellas 1 B Boldklubben Hellas Logo Boldklubben Hellas
Hellas 2 C Boldklubben Hellas Logo Boldklubben Hellas
Jægersborg Blå B Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
Jægersborg Hvid C Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
Barcelona C Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Manchester United C Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Real Madrid C Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
B1908 A Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager

Drenge U 13-14 18 confirmend signups, 3 on waitlist in this row

Playing: Lørdag Aften

Teamname LVL Logo Club
Skjold hold Rød B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
skjold hold blå A Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Team Morten B Østerbro IF Logo Østerbro IF
Team Gustav B Østerbro IF Logo Østerbro IF
Olsen Banden A Vipperød BK Logo Vipperød BK
HIK A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Kastrup BK A Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Kastrup BK A Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Ishøj BK Ishøj
Team såby B Saaby Fodbold Logo Saaby Fodbold
Christianshavns Ejendomsservice A
Lord Bendtnes Hunde
Sportigan Brønshøj
1893 A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
1893 (2) A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Team JAMM A
NFC 2 Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Krea Companiget B

U 9 34 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
TPS B B Torveparken Sportsklub Logo Torveparken Sportsklub
TPS C C Torveparken Sportsklub Logo Torveparken Sportsklub
B1903 A BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
VI39 Trup 2 B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
KB BARCELONA A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
TigerneA A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
TigerneB B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
skovserne C Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
B.73 B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
Østerbr IF C C Østerbro IF Logo Østerbro IF
Østerbro IF B B Østerbro IF Logo Østerbro IF
Bk Olympic grøn Boldklubben Olympia Logo Boldklubben Olympia
Bk Olympic Hvid Boldklubben Olympia Logo Boldklubben Olympia
KB A2 Løverne B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB A2 Tigrene B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KFUMs Boldklub B KFUMs Boldklub København Logo KFUMs Boldklub København
Vb1968 Vb1968
Sundby 1 A Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
Sundby 2 B Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
AB Tårnby B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
NIF Næstved IF Logo Næstved IF
HVB City B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
KB Real Madrid A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Næstved Næstved IF Logo Næstved IF
BK FREM B Boldklubben FREM Logo Boldklubben FREM
TIF U9 C Taarbæk IF Logo Taarbæk IF
KB UNO B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Rosenhøj A Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
Bayern Munchen B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Vallensbæk Gul C Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Fremad Valby A Fremad Valby Logo Fremad Valby
Fremad Valby Rød A Fremad Valby Logo Fremad Valby
HIK blue team B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
FFK B Frederiksværk Fodbold Klub Logo Frederiksværk Fodbold Klub

U 10 27 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Østerbro Østerbro IF Logo Østerbro IF
B1908 A Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
Bk Union 1 A Boldklubben Union Logo Boldklubben Union
Bk Union 2 B Boldklubben Union Logo Boldklubben Union
B 1903 A1 A BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
HVB 1 Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
HVB 2 Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Champs 04 C Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Danske Fragtmænd A
PINK STARS A Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
HIK B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Hakoah B JIF HAKOAH Logo JIF HAKOAH
Dragør B Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Vb1968 Vb1968
Vanløse IF B Vanløse IF Logo Vanløse IF
Heroes B Hillerød G&IF Logo Hillerød G&IF
Nørrebro United B Nørrebro United Logo Nørrebro United
Nørrebro United - 2 B Nørrebro United Logo Nørrebro United
Dragør 2 B Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Husum 2 B Husum Boldklub Logo Husum Boldklub
Skovserne B Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
SSB C Studenter Settlementets Boldklub Logo Studenter Settlementets Boldklub
Kastrup 1 Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Kastrup 2 Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
KFUM stribede KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
KFUM BLÅ KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
portugal drengene C Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby

U 12 18 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
BK Vestia A Boldklubben Vestia Logo Boldklubben Vestia
AB 1 A Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub
AB 2 A Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub
AB 3 B Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub
KB B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
B.93 Jakob B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
B.93 Mikkel C Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
B.93 Jack B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Blå tornado C Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
B93 ØF 1 B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
B93 ØF 2 B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Team Bettina Østerbro IF Logo Østerbro IF
Team Muhanad Østerbro IF Logo Østerbro IF
Team Hasse Østerbro IF Logo Østerbro IF
BK Fix 1 B Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
BK Fix 2 C Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
SSB C Studenter Settlementets Boldklub Logo Studenter Settlementets Boldklub
Napoli A

Herre Senior 38 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag Eftermiddag-Aften

Teamname LVL Logo Club
Nordvestdrengene A
Herlev Allstars
FC misbrugsportalen A FC misbrugsportalen
Likvidering
FC Moserup
Bolle og kompagni
Bendix Tool
Power-El
BK FIX B Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
BK FIX 2 C Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Bispebjerg Playboys B Bispebjerg Boldklub Logo Bispebjerg Boldklub
AM - Handel
Murefirma Nørager
AH-Lift
Øernes Boligadministration
Rødderne
Foliekongerne C
POP
Pers Udvalgte
The Ivanhoes B
Stefanos -1
Stefanos -2
KB Ribe 1 C KB Ribe
KB Ribe 2 C KB Ribe
#ABDFTW
KBH. Private Gymnasium
Divinus Lanista
Team Fun
Lyngby BK Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Christiane IF B Christiane IF
SUUN
FA 2000
SUUN- 2
Tårnby FF B Tårnby FF Logo Tårnby FF
F.C. Amager
Egedals Bonderøve
Hedehusenes Totalentreprise B
ACC

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
17. - January 18 2015

Organisation
Handelsstandens Boldklub
Place
Nørrebrohallen
Address
Bragesgade 5
Postalcode
2200
City
København N
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview