Solrød Sport Cup 2015

Solrød Sport Cup 2015

 Ved A- og B-række forstås, at B-rækken henvender sig til hold, som dagligt befinder sig i SBU 3-4 o.l.

1. Pokaler
2. 5-holds puljer
3. Der spilles til store mål - syvmandsmål - med fast målmand **
4. Personlige pokaler til spillere på vindende hold og stor pokal til holdet. Der spilles IKKE
 længere om gavekort i Seniorrækkerne

** U-6 og U-7 drenge spiller på halv bane med minimål


Tilmelding : Senest fredag 25. januar 2015 for årgange der spiller EFTER 17/18 januar


Deltagergebyr pr.hold
(max.6 spillere pr.hold - Undtagen U9 og nedefter her er 7 spillere pr. hold)
Der spilles med 4 spillere på banen på hvert hold for U10 og opefter, og med 5 spillere på U9 og nedefter.
I U7 drenge A spilles der med 4 spillere på banen som er en minibane.

Ungdom: kr. 400,-

Herresenior / Oldboys: kr. 450,-


Tilmeldingen: Klik her.

Stævneinfo: Bo Løth Nielsen, mail: solrodfc@gmail.com

Et hold er først tilmeldt, når betalingen er modtaget, man kan altså godt være godkendt og alligevel ikke komme med hvis betalingen ikke registreres. Et hold er altså først tilmeldt når der er kommet svar retur om at betaling er modtaget. Så betal venligst når du modtager besked om at du er bekræftet og afventer betaling.
Betalingen kan ske på følgende måder:
Bankkonto: 2344 2551 563 270 (Nordea) - husk at holdnummer først på indbetalingslinien
Betaling skal være Solrød FC i hænde hurtigst muligt ved tilmelding.
Overholdes betalingsfristen ikke, kan holdet blive slettet og ventelisten benyttes.
 

Det forventede spilletidspunkt* for dagen fremgår af puljerne man tilmelder sig i.
Lørdag 17. Januar         Søndag 18. Januar

U 8 Drenge A + B            U 6 Drenge
U 9 Drenge A + B            U 9 Piger
Oldboys +33                   U 11 Piger

                                   U 12 drenge A + B                                         

Lørdag 31. Januar         Søndag 8. Februar

Herresenior A+B             U 10 Drenge A+B

                                   U 11 Drenge A + B

Søndag 1. Marts

U 7 Drenge A + B  

U 13 Piger

U 13 Drenge A + B 

*Ret til ændringer forbeholdes
- ved få tilmeldinger i A eller B rækker, kan disse rækker blive slået sammen
 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U-9 Pige (06-07) Mixed 6 400 Søndag 18/1 morgen 2 0
Herresenior A Mixed 6 450 Lørdag 31/1 aften 14 0
U-10 Drenge (05) A Mixed 6 400 Søndag 8/2 eftermiddag 16 0
U-10 Drenge (05) B Mixed 6 400 Søndag 8/2 eftermiddag 18 0
U-11 Pige (04-05) Mixed 7 400 Søndag 18/1 middag 9 0
U-11 Drenge (04) A Mixed 6 400 Søndag 8/2 formiddag 6 0
U-11 Drenge (04) B Mixed 6 400 Søndag 8/2 morgen 12 0
U-12 Drenge (03) A Mixed 6 400 Søndag 18/1 eftermiddag 8 0
U-12 Drenge (03) B Mixed 6 400 Søndag 18/1 eftermiddag 15 0
Oldboys +33 Mixed 6 450 Lørdag 17/1 aften 14 0
U-6 Drenge (09) Mixed 7 400 Søndag 18/1 morgen 15 0
U-7 Drenge (08) A Mixed 6 400 Søndag 1/3 morgen 7 0
U-8 Drenge (07) A Mixed 7 400 Lørdag 17/1 formiddag 17 1
U-8 Drenge (07) B Mixed 7 400 Lørdag 17/1 middag 25 1
U-9 Drenge (06) A Mixed 7 400 Lørdag 17/1 eftermiddag 18 1
U-9 Drenge (06) B Mixed 7 400 Lørdag 17/1 eftermiddag 21 1
U-7 Drenge (08) B Mixed 7 400 Søndag 1/3 middag 7 0
Herresenior B Mixed 6 450 Lørdag 31/1 eftermiddag 16 1
U-13 Pige (02-03) Mixed 6 400 Søndag 1/3 formiddag 11 0
U-13 Drenge (02) A Mixed 6 400 Søndag 1/3 eftermiddag 4 0
U-13 Drenge (02) B Mixed 6 400 Søndag 18/1 eftermiddag 8 0
U-10 Drenge (05) C Mixed 6 400 Søndag 8/2 eftermiddag 10 0

Signetud teams

U-9 Pige (06-07) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 18/1 morgen

Teamname LVL Logo Club

Herresenior A 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 31/1 aften

Teamname LVL Logo Club
Power El Mosede Boldklub Logo Mosede Boldklub
HUI Allstars Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
Sunred Beach 1 A
Sunred Beach 2 A
Jersie United B Jersie United
Team Charizma B
Ungvej Slagelse A
Bust Ejendomsservice A

U-10 Drenge (05) A 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 8/2 eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Rishøj 1 A Rishøj Boldklub Logo Rishøj Boldklub
Solrød Bananas A Solrød FC Logo Solrød FC
Solrød Miners A Solrød FC Logo Solrød FC
Pink Stars A Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
Fix 1 B Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Fix 2 B Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Manchester United A Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
Holbæk A Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
KFUM "stribede" A KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
1 A Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
FHF A Fløng-Hedehusene Idræt Logo Fløng-Hedehusene Idræt

U-10 Drenge (05) B 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 8/2 eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
TPS B Torveparkens SK
Rishøj 2 B Rishøj Boldklub Logo Rishøj Boldklub
Solrød Gnomes B Solrød FC Logo Solrød FC
Køge Boldklub B Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
HIK B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
FB 05-Sort B Frederikberg Boldklub
Hakoah B JIF HAKOAH Logo JIF HAKOAH
Heroes B Hillerød G&IF Logo Hillerød G&IF
KFUM HVID B KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Solrød Pumas B Solrød FC Logo Solrød FC
2 B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
NIF 1 B Næstved idræts forening
NÆSTVED B Næstved idræts forening
HTI 1 B Høje Taastrup Idrætsforening Logo Høje Taastrup Idrætsforening
HTI 2 B Høje Taastrup Idrætsforening Logo Høje Taastrup Idrætsforening
FHF Grøn B Fløng-Hedehusene Idræt Logo Fløng-Hedehusene Idræt

U-11 Pige (04-05) 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 18/1 middag

Teamname LVL Logo Club
Køge Pige FC A Køge Pige FC Logo Køge Pige FC
B93 B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
BIF 1 B Brøndby IF Logo Brøndby IF
BIF 2 B Brøndby IF Logo Brøndby IF
rosenhøj piger A Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
Fremad Valby Fremad Valby Logo Fremad Valby
HI herlev C Herlev IF Logo Herlev IF

U-11 Drenge (04) A 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 8/2 formiddag

Teamname LVL Logo Club
Framework A Næstved IF Logo Næstved IF
Brøndby IF A Brøndby IF Logo Brøndby IF
HFC Blå A Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club

U-11 Drenge (04) B 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 8/2 morgen

Teamname LVL Logo Club
Fk sydsjælland B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Ejby IF 1 B Ejby IF Logo Ejby IF
Ejby IF 2 C Ejby IF Logo Ejby IF
Estate B Brøndby IF Logo Brøndby IF
Rødvig G&I B Rødvig Gymnastik-og Idrætsforening Logo Rødvig Gymnastik-og Idrætsforening
Brøndby gul B Brøndby IF Logo Brøndby IF
Karen Volf B Næstved IF Logo Næstved IF
kif B Kværkeby IF Logo Kværkeby IF

U-12 Drenge (03) A 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 18/1 eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
FHF grøn A Fløng-Hedehusene Idræt Logo Fløng-Hedehusene Idræt
Solrød 1 A Solrød FC Logo Solrød FC
FC Claudio A Ringsted IF Logo Ringsted IF
Roskilde Kfum KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Bagels Ringen

U-12 Drenge (03) B 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 18/1 eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
FHF hvid A Fløng-Hedehusene Idræt Logo Fløng-Hedehusene Idræt
Solrød 2 B Solrød FC Logo Solrød FC
Solrød 3 B Solrød FC Logo Solrød FC
Solrød 4 C Solrød FC Logo Solrød FC
Roskilde kfum KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Apto IT B Apto It
Tømrerfirma L Østergaards drenge. B
D&M Design B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Himmelev B B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub

Oldboys +33 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 17/1 aften

Teamname LVL Logo Club
Super-C A Solrød FC Logo Solrød FC
Avdankade allsvenska lirare Boldklubben Olympia Logo Boldklubben Olympia
Olympics slocknade stars Boldklubben Olympia Logo Boldklubben Olympia
sundby kfum 1 Sundby KFUM Logo Sundby KFUM
sundby kfum 2 Sundby KFUM Logo Sundby KFUM
4 x Carsten
Flemming Antonys's drenge C BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
Team ITG C Havdrup GI Logo Havdrup GI
THE OLD IRISH PUB KØGE Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Dreamvending Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
HFC Blå B Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Hedehusenes Totalentreprise A

U-6 Drenge (09) 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 18/1 morgen

Teamname LVL Logo Club
Solrød FC hold 1 C Solrød FC Logo Solrød FC
Solrød FC hold 2 C Solrød FC Logo Solrød FC
Solrød FC hold 3 C Solrød FC Logo Solrød FC
Greve B1 Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Brøndby 1 Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndby 2 Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndby 3 Brøndby IF Logo Brøndby IF
Vallensbæk Gul Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Vallensbæk Hvid Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
KB REAL MADRID A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB BARCELONA A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub

U-7 Drenge (08) A 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 1/3 morgen

Teamname LVL Logo Club
Solrød FC 1 Solrød FC Logo Solrød FC
Solrød FC 2 Solrød FC Logo Solrød FC
HVB 1 Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
HVB 2 Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Karlslunde 1 A Karlslunde IF Logo Karlslunde IF

U-8 Drenge (07) A 15 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 17/1 formiddag

Teamname LVL Logo Club
Køge Boldklub 1 A Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
De seje drenge A Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Vanløse blåt A Vanløse IF Logo Vanløse IF
HIK A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Herfølge 1 Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
Solrød u8 løverne A Solrød FC Logo Solrød FC
Skoda køge A
Farmor og Farfar A
Greve E A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
FC Holte A FC Holte Logo FC Holte
KB´s "Vildeste Drenge" 1 A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB Stjernerne A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Team TT A
VSB A Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
Tåhylerne A Karlslunde IF Logo Karlslunde IF

U-8 Drenge (07) B 20 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 17/1 middag

Teamname LVL Logo Club
Køge Boldklub 2 B Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Køge Boldklub 3 B Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Vanløse hvid B Vanløse IF Logo Vanløse IF
Vanløse Grøn B Vanløse IF Logo Vanløse IF
HIK Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Herfølge 2 Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
FK Sydsjælland 05 B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Pilen løver A A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Pilens løver B B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Solrød u8 tigerne Solrød FC Logo Solrød FC
Solrød u8 leoparderne B Solrød FC Logo Solrød FC
Solrød u8 slangerne B Solrød FC Logo Solrød FC
FC Holte B FC Holte Logo FC Holte
kB´s "Vildeste Drenge" 2 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Slagelse B Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
VSB B Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
BK Frem B Boldklubben FREM Logo Boldklubben FREM
Svogerslev Rød B Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
Svogerslev Hvid B Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
Bjørnebanden B FC København Logo FC København

U-9 Drenge (06) A 15 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 17/1 eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Solrød FC A Solrød FC Logo Solrød FC
Køge Boldklub A Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Fremad Amager A Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager
Holtedrengene FC Holte Logo FC Holte
Rishøj hvid A Rishøj Boldklub Logo Rishøj Boldklub
Karlslunde IF B Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
B1903 A BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
Næstved drengene B Næstved IF Logo Næstved IF
BK Hekla A Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Holmegaard 1 A Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
KB Løverne A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Bif-gul. Brøndby IF Logo Brøndby IF
FiX HIPSTERS A Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Real Madrid A Fodboldklubben Prespa Logo Fodboldklubben Prespa
Bif-Blå. Brøndby IF Logo Brøndby IF

U-9 Drenge (06) B 20 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 17/1 eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Solrød FC B Solrød FC Logo Solrød FC
Solrød FC 2 B Solrød FC Logo Solrød FC
Aik Sort B Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
Greve B-truppen B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Havdrup B Havdrup GI Logo Havdrup GI
Havdrup 2 Havdrup GI Logo Havdrup GI
Rishøj Blå B Rishøj Boldklub Logo Rishøj Boldklub
Hvidovre 1 Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Hvidovre 2 Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Karlslunde IF C Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
BIF gul B Brøndby IF Logo Brøndby IF
BIF blå B Brøndby IF Logo Brøndby IF
FIX EAGLES B Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Nif drengene Næstved IF Logo Næstved IF
vanløse 2 B Vanløse IF Logo Vanløse IF
HG B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Kastrup boldklub B Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Kastrup Boldklub 2 B Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Køge Boldklub B Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
KB UNO B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub

U-7 Drenge (08) B 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 1/3 middag

Teamname LVL Logo Club
Solrød FC Solrød FC Logo Solrød FC
Benløse B Benløse IF Logo Benløse IF
Karlslunde 2 B Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
KB Barca B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB REAL B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub

Herresenior B 10 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 31/1 eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Brødrenes Autodele 1 B Jersie United
Brødrenes Autodele 2 B Jersie United
De gale wurster 1 B
De gale wurster 2
Vordingborg Red Eyes B Jungshoved IF Logo Jungshoved IF
De grønne slagtere B Solrød FC Logo Solrød FC
Yarsan HTI
Team Cetti C Valby Boldklub Logo Valby Boldklub
sofa holdet C
Tunge Drenge B

U-13 Pige (02-03) 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 1/3 formiddag

Teamname LVL Logo Club
Mfk 3 mfk
Greve u 13-1 B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Fk 05 B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Fk 05 2 FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Solrødtøserne B Solrød FC Logo Solrød FC
Hekla B Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Hvalsø Auto 99 Hvalsø IF Logo Hvalsø IF
Hvalsø Auto 109 Hvalsø IF Logo Hvalsø IF
HUI Blå B Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub

U-13 Drenge (02) A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 1/3 eftermiddag

Teamname LVL Logo Club

U-13 Drenge (02) B 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 18/1 eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Solrød FC 2 B Solrød FC Logo Solrød FC
Solrød FC 2.2 B Solrød FC Logo Solrød FC
engum allstars B Engum UI Logo Engum UI
KFUM03 Roskilde Hvid KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
KFUM03 Roskilde Blå KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde

U-10 Drenge (05) C 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 8/2 eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Greve 1 C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve 2 C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Rishøj 3 C Rishøj Boldklub Logo Rishøj Boldklub
kif C Kværkeby IF Logo Kværkeby IF
Solrød rødderne C Solrød FC Logo Solrød FC
Solrød drengene C Solrød FC Logo Solrød FC
Solrød Troldene C Solrød FC Logo Solrød FC

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
January 31 - March 1 2015

Organisation
Solrød FC
Place
Solrød Idræts Center
Address
Tingryds Allé 27
Postalcode
2680
City
Solrød
Sport
Soccer
Type
Indoor cup
Solrød Sport Cup 2015 map

Tournament overview