Energi midt julecup

Stævneform: puljer med 5 hold (4 kampe pr. hold) Regler: JBU Spilletid: 9 min. pr. kamp Mødetid: 20 min før kampstart Antal spillere: Max 6 spillere pr. hold(Dog 7 spillere pr. hold i U9, U10 og U11) Deltagergebyr: 300 kr. pr. hold i alle rækker Tilmelding og betaling sker på stævner.dk i tilfælde af udeblivelse tilbage betales stævnegebyret ikke. Hvis en række ikke har nok tilmeldte og den bliver nedlagt, tilbagebetales stævnegebyret. Tilmelding: Senest d. 1 december 2014 Præmier: Række U-9, U-10, U-11: Medaljer til alle og penge præmier til 1 og 2 i hver række, Række U-12, U-13, U-14, U-15, U-17, U-19 : Pengepræmier til 1 og 2 i hver pulje Endeligt kamp program kan ses på www.kjellerupif.dk fra D.10/12-14 Kontaktperson Jan Sørensen 40 13 41 83 Mail: silkeborgdommer@dbujylland.dk
Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
u-9 Mixed 7 300 Lørdag 2 0
u-9 Mixed 7 300 Lørdag 11 0
u-10 Mixed 7 300 Lørdag 2 0
u-10 Mixed 7 300 Lørdag 6 0
u-10 Mixed 7 300 Lørdag 0 0
u-11 Mixed 7 300 Søndag 8 0
u-11 Mixed 7 300 Søndag 7 0
u-11 Mixed 7 300 Søndag 7 0
u-14 Mixed 6 300 Søndag 5 0
u-12 Mixed 6 300 Mandag 0 0
u-12 Mixed 6 300 Mandag 0 0
U-12 Mixed 6 300 Mandag 6 0
U-12 Mixed 6 300 Mandag 12 0
u-13 Mixed 6 300 Mandag 2 0
u-14 Mixed 6 300 Mandag 10 0
u-15 Mixed 6 300 Tirsdag 1 0
u-15 Mixed 6 300 Tirsdag 9 0
u-15 Mixed 6 300 Tirsdag 7 0
u-15 Mixed 6 300 Tirsdag 0 0
u-17 Mixed 6 300 Tirsdag 8 1
u-19 Mixed 6 300 Tirsdag 4 0

Signetud teams

u-9 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

u-9 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
kjellerup if B Kjellerup IF Logo Kjellerup IF
kjellerup u9 - 2 C Kjellerup IF Logo Kjellerup IF
SIK Drengene B Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Nørremarken B Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken
brædstrup 1 B Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
brædstrup 2 C Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
KLG1 B Kollund-Lind Gymnastikforening - Fodbold Logo Kollund-Lind Gymnastikforening - Fodbold
KLG2 B Kollund-Lind Gymnastikforening - Fodbold Logo Kollund-Lind Gymnastikforening - Fodbold
Young Stars A Tjørring IF Logo Tjørring IF
Super Stars B Tjørring IF Logo Tjørring IF

u-10 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

u-10 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Kjellerup IF Kjellerup IF Logo Kjellerup IF
Kjellerup IF Kjellerup IF Logo Kjellerup IF
Sødaldrengene B TVS
Overlund A Overlund GF Logo Overlund GF
Overlund B Overlund GF Logo Overlund GF
Buur Drenge B Herning Fremad Logo Herning Fremad

u-10 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

u-11 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
De Seje Piger Foulum IF
ATI FODBOLD PIGER A Aalbæk Stations IF
HA85 B Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
julenisserne C Kjellerup IF Logo Kjellerup IF

u-11 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
SIF 1 A Silkeborg IF Logo Silkeborg IF
SIF 2 A Silkeborg IF Logo Silkeborg IF
Kjellerup IF Kjellerup IF Logo Kjellerup IF
Byens Bedste Hold A Foulum IF
Team Lysagervænget A
Herning Fremad 1 A Herning Fremad Logo Herning Fremad
Herning Fremad 2 A Herning Fremad Logo Herning Fremad

u-11 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Ry Fodbold 1 B Ry fodbold Logo Ry fodbold
Ry Fodbold 2 B Ry fodbold Logo Ry fodbold
SIF 3 B Silkeborg IF Logo Silkeborg IF
Kjellerup IF Kjellerup IF Logo Kjellerup IF
Ulvene B
Them GF B

u-14 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
TEAM 10 A Team 10 Logo Team 10
Louises lyn B Alhedens Idrætsforening Logo Alhedens Idrætsforening
kjellerup if A Kjellerup IF Logo Kjellerup IF
Team Viborg A Team Viborg Logo Team Viborg
Botjek Center Trekanten A Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub

u-12 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Mandag

Teamname LVL Logo Club

u-12 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Mandag

Teamname LVL Logo Club

U-12 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Mandag

Teamname LVL Logo Club
Galtens friske drenge (1) A Galten Forenede Sportsklubber Logo Galten Forenede Sportsklubber
KLG 1 A Kollund-Lind Gymnastikforening - Fodbold Logo Kollund-Lind Gymnastikforening - Fodbold
Dansk Bank A Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
Sportigan Hadsund A Sportigan - Hadsund
VFF A Viborg FF Logo Viborg FF

U-12 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Mandag

Teamname LVL Logo Club
Kjellerup IF Kjellerup IF Logo Kjellerup IF
Galtens friske drenge (2) B Galten Forenede Sportsklubber Logo Galten Forenede Sportsklubber
Galtens friske drenge (3) C Galten Forenede Sportsklubber Logo Galten Forenede Sportsklubber
KLG 2 B Kollund-Lind Gymnastikforening - Fodbold Logo Kollund-Lind Gymnastikforening - Fodbold
TVS 1 B TVS
SUB 88 1 C Skals Fodboldforening Valkyrien Logo Skals Fodboldforening Valkyrien
SUB 88 2 C Skals Fodboldforening Valkyrien Logo Skals Fodboldforening Valkyrien
VFf B Viborg FF Logo Viborg FF
Vff C Viborg FF Logo Viborg FF
Shiny boys B ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
Løgstrup IF 1 B Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
Løgstrup IF 2 B Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening

u-13 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Mandag

Teamname LVL Logo Club
Kjellerup if B Kjellerup IF Logo Kjellerup IF
FC Bamsefar A Skals Fodboldforening Valkyrien Logo Skals Fodboldforening Valkyrien

u-14 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Mandag

Teamname LVL Logo Club
Mejrup GU (u15 piger) A Mejrup GU Logo Mejrup GU
Michaels drenge Kjellerup IF Logo Kjellerup IF
Sport A
Junk De Luxe B
TVS B Tjele Vest Sport
Pace.dk B
BT/SVIF B BT/SVIF
Langå IK B Langå Idrætsklub Logo Langå Idrætsklub
LIK B Langå Idrætsklub Logo Langå Idrætsklub
Team Tromsø B Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken

u-15 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Tirsdag

Teamname LVL Logo Club

u-15 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Tirsdag

Teamname LVL Logo Club
AIF Frederiks B Alhedens Idrætsforening Logo Alhedens Idrætsforening
Kjellerup IF B Kjellerup IF Logo Kjellerup IF
Gjern IF 1 B Gjern Idræts Forening Logo Gjern Idræts Forening
AC Silkeborg B AC Silkeborg Logo AC Silkeborg
TEAM 10 B Team 10 Logo Team 10

u-15 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Tirsdag

Teamname LVL Logo Club
Viborg FF/RevisionsHuset-Viborg A Viborg FF Logo Viborg FF
Ikast FS A Ikast FS Logo Ikast FS
FC AARHUS A FC AARHUS
TVS A Tjele vest sport
FC Århus 2 A Vejlby IK Logo Vejlby IK
TVS 2 A Tjele Vest Sport

u-15 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Tirsdag

Teamname LVL Logo Club

u-17 6 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Tirsdag

Teamname LVL Logo Club
NØV drengene A Alhedens Idrætsforening Logo Alhedens Idrætsforening
Fc århus A IK Skovbakken Logo IK Skovbakken
Blicherlimo A
Ninerbanden C
Den Røde Stjerne A
Vies Heroes A Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub

u-19 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Tirsdag

Teamname LVL Logo Club
vh08 Fyrkat Q Logo Fyrkat Q
Team DeLoRaVa A
Truntenisserne A
AC Silkeborg A AC Silkeborg Logo AC Silkeborg

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
27. - December 30 2014

Organisation
Kjellerup IF
Place
Kjellerup Hallen
Address
Tinghusvej 6
Postalcode
8620
City
Kjellerup
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview