Taastrup FC - Børnestævne 2014


Stævnet afholdes 9. november i Taastrup Idræts Haller og afvikles i Tennishallen.

Alle får medaljer
Rækkeopdeling efter styrke er afhængig af antal tilmeldte hold
4 kampe pr hold
Max. 6 spillere pr hold
Der spilles 4-mands på oppustelig bane.
Kampe vil være ”døm selv” kampe, uden resultat-registrering
Ingen slutspil/finalekampe

Søndag d. 9. november 2014
U6 Drenge 09
U7 Drenge 08
U8 Drenge 07
U8 Piger 07
 

U9 – U15 kan deltage i Inde Cup den 7. - 9. november 2014. Læs mere her.

Tilmeldingsgebyr 350,- kr. pr. hold
Tilmelding og betaling senest 25. oktober 2014 Klik her
Bank – Nordea - Regnr: 2275 konto 590-9244-686
Programmet forventes klar på vores hjemmeside
www.TaastrupFC.com
den 1. november 2014
________________________________________
Yderligere oplysninger på E-mail: staevner@TaastrupFC.com
 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 Drenge (09) Mixed 6 350 6 0
U7 Drenge (08) Mixed 6 350 18 0
U8 Piger (07) Mixed 6 350 2 0
U8 Drenge (07) Mixed 6 350 1 0

Signetud teams

U6 Drenge (09) 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
TFC 1 B Taastrup FC Logo Taastrup FC
TFC 2 B Taastrup FC Logo Taastrup FC
TFC 3 B Taastrup FC Logo Taastrup FC
Glostrup B Glostrup FK Logo Glostrup FK

U7 Drenge (08) 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HVB Løverne Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
HVB Krokodillerne Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
HVB Gorillaerne Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
TFC 1 B Taastrup FC Logo Taastrup FC
TFC 2 B Taastrup FC Logo Taastrup FC
TFC 4 B Taastrup FC Logo Taastrup FC
Greve 2008-B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Gevninge blå C Gevninge IF Logo Gevninge IF
Gevninge Hvid B Gevninge IF Logo Gevninge IF
Farum 1 Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Farum 2 Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Næstved 1 B Næstved IF Logo Næstved IF
Næstved 2 B Næstved IF Logo Næstved IF
GIF Gadstrup IF Logo Gadstrup IF
Greve1 B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve2 B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold

U8 Piger (07) 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Brøndby A Brøndby IF Logo Brøndby IF
Kamilla's Tøser C Taastrup FC Logo Taastrup FC

U8 Drenge (07) 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Ronaldo C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
November 9 2014

Organisation
Taastrup FC
Place
Taastrup Idræts Haller - Tennishallen
Address
Parkvej 78
Postalcode
2630
City
Taastrup
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview