EastSide Viborg Cup 2014

Indbydelse til Eastside Viborg Cup 2014 i Overlund Hallen, Toftegårdsvej 8, 8800 Viborg - tlf. 8667 5682

Eastside Viborg Cup 2014 afvikles i samarbejde med vore sponsorer for drenge og piger i følgende rækker og på følgende dage:

U-19 Drenge (årgang 96/97) Fredag den 19. december 2014
U-17 Drenge (årgang 98/99) Søndag den 21. december 2014
U-15 Drenge/Piger (årgang 00) Søndag den 21. december 2014
U-14 Drenge/Piger (årgang 01) Lørdag den 20. december 2014
U-13 Drenge/Piger (årgang 02) Lørdag den 20. december 2014

 

Præmier:

  • Personlige præmier til 1. og 2. pladsen i U-13 til U-15
  • Pengepræmier til U17 og U19 - 1.800 kr. til 1. præmie og 800 kr. til 2. præmie i A-rækken og 1.000 kr. til 1. præmie og 500 kr. til 2. præmie i B-rækken

Turneringsform:

Der må benyttes 6 spillere pr. hold - 4 på banen og 2 udskiftere. Stævnet er for rækkerne A, B og C, i U17 og U19 dog kun A og B - vi forventer, at rækkerne respekteres. Ved for få tilmeldte hold forbeholder vi os retten til at slå rækkerne sammen indenfor de enkelte årgange eller aflyse rækkerne. Afvikling efter DBU Jyllands regler - dog med særreglen om, at alle forseelser i sidste minut takseres til straffespark - uanset hvor på banen forseelsen er begået. Spilletid er 9 minutter.

Kampene vil blive dømt af dommere fra dommerklubben.

Tilmelding senest den 7. december 2014 via staevner.dk. Husk at oplyse årgang, holdets navn, styrkeniveau og navn, telefonnummer og mailadresse på kontaktperson.

Stævnegebyr, som skal indbetales senest den 8. december 2014 på reg.nr. 9255 - kontonr. 2640 086 159 og vi præciserer, at det vil være et krav, at betaling fra U17 og U19 skal være foretaget, da holdet ellers vil blive betragtet som ikke tilmeldt, og hold fra ventelisten vil blive tilbudt pladsen.

U17 - U19 450 kr.
U13 - U15 350 kr.

 

Spørgsmål kan rettes til Anders M. Jensen på telefon 2846 4338 eller Carsten Erichsson på telefon 2510 1142, og vi kan supplerende henvise til vores hjemmeside www.eastsideviborg.myfc.dk, hvor indbydelsen også kan findes.

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U-14 B Mixed 6 350 Lørdag 12 0
U-14 C Mixed 6 350 Lørdag 1 0
U-15 A - pige Mixed 6 350 Søndag 0 0
U-15 B - pige Mixed 6 350 Søndag 0 0
U-15 C - pige Mixed 6 350 Søndag 0 0
U-15 A Mixed 6 350 Søndag 16 0
U-15 B Mixed 6 350 Søndag 14 0
U-15 C Mixed 6 350 Søndag 5 0
U-17 A Mixed 6 450 Søndag 8 0
U-17 B Mixed 6 450 Søndag 11 1
U-19 A Mixed 6 450 Fredag 13 0
U-19 B Mixed 6 450 Fredag 5 0
U-13 A - pige Mixed 6 350 Lørdag 5 0
U-13 B - pige Mixed 6 350 Lørdag 5 0
U-13 C - pige Mixed 6 350 Lørdag 3 0
U13 A Mixed 6 350 Lørdag 3 0
U-13 B Mixed 6 350 Lørdag 10 0
U-13 C Mixed 6 350 Lørdag 3 0
U-14 A - pige Mixed 6 350 Lørdag 1 0
U-14 B - pige Mixed 6 350 Lørdag 1 0
U-14 C - pige Mixed 6 350 Lørdag 0 0
U-14 A Mixed 6 350 Lørdag 16 0

Signetud teams

U-14 B 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Roslev IK Roslev IK Logo Roslev IK
hgf Hammel B Hammel Gymnastik Forening Logo Hammel Gymnastik Forening
predator B Sabro IF Logo Sabro IF
Thyregod 1 B FREM Thyregod Logo FREM Thyregod
SUB 88 (1) SUB 88 Logo SUB 88
SUB 88 (2) SUB 88 Logo SUB 88
TVS B Tjele Vest Sport
AIF 1 B
AIF 2 B
Eastside Viborg B Eastside Viborg Logo Eastside Viborg
BT/SVIF_1 B BT/SVIF
Team Sønderager

U-14 C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U-15 A - pige 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U-15 B - pige 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U-15 C - pige 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U-15 A 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Nørager Vandrehjem A Nørager Boldklub Logo Nørager Boldklub
Viborg FF/RevisionsHuset-Viborg A Viborg FF Logo Viborg FF
Mitech A
FC Barcelona A Lemvig Gymnastikforening Logo Lemvig Gymnastikforening
FC Frikadelle A
FC AARHUS A FC AARHUS
M.I.A´S Drenge A Sallingsund FC Logo Sallingsund FC
Eastside Viborg 1 A Houlkær IF Logo Houlkær IF
Eastside Viborg 2 A Houlkær IF Logo Houlkær IF
Aalborg A
Azonto FC A
Hussis drenge
AUTONIK A
Young Boys A Thisted FC Logo Thisted FC
Team Romalt A

U-15 B 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Tømrer Magnus Thomsen B
Eastside Viborg 3 B Houlkær IF Logo Houlkær IF
FC Grosse Bier B Viborg FF Logo Viborg FF
Nykøbing Mors B Nykøbing Mors IF Logo Nykøbing Mors IF
Nykøbing Mors (2) B Nykøbing Mors IF Logo Nykøbing Mors IF
Bendtner's Disciple B
Ans if 1 B Ans IF Logo Ans IF
Ans if 2 B Ans IF Logo Ans IF
Himmelhundene B Krarup/Espe
Ole Kjeldsen VVS Mejrup Fodbold
Nørager BK Nørager Boldklub Logo Nørager Boldklub
Sallingsund Sallingsund FC Logo Sallingsund FC

U-15 C 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Eastside Viborg 4 C Houlkær IF Logo Houlkær IF
Eastside Viborg 5 C Houlkær IF Logo Houlkær IF
Veronello Boyz C SUB 88 Logo SUB 88
TVS C Tjele Vest Sport
TVS 2 C Tjele Vest sport

U-17 A 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Vinbønderne A Holstebro Boldklub Logo Holstebro Boldklub
Sallingsund A Sallingsund FC Logo Sallingsund FC
Partner Biler A SUB 88 Logo SUB 88
Gribbene FC A
Blicher limousine A Thorning IF Logo Thorning IF
FC Silkeborg 1 A FC Silkeborg
TFC gutterne A
Spaabaek RealEstate A Holstebro Boldklub Logo Holstebro Boldklub

U-17 B 8 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Roslev IK (1) B Roslev IK Logo Roslev IK
Roslev IK (2) B Roslev IK Logo Roslev IK
Andst drengene B Andst Ungdoms- og Idrætsforening Logo Andst Ungdoms- og Idrætsforening
Partner Biler B SUB 88 Logo SUB 88
FC Silkeborg 2 B FC Silkeborg
Young Boys B Thisted FC Logo Thisted FC
Smiff B SMIFF Logo SMIFF
Valsgård Beast B Valsgård Idrætsforening 83 Logo Valsgård Idrætsforening 83

U-19 A 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club
FREMA A
UJS BILER A
Holdet A Overlund GF Logo Overlund GF
Asyllanssøgerne A Give Fremad Logo Give Fremad
FK Høker A Overlund GF Logo Overlund GF
Konnens Disciple A
Bromance A
Gades Drenge Eastside Viborg Logo Eastside Viborg

U-19 B 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club
Philbert Entreprise B Alhedens Idrætsforening Logo Alhedens Idrætsforening
KOM SÅ DE HVIIE!! B
Ryk nu op De Hviie!! B
Smiff B SMIFF Logo SMIFF

U-13 A - pige 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Sportliga.dk A Hedensted IF Logo Hedensted IF
Skødstrup/HEI1 A Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Eastside 3 A EastSide
IK Rosendal A IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Barca's Super piger A

U-13 B - pige 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Ravnsbjerg IF B Ravnsbjerg IF Logo Ravnsbjerg IF
Ans if B Ans IF Logo Ans IF
Skødstrup/HEI3 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Skødstrup/HEI2 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Sub 88 B SUB 88 Logo SUB 88

U-13 C - pige 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Eastside 2 C EastSide
EastSide 1 C EastSide

U13 A 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Pink Boys A
Viborg FF 1 A Viborg FF Logo Viborg FF
Eastside A A Eastside Viborg Logo Eastside Viborg

U-13 B 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Mejrup Drengene 1 B Mejrup GU Logo Mejrup GU
Mejrup drengene 2 B Mejrup GU Logo Mejrup GU
Ølgod 1 B Ølgod Idrætsforening Logo Ølgod Idrætsforening
Ølgod 2 B Ølgod Idrætsforening Logo Ølgod Idrætsforening
Sub 88 B Skals Fodboldforening Valkyrien Logo Skals Fodboldforening Valkyrien
Mejrup drengene 3 B Mejrup GU Logo Mejrup GU
Viborg FF 2 B Viborg FF Logo Viborg FF
Skive IK B Skive IK Logo Skive IK
Eastside B1 B Eastside Viborg Logo Eastside Viborg
Eastside B2 B Eastside Viborg Logo Eastside Viborg

U-13 C 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Ølgod 3 C Ølgod Idrætsforening Logo Ølgod Idrætsforening
Viborg FF 3 C Viborg FF Logo Viborg FF
Sub 88 2 C Skals Fodboldforening Valkyrien Logo Skals Fodboldforening Valkyrien

U-14 A - pige 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U-14 B - pige 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U-14 C - pige 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U-14 A 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
EMR
Team Minimum A Ikast FS Logo Ikast FS
Høgh & Færk A
JDL
De Glade Sømænd A
Marsh Drengene A Randers
RØDE STJERNE A
Mean Machine A
Drys Viborg A Viborg FF Logo Viborg FF
Cookie Makers A
F-Sport Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
19. - December 21 2014

Organisation
Overlund GF
Place
Overlund-Hallen
Address
Toftegårdsvej 8, Overlund
Postalcode
8800
City
Viborg
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview