B1909 A-Stævne

B1909 har hermed fornøjelsen af at indbyde til indefodboldstævne for U8-U16 drengehold. Stævnet afvikles i B1909-hallen og H.C. Andersen-hallen. Stævnet henvender sig til A-rækkehold og der er derfor fri tilmelding til stævnet. C-rækkehold henvises til vores stævne i november måned.

Afviklingsdato:
Fredag d. 12. december. - Søndag d. 14. december.

Der spilles i følgende rækker:
U8: Årgang 2007
U9: Årgang 2006
U10: Årgang 2005
U11: Årgang 2004
U12: Årgang 2003
U13: Årgang 2002
U14: Årgang 2001
U15: Årgang 2000
U16: Årgang 1999

Spilleregler:
Der spilles efter DBU-Fyns regler for indefodbold på små mål.

U8 og U9
Spiller med målmand, fem spillere på banen, maks. 2 udskiftere.
U10, U11 og U12
Spiller uden målmand, fire spillere på banen(spillerne må løbe over hele banen), maks. 2 udskiftere.
U13, U14, U15 og U16
Spiller uden målmand, fire spillere på banen (maks. 3 spillere på egen banehaldel), maks. 2 udskiftere.

Præmier:
I U8 og U9 rækkerne er der medaljer til alle deltagere (ingen finalepuljer). I øvrige rækker er der flotte præmier til nr. 1, 2 og 3. Ved en fireholds finalepulje er der præmier til alle fire hold.

Pris:
Deltagergebyret er fastsat til 300 kr. pr. hold. Detagergebyret bedes overføres til Arbejdernes Landsbank Reg. nr. 5389. Konto nr. 0309123. Huska at angive holdnavn og årgang ved betaling.

Tilmelding:
Sidste tilmeldingsfrist er fredag d. 5. december 2014.

Program:
Programmet er klar mandag d. 8. december 2014. programmet udsendes pr. mail og kan hentes på www.b1909.dk

Kontaktperson:
Evt. spørgsmål bedes rettes til: Johnny Svane, tlf: 40 44 84 09, Mail: johnnysvane@b1909.dk

Venlig hilsen
B1909 Ungdom

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U14 - 2001 Mixed 6 300 Søndag d. 14. dec. 2 0
U15 - 2000 Mixed 6 300 Søndag d. 14. dec. 2 0
U16 - 1999 Mixed 6 300 Fredag d. 12. dec. 18 0
U10 - 2005 Mixed 6 300 Lørdag d. 13. dec. 7 0
U11 - 2004 Mixed 6 300 Lørdag d. 13. dec. 7 0
U12 - 2003 Mixed 6 300 Søndag d. 14. dec. 8 0
U13 - 2002 Mixed 6 300 Søndag d. 14. dec. 8 0
U8 - 2007 Mixed 7 300 Lørdag d. 13. dec. 11 0
U9 - 2006 Mixed 7 300 Lørdag d. 13. dec. 4 0

Signetud teams

U14 - 2001 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 14. dec.

Teamname LVL Logo Club
Hair Style Horsens A AC Horsens Logo AC Horsens
Storgaard Biler A

U15 - 2000 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 14. dec.

Teamname LVL Logo Club
Junge Byg A Filskov IF Logo Filskov IF

U16 - 1999 18 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag d. 12. dec.

Teamname LVL Logo Club
Koerne FC A
KRFK C KRFK Logo KRFK
B1909 1 A Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
B1909 2 A Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
Otterup B Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
hpti 1 A Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening Logo Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening
hpti 2 A Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening Logo Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening
Sanderum 1 A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Sanderum 2 B Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Sanderum 3 C Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Friends A
Agedrup Drengene A
Munkebo Boldklub A Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Weird Fish A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Sig nej til racisme
Aabæk Efterskole A
B1909 3 A Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
Clinical.dk A

U10 - 2005 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 13. dec.

Teamname LVL Logo Club
B1909 (Recep) A Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
Fjordager IF A Fjordager IF Logo Fjordager IF
BBB A Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Dalum 1 Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum 2 Dalum IF Logo Dalum IF

U11 - 2004 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 13. dec.

Teamname LVL Logo Club
Fjordager IF A Fjordager IF Logo Fjordager IF
B1909 1 A Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
B1909 2 A Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
Tved Boldklub A Tved Boldklub Logo Tved Boldklub
Tved Boldklub 2 A Tved Boldklub Logo Tved Boldklub
Dalum A Dalum IF Logo Dalum IF
Sanderum Boldklub A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub

U12 - 2003 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 14. dec.

Teamname LVL Logo Club
Næsby - Orange A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
B1909 1 A Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
B1909 2 B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
SFB 1 A Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
SFB 2 B Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
Kerteminde A Kerteminde
BM 1 A Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
BM 2 B Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst

U13 - 2002 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 14. dec.

Teamname LVL Logo Club
Multiwood A
B1909 1 A Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
B1909 2 A Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
Sanderum A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Hvepsene A Aarup Boldklub Logo Aarup Boldklub
BM 1 A Marienlyst Logo Marienlyst
BM 2 A Marienlyst Logo Marienlyst
Sanderum 2 A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub

U8 - 2007 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 13. dec.

Teamname LVL Logo Club
Dalum 8 A Dalum IF Logo Dalum IF
Rolfsted A Rolfsted Idrætsforening Logo Rolfsted Idrætsforening
BM A Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
B1909 (Johnny) A Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
Dalum IF 2 Dalum IF Logo Dalum IF
Kolding IF A Kolding IF Logo Kolding IF
Tarup/Pårup 1 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Tarup/Pårup 2 Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Morud Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening
Vinding SF A Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening

U9 - 2006 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 13. dec.

Teamname LVL Logo Club
Vamdrup IF A Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
B1909 (Lukas) A Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
allesø Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening
MG&BK Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
12. - December 14 2014

Organisation
Boldklubben af 1909
Place
B 1909
Address
Gillestedvej 12
Postalcode
5240
City
Odense NØ
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview