Nissecup Houlkær IF 2014

Houlkær IF inviterer igen til det traditionsrige NISSECUP. Weekenden fra fredag 12. dec. til søndag d. 14. december bliver stævnet afviklet i rækkerne U6-U12 - både drenge og piger. Vi glæder os til at byde jer velkommen til NISSECUP 2014. Vi garanterer min. 3 kampe til alle hold Præmie til alle spillere i rækkerne U6, U7, U8, U9. Niveaudeling med finalespil i rækkerne U10, U11, U12 - med præmier til finalehold. Tilmelding senest 25. november. HUSK at angive holdets reelle styrke (A, B, C) ved tilmelding - for så vidt angår U10, U11 & U12. Spørgsmål vedr. tilmelding, kontakt os på nissecup2014@gmail.com Betaling: Når tilmeldingen er bekræftet af Houlkær IF - skal betalingen ske til reg. : 7605 konto : 1102390 Holdet er ikke endeligt tilmeldt før betalingen er registreret! Vi forbeholder os retten til at slå enkelte rækker/ niveauer sammen, såfremt der ikke er nok tilmeldte hold i den enkelte række/ niveau. Program: Sendes på e-mail til de enkelte hold senest 7 dage før stævnet. Spillested: Houlkær Hallen, Odshøjvej 65, 8800 Viborg
Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 Mixed 5 275 lørdag formiddag 15 0
U8 Mixed 5 275 søndag formiddag 18 0
U7 Mixed 5 275 lørdag formiddag 22 0
U9 Mixed 6 375 søndag formiddag/eftermid 20 0
U9 Piger Mixed 6 375 søndag formiddag/eftermid 4 0
U10A Mixed 6 375 lørdag formiddag/eftermid 1 0
U10B Mixed 6 375 lørdag formiddag/eftermid 4 0
U10C Mixed 6 375 lørdag formiddag/eftermid 8 0
U10 Pige A Mixed 6 375 søndag eftermiddag/aften 1 0
U10 Pige B Mixed 6 375 søndag eftermiddag/aften 4 0
U10 Pige C Mixed 6 375 søndag eftermiddag/aften 0 0
U11A Mixed 6 375 fredag aften 3 0
U11B Mixed 6 375 fredag aften 3 0
U11C Mixed 6 375 fredag aften 2 0
U11 Pige A Mixed 6 375 søndag eftermiddag/aften 1 0
U11 Pige B Mixed 6 375 søndage eftermiddag/aften 3 0
U11 Pige C Mixed 6 375 søndag eftermiddag/aften 3 0
U12A Mixed 6 375 lørdag eftermiddag/aften 3 0
U12B Mixed 6 375 lørdag eftermiddag/aften 7 0
U12C Mixed 6 375 lørdag eftermiddag/aften 5 0
U12 Pige A Mixed 6 375 lørdag eftermiddag/aften 1 0
U12 Pige B Mixed 6 375 lørdag eftermiddag/aften 2 0
U12 Pige C Mixed 6 375 lørdag eftermiddag/aften 0 0

Signetud teams

U6 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
NUGF 1 Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken
NUGF 2 Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken
Mønsted Mønsted IF Logo Mønsted IF
Viborg Søndermarken Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Mønsted IF Mønsted IF Logo Mønsted IF
EB 1 B Engesvang Boldklub Logo Engesvang Boldklub
EB 2 C Engesvang Boldklub Logo Engesvang Boldklub
EB 3 C Engesvang Boldklub Logo Engesvang Boldklub
ulvene Overlund GF Logo Overlund GF
Hajerne Overlund GF Logo Overlund GF
Hvepsene Overlund GF Logo Overlund GF
Tines drenge Houlkær IF Logo Houlkær IF
BMK 90 B BMK 90 Logo BMK 90
STIF 1 Sorring Toustrup IF Logo Sorring Toustrup IF
STIF 2 Sorring Toustrup IF Logo Sorring Toustrup IF

U8 17 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
TVS 1 Løvel TVS
TVS 2 Løvel TVS
Overlund 1 Overlund GF Logo Overlund GF
Overlund 2 Overlund GF Logo Overlund GF
Overlund 3 Overlund GF Logo Overlund GF
Houlkær IF 1 Houlkær IF Logo Houlkær IF
Houlkær IF 2 Houlkær IF Logo Houlkær IF
Viborg Nørremarken 1 A Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken
Viborg Nørremarken 2 A Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken
Viborg Nørremarken 3 C Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken
Viborg Nørremarken 4 C Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken
Ulstrup 1 A Ulstrup IF Logo Ulstrup IF
Ulstrup 2 C Ulstrup IF Logo Ulstrup IF
Overlund 4 Overlund GF Logo Overlund GF
Skildpadderne B tst/Sabro Logo tst/Sabro
Houlkær IF 3 Houlkær IF Logo Houlkær IF
Bording IF C Bording IF Logo Bording IF

U7 20 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
SIK 1 Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
SIK 2 Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
SIK 3 Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
SIK 4 Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
SIK 5 Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Vildbasserne Overlund GF Logo Overlund GF
Stjernerne Overlund GF Logo Overlund GF
Banditterne Overlund GF Logo Overlund GF
TVS C Tjele Vest Sport
Mønsted IF C Mønsted IF Logo Mønsted IF
Mønsted IF 2 Mønsted IF Logo Mønsted IF
Houlkær 1 Houlkær IF Logo Houlkær IF
Houlkær 2 Houlkær IF Logo Houlkær IF
Houlkær 3 Houlkær IF Logo Houlkær IF
Houlkær 4 Houlkær IF Logo Houlkær IF
BMK 90 B Møldrup Tostrup Idrætsforening Logo Møldrup Tostrup Idrætsforening
VFF U7 A Viborg FF Logo Viborg FF
STIF Sorring Toustrup IF Logo Sorring Toustrup IF
Houlkær 5 Houlkær IF Logo Houlkær IF
Houlkær 6 Houlkær IF Logo Houlkær IF

U9 20 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag formiddag/eftermid

Teamname LVL Logo Club
Barca B Houlkær IF Logo Houlkær IF
ManU B Houlkær IF Logo Houlkær IF
BayernM B Houlkær IF Logo Houlkær IF
NUGF 1 Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken
NUGF 2 Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken
SIK1 Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
SIK2 Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
SIK3 Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
SIK4 Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
TVS B Tjele Vest Sport
TVS 2 C Tjele Vest Sport
Overlund 1 B Overlund GF Logo Overlund GF
Overlund 2 B Overlund GF Logo Overlund GF
Overlund 3 B Overlund GF Logo Overlund GF
Bording IF 1 C Bording IF Logo Bording IF
Bording IF 2 C Bording IF Logo Bording IF
Vff1 Viborg FF Logo Viborg FF
vff2 Viborg FF Logo Viborg FF
Vff3 Viborg FF Logo Viborg FF
De hårde bananer A Bruunshåb Tapdrup / Sønder Rind Vinkel IF Logo Bruunshåb Tapdrup / Sønder Rind Vinkel IF

U9 Piger 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag formiddag/eftermid

Teamname LVL Logo Club
Overlund U9 piger Hold 1 Overlund GF Logo Overlund GF
Overlund U9 piger Hold 2 B Overlund GF Logo Overlund GF
Team Viborg U9 B Team Viborg Logo Team Viborg
BT/SVIF B BT/SVIF

U10A 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag formiddag/eftermid

Teamname LVL Logo Club
Overlund A Overlund GF Logo Overlund GF

U10B 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag formiddag/eftermid

Teamname LVL Logo Club
houlkær 1 B Houlkær IF Logo Houlkær IF
Overlund B Overlund GF Logo Overlund GF
Kjellerup IF B Kjellerup IF Logo Kjellerup IF
Overlund 2 B Overlund GF Logo Overlund GF

U10C 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag formiddag/eftermid

Teamname LVL Logo Club
NUGF C Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken
houlkær 2 C Houlkær IF Logo Houlkær IF
Overlund C Overlund GF Logo Overlund GF
Sødaldrengene C Tvs
Kjellerup IF C Kjellerup IF Logo Kjellerup IF

U10 Pige A 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag eftermiddag/aften

Teamname LVL Logo Club
TurboSneglene A Farsø-Ullits Idrætsklub Logo Farsø-Ullits Idrætsklub

U10 Pige B 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag eftermiddag/aften

Teamname LVL Logo Club
VFF B Viborg FF Logo Viborg FF
Tøserne B Overlund GF Logo Overlund GF
Ravnsberg IF Ravnsbjerg IF Logo Ravnsbjerg IF
FartBøllerne B Farsø-Ullits Idrætsklub Logo Farsø-Ullits Idrætsklub

U10 Pige C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag eftermiddag/aften

Teamname LVL Logo Club

U11A 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: fredag aften

Teamname LVL Logo Club
Eastside A Easiside
Kjellerup IF A Kjellerup IF Logo Kjellerup IF
Ikast FS A Ikast FS Logo Ikast FS

U11B 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: fredag aften

Teamname LVL Logo Club
Løgstrup G&IF 1 B Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
Løgstrup G&IF 2 B Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
BT B Bruunshåb Tapdrup / Sønder Rind Vinkel IF Logo Bruunshåb Tapdrup / Sønder Rind Vinkel IF

U11C 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: fredag aften

Teamname LVL Logo Club
Eastside Fighters C Eastside
Kjellerup IF C Kjellerup IF Logo Kjellerup IF

U11 Pige A 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag eftermiddag/aften

Teamname LVL Logo Club
Viborg pigerne A

U11 Pige B 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndage eftermiddag/aften

Teamname LVL Logo Club
NUGF 1 Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken
NUGF 2 Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken
Tøserne B Bruunshåb Tapdrup / Sønder Rind Vinkel IF Logo Bruunshåb Tapdrup / Sønder Rind Vinkel IF

U11 Pige C 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag eftermiddag/aften

Teamname LVL Logo Club
BMK90 C BMK 90 Logo BMK 90
NUGF Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken
OGF C Overlund GF Logo Overlund GF

U12A 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag eftermiddag/aften

Teamname LVL Logo Club
Team Henning A Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
HIF1 A Houlkær IF Logo Houlkær IF
Sportigan - Hadsund A Sportigan Hadsund

U12B 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag eftermiddag/aften

Teamname LVL Logo Club
NUGF B Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken
HIF2 B Houlkær IF Logo Houlkær IF
Kjellerup IF B Kjellerup IF Logo Kjellerup IF
SUB 88 1 B Skals Fodboldforening Valkyrien Logo Skals Fodboldforening Valkyrien
OGF 1 B Overlund GF Logo Overlund GF
PejseEnergi B Ans IF Logo Ans IF
Rk03-B B Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub

U12C 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag eftermiddag/aften

Teamname LVL Logo Club
BT/SVIF 1 C BT/SVIF
BT/SVIF 2 C BT/SVIF
HIF3 C Houlkær IF Logo Houlkær IF
SUB 88 2 C Skals Fodboldforening Valkyrien Logo Skals Fodboldforening Valkyrien
OGF 2 C Overlund GF Logo Overlund GF

U12 Pige A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag eftermiddag/aften

Teamname LVL Logo Club

U12 Pige B 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag eftermiddag/aften

Teamname LVL Logo Club
Eastside 1 B Houlkær IF Logo Houlkær IF
Eastside 2 B Houlkær IF Logo Houlkær IF

U12 Pige C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag eftermiddag/aften

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
12. - December 14 2014

Organisation
Houlkær IF
Place
Houlkær Hallen
Address
Odshøjvej 65
Postalcode
8800
City
Viborg
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview