ALLESØ CUP 2014

FODBOLDCUP 28-30 nov.2014 Så er det igen tid til at tilmelde sig Fyns bedste indendørs stævne udelukkende for hold der har spillet i B og C rækkerne i 2014. Fredag den 28.11 U13-U15 Lørdag den 29.11: U5 - U9 Søndag den 30.11 U10 -U12 Vi forbeholder os ret til at ændre dagene, afhængig af tilmeldinger Sidste år kom over 100 hold til vores hyggelige stævne i Allesø Hallen, nu har hallen gennemgået en omfattende renovering med nyt gulv og helt nye bander Pris 275,- pr. hold beløbet skal indbetales på konto nr 6865 102 99 25 senest den 18.11.2014 for at kunne deltage , VI TAGER IKKE IMOD DANKORT !som betaling for tilmelding . så husk at betale i god tid :) Vi glæder os til at se jer alle igen i år
Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U9 B Mixed 4 275 9 0
U11B Mixed 4 275 2 0
U12 B Mixed 4 275 2 0
U14 B Mixed 4 275 6 0
U7 Mixed 3 275,0 7 0
U8 B Mixed 4 275,0 8 0
U10 B Mixed 4 275,0 5 0
U5 Mixed 3 275,0 3 0
U10 C Mixed 4 275,0 1 0
U8 C Mixed 4 275 6 0
U11 C Mixed 4 275 3 0
U12C Mixed 4 275 4 0
U6 Mixed 3 275 6 0
U11 Piger Mixed 4 275 4 0
U12 Piger Mixed 4 275 6 0
U9 C Mixed 4 275 9 0
test Mixed 0 0
U13 Mixed 4 275 6 0

Signetud teams

U9 B 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Otterup B&IK B Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
Sanderum 1 B Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
BBB 7 B Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Korup IF B Korup IF Logo Korup IF
næsby B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Middelfart 3 B Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Gutterne B Skeby
B1909 1 B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
Allesø U9B B Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening

U11B 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
MB 1 B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
MB 2 B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub

U12 B 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
KB B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Vinding B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening

U14 B 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
ssv højfyn 1 B SSV Højfyn Logo SSV Højfyn
ssv højfyn 2 B SSV Højfyn Logo SSV Højfyn
OKS 1 B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS 2 B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Ubberud IF B Ubberud IF Logo Ubberud IF

U7 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Allesø U7 Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening
VAMDRUP A A Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
Vamdrup B B Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
Munkebo1 Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Munkebo2 Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Munkebo3 Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Søhus Stige Boldklub C Søhus Stige Boldklub Logo Søhus Stige Boldklub

U8 B 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
BBB B Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Tarup/Pårup 1 B Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Tarup/Pårup 2 B Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
B1909 1 B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
Allesø U8 B B Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening
Strib IF 1 B Strib IF Logo Strib IF
Strib IF 2 B Strib IF Logo Strib IF

U10 B 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
OKS B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS2 C Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Korup IF B Korup IF Logo Korup IF
Korup IF 2 C Korup IF Logo Korup IF
B1909 B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909

U5 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Dalum IF Dalum IF Logo Dalum IF
Munkebo1 Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Næsby Boldklub Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub

U10 C 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Årslev C Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub

U8 C 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Tarup/Pårup 3 C Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Tarup/Pårup 4 C Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
B1909 2 C Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
Allesø U8 C C Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening
Bogense C Bogense G & IF Logo Bogense G & IF
Vestfalens helte C Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub

U11 C 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Næsby C Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsby 2 C Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
EFB C Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb

U12C 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Munkebo 1 C Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
B1909 1 C Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
B1909 2 C Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
Otterup C Otterup B&IK Logo Otterup B&IK

U6 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Allesø U6 Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening
Munkebo1 Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Søhus Stige Boldklub B Søhus Stige Boldklub Logo Søhus Stige Boldklub
OKS 1 B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS 2 B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Næsby Boldklub Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub

U11 Piger 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Marienlyst B Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
skovby pigerne C Skovby GF Logo Skovby GF
Søhus/Stige C Søhus Stige Boldklub Logo Søhus Stige Boldklub

U12 Piger 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Egif B Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Marienlyst B Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
OKS C Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
skovby pigerne C Skovby GF Logo Skovby GF
Næsby Queens 04 B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Fraugde GIF C Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening

U9 C 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Sanderum 2 C Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
næsby C Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Kerteminde C Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Middelfart 4 C Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Ejby C Ejby IK Logo Ejby IK
Strib C Strib IF Logo Strib IF
B1909 2 C Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909

test 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U13 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Munkebo 1 B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Munkebo 2 B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Otterup C Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
NBK B
HG Drengene B
TPI B Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
28. - November 30 2014

Organisation
Allesø Gymnastik Forening
Place
Allesø Hallen
Address
Søhusvej 255
Postalcode
5270
City
Odense N
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview