HIK CUP

HIK CUP
LØRDAG d. 27. & SØNDAG d. 28. DECEMBER


Hellerup Idræts Klub byder igen til indendørsstævne mellem jul og nytår i Maglegårdshallen.
Som tidligere år er fokus på spilletid og udvikling, hvorfor der ikke føres en officiel stilling og ikke udråbes en samlet vinder. Alle hold får således 4-5 kampe og alle deltagende hold får medaljer.

Lørdag spiller vi halvbane for 2008 og 2009, og søndag spiller vi fuldbane for årgang med 2006 A/B, 2007 A/B og 2008 A.

LØRDAG (halv bane)
08.30-10.15: Drenge U6 (2009)
10.15-12.00: Drenge U6 (2009)
12.00-14.30: Drenge U7 (2008) A
14.30-17.00: Drenge U7 (2008) B

SØNDAG (fuld bane)

08.30-10.30: Drenge U7 (2008) A
10.30-12.30: Drenge U8 (2007) B
12.30-14.30: Drenge U8 (2007) A
14.30-16.30: Drenge U9 (2006) A
16.30-18.30: Drenge U9 (2006) B

TILMELDING & PRIS
U5-U7: 300 kroner pr. hold
U8-U10: 450 kroner pr. hold

Tilmeldingen er først gældende, når deltagergebyret er indbetalt på følgende konto med hold ID og mærket Skjold Cup.

Reg.nr.: 2125
Konto.nr.: 8977602743

KONTAKT

Claus Jørgensen
Mail: claus.dj@hotmail.com

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 (2009) Mixed 3 300 Lørdag kl. 08.30-12.00 29 0
U7 (2008) B Mixed 3 300 Lørdag kl. 12.00-14.30 15 2
U7 (2008) A Mixed 3 300 Lørdag kl. 14.30-17.00 11 0
U7 (2008) A Mixed 5 450 Søndag kl. 08.30-10.30 8 0
U8 (2007) B Mixed 5 450 Søndag kl. 10.30-12.30 14 3
U8 (2007) A Mixed 5 450 Søndag kl. 12.30-14.30 10 1
U9 (2006) A Mixed 5 450 Søndag kl. 14.30-16.30 10 0
U9 (2006) B Mixed 5 450 Søndag kl. 16.30-18.30 12 4
U5 (2010) Mixed 3 300 Lørdag kl. 08.30-12.00 4 0

Signetud teams

U6 (2009) 20 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag kl. 08.30-12.00

Teamname LVL Logo Club
HIK Lions Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
HIK Bulldogs Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
gul Brøndby IF Logo Brøndby IF
blå Brøndby IF Logo Brøndby IF
Grøn Brøndby IF Logo Brøndby IF
A.G.F. små Hviiee A Aakanden GF Logo Aakanden GF
BSF U6 C Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Gladsaxe-Hero B Gladsaxe-Hero Boldklub Logo Gladsaxe-Hero Boldklub
B1903 hold 1 BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
B1903 hold 2 BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
B1903 hold 3 BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
B1903 hold 4 BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
grønærterne Fremad Valby Logo Fremad Valby
Hekla B Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
fremad amager A Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager
fremad amager A Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager
Dragør BK Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
farum Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
KB Barcelona A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
HusumBoldKlub U6 C Husum Boldklub Logo Husum Boldklub

U7 (2008) B 12 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Lørdag kl. 12.00-14.30

Teamname LVL Logo Club
Recreativo HIK B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
B93 Emil B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
GVI 2 B Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
AB Tårnby 3 B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
AB Tårnby 4 B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Gladsaxe-Hero B Gladsaxe-Hero Boldklub Logo Gladsaxe-Hero Boldklub
Gladsaxe-Hero 2 B Gladsaxe-Hero Boldklub Logo Gladsaxe-Hero Boldklub
Østerbro IF B Østerbro IF Logo Østerbro IF
HUI rødt hold B Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
Dragør Boldklub 2 Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Dragør 3 Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
HUI - Blåt Hold B Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub

U7 (2008) A 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag kl. 14.30-17.00

Teamname LVL Logo Club
Real HIK A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Løverne A BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
AB Tårnby 2 A Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
A.G.F. Blå A Aakanden GF Logo Aakanden GF
Værløse A Værløse Boldklub Logo Værløse Boldklub
Dragør Boldklub 1 Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
HUI - Blåt hold A Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
Ørestad IF A Ørestad IF Logo Ørestad IF

U7 (2008) A 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag kl. 08.30-10.30

Teamname LVL Logo Club
GVI 1 A Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
A.G.F. Hviiee A Aakanden GF Logo Aakanden GF
GVI 2 A Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
EIF sejeste drenge A EIF
HUI - Blåt Hold A Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
Pumaerne A BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903

U8 (2007) B 6 confirmend signups, 3 on waitlist in this row

Playing: Søndag kl. 10.30-12.30

Teamname LVL Logo Club
HIK 2008 B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
HIK 07 B1 B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
FIX 1 B Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
B1903 B BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
Espergærde 1 B Espergærde IF Logo Espergærde IF
KB B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub

U8 (2007) A 6 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag kl. 12.30-14.30

Teamname LVL Logo Club
HIK 07 A A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
HUI A Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
Tottis drenge A Vanløse IF Logo Vanløse IF
B1903 A BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
VSB A Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
Hakoah U8 A JIF HAKOAH Logo JIF HAKOAH

U9 (2006) A 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag kl. 14.30-16.30

Teamname LVL Logo Club
KB REAL MADRID A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Skovshoved I.F. A Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
Lyngby A Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Fremad Amager Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager
Høng gf A Høng GF Logo Høng GF
KB Barcelona A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub

U9 (2006) B 6 confirmend signups, 4 on waitlist in this row

Playing: Søndag kl. 16.30-18.30

Teamname LVL Logo Club
TPS B B Torveparken Sportsklub Logo Torveparken Sportsklub
TPS C C Torveparken Sportsklub Logo Torveparken Sportsklub
Skovshoved I.F. B Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
B1903 B BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
AB Tårnby B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Lyngby B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub

U5 (2010) 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag kl. 08.30-12.00

Teamname LVL Logo Club
BSF U5 C Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Farum BK U5 C Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
HIK United Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Dragør Boldklub Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
27. - December 28 2014

Organisation
Hellerup Idræts Klub
Place
HIK - Maglegårdshallen
Address
Bregnegårdsvej 25
Postalcode
2900
City
Hellerup
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview