2015 Sparekassen Fyn Cup

Langskov Idrætsforening og Sparekassen Fyn, Kerteminde har hermed fornøjelsen af indbyde til indefodboldstævne i Langeskov Hallerne - 40 års jubilæumsstævne. Lørdag den 24. januar 2015 Drenge: U-6 og U-7: 3 mod 3 på tværs af banen Drenge: U-8 og U-9: 5 mod 5. Drenge: U-10 og U-11. Piger: U-10 og U-11. Søndag den 25. januar 2015 Drenge: U-12 til og med U-16 Piger: U-13, U-15 og U-16 Puljer Vi tilstræber at inddele holdene i puljer med 5 eller 6 hold, der spiller alle mod alle kampe af maksimalt 6 minutters varighed. Der må maksimalt deltage 7 spillere på hvert hold. U-6 og U-7: Maksimalt 6 spillere pr. hold U-8 og U-9: Maksimalt 8 spillere pr. hold Præmier Der er spurtpræmier til alle hold, når puljen er færdigspillet. Desuden vil der være præmie til vinderne af puljerne. Pris 275 kr. pr. hold. Bank reg.nr.2014 konto 8370003687 - husk oplysninger. Tilmelding Senest 31. december 2014 Spørgsmål til Sparekassen Fyn Cup 2015 Knud Knudsen tlf.65 38 18 99 mail: lif.sparekassenfyn@gmail.com
Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U-6 (2009) Mixed 6 275 Lørdag 24/1 2015 9 0
U-7 (2008) Mixed 6 275 Lørdag 24/1 2015 9 0
U-8 (2007) Mixed 8 275 Lørdag 24/1 2015 7 0
U-9 (2006) Mixed 8 275 Lørdag 24/1 2015 5 0
U-10 (2005) Mixed 7 275 Lørdag 24/1 2015 9 0
U-11 (2004) Mixed 7 275 Lørdag 24/1 2015 11 0
P U-10 (2005) P Mixed 7 275 Lørdag 24/1 2015 3 0
P U-11 (2004) P Mixed 7 275 Lørdag 24/1 2015 2 0
U-12 (2003) Mixed 7 275 Søndag 25/1 2015 11 0
U-13 (2002) Mixed 7 275 Søndag 25/1 2015 10 0
U-14 (2001) Mixed 7 275 Søndag 25/1 2015 9 0
U-15 (2000) Mixed 7 275 Søndag 25/1 2015 10 0
U-16 (1999) Mixed 7 275 Søndag 25/1 2015 7 0
P U-13 (2002) P Mixed 7 275 Søndag 25/1 2015 5 0
P U-15 (2000) P Mixed 7 275 Søndag 25/1 2015 6 0
P U-16 (1999) P Mixed 7 275 Søndag 25/1 2015 7 0

Signetud teams

U-6 (2009) 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 24/1 2015

Teamname LVL Logo Club
LIF 1 Langeskov IF Logo Langeskov IF
LIF 2 Langeskov IF Logo Langeskov IF
Munkebo1 Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Munkebo2 Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
OKS 1 B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS 2 B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Sanderum 1 Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Sanderum 2 Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Test lif Langeskov IF Logo Langeskov IF

U-7 (2008) 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 24/1 2015

Teamname LVL Logo Club
LIF 1 Langeskov IF Logo Langeskov IF
LIF 2 Langeskov IF Logo Langeskov IF
LIF 3 Langeskov IF Logo Langeskov IF
Munkebo1 Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Munkebo2 Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Munkebo3 Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Marslev C Marslev Gymnastik & Idrætsforening Logo Marslev Gymnastik & Idrætsforening
BK Stjernen Boldklubben Stjernen af 1968 Logo Boldklubben Stjernen af 1968

U-8 (2007) 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 24/1 2015

Teamname LVL Logo Club
LIF 1 Langeskov IF Logo Langeskov IF
LIF 2 Langeskov IF Logo Langeskov IF
rolfsted Rolfsted Idrætsforening Logo Rolfsted Idrætsforening
Rolfsted A Rolfsted Idrætsforening Logo Rolfsted Idrætsforening
KR 70 Boldklubben KR 70 Logo Boldklubben KR 70
BK Stjernen 1 C Boldklubben Stjernen af 1968 Logo Boldklubben Stjernen af 1968
Dalby Dalby IF Logo Dalby IF

U-9 (2006) 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 24/1 2015

Teamname LVL Logo Club
Dalby B Dalby IF Logo Dalby IF
LIF 1 Langeskov IF Logo Langeskov IF
LIF 2 Langeskov IF Logo Langeskov IF
KR 70 Boldklubben KR 70 Logo Boldklubben KR 70
Aunslev Aunslev IF Logo Aunslev IF

U-10 (2005) 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 24/1 2015

Teamname LVL Logo Club
Ubberud C Ubberud IF Logo Ubberud IF
Fjordager U10 C C Fjordager IF Logo Fjordager IF
Rolfsted B Rolfsted Idrætsforening Logo Rolfsted Idrætsforening
Dalby IF C Dalby IF Logo Dalby IF
LIF 1 Langeskov IF Logo Langeskov IF
LIF 2 Langeskov IF Logo Langeskov IF
SUB SUB Ullerslev Logo SUB Ullerslev
Næsby B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub

U-11 (2004) 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 24/1 2015

Teamname LVL Logo Club
Dalby IF 2 C Dalby IF Logo Dalby IF
Dalby IF 3 B Dalby IF Logo Dalby IF
LIF 1 Langeskov IF Logo Langeskov IF
LIF 2 Langeskov IF Logo Langeskov IF
Middelfart Blå A Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Middelfart Hvid B Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Team Vest 1 B Team Vest
Team Vest 2 B Team Vest
Strib 1 B Strib IF Logo Strib IF
Strib 2 B Strib IF Logo Strib IF

P U-10 (2005) P 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 24/1 2015

Teamname LVL Logo Club
LIF Langeskov IF Logo Langeskov IF
SUB Ullerslev C SUB Ullerslev Logo SUB Ullerslev
Dalum Dalum IF Logo Dalum IF

P U-11 (2004) P 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 24/1 2015

Teamname LVL Logo Club
LIF Langeskov IF Logo Langeskov IF

U-12 (2003) 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 25/1 2015

Teamname LVL Logo Club
B1909 1 B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
B1909 2 B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
OKS 1 A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS 2 A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Kongerne C Tommerup Boldklub Logo Tommerup Boldklub
LIF 1 Langeskov IF Logo Langeskov IF
LIF 2 Langeskov IF Logo Langeskov IF
LIF 3 Langeskov IF Logo Langeskov IF
kerteminde A Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
OB 1 A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OB 2 A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub

U-13 (2002) 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 25/1 2015

Teamname LVL Logo Club
Otterup B Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
OKS 1 B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS 2 B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
LIF 1 Langeskov IF Logo Langeskov IF
LIF 2 Langeskov IF Logo Langeskov IF
LIF 3 Langeskov IF Logo Langeskov IF
Fjordager 1 B Fjordager IF Logo Fjordager IF
Fjordager 2 C Fjordager IF Logo Fjordager IF
Skeby GF C Skeby Gymnastikforening Logo Skeby Gymnastikforening
Multiwood A

U-14 (2001) 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 25/1 2015

Teamname LVL Logo Club
RIF C Rolfsted Idrætsforening Logo Rolfsted Idrætsforening
BM B Marienlyst Logo Marienlyst
Team Iskold B Engum UI Logo Engum UI
LIF Langeskov IF Logo Langeskov IF
Næsby Drengene B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
FC ZenZyg B Tved Boldklub Logo Tved Boldklub

U-15 (2000) 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 25/1 2015

Teamname LVL Logo Club
Teknisk fejl A
LIF 1 Langeskov IF Logo Langeskov IF
LIF 2 Langeskov IF Logo Langeskov IF
clinical.dk
TEAM TOMMERUP 1 Tommerup Boldklub Logo Tommerup Boldklub
TEAM TOMMERUP 2 Tommerup Boldklub Logo Tommerup Boldklub
Søndersø Boldklub B Søndersø Boldklub Logo Søndersø Boldklub
THURØ Thurø Boldklub Logo Thurø Boldklub
MEDshop.dk A
Nr.Lyndelse/Søby IF Nr. Lyndelse - Søby FC Logo Nr. Lyndelse - Søby FC

U-16 (1999) 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 25/1 2015

Teamname LVL Logo Club
Otterup B Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
LIF 1 Langeskov IF Logo Langeskov IF
LIF 2 Langeskov IF Logo Langeskov IF
LIF 3 Langeskov IF Logo Langeskov IF
LIF 4 Langeskov IF Logo Langeskov IF
Sig nej til racisme
Nr.Lyndelse/Søby IF Nr. Lyndelse - Søby FC Logo Nr. Lyndelse - Søby FC

P U-13 (2002) P 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 25/1 2015

Teamname LVL Logo Club
LIF 1 Langeskov IF Logo Langeskov IF
Skårup 1 B Skårup Idrætsforening Logo Skårup Idrætsforening
Skårup 2 B Skårup Idrætsforening Logo Skårup Idrætsforening
LIF 2 Langeskov IF Logo Langeskov IF
Nr.Lyndelse/Søby IF Nr. Lyndelse - Søby FC Logo Nr. Lyndelse - Søby FC

P U-15 (2000) P 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 25/1 2015

Teamname LVL Logo Club
LIF Langeskov IF Logo Langeskov IF
SUBer girls B SUB Ullerslev Logo SUB Ullerslev
Team Wolves B Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
Nr.Lyndelse/Søby IF Nr. Lyndelse - Søby FC Logo Nr. Lyndelse - Søby FC
Dalum 1 Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum 2 Dalum IF Logo Dalum IF

P U-16 (1999) P 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 25/1 2015

Teamname LVL Logo Club
kolding babes B
LIF 1 Langeskov IF Logo Langeskov IF
LIF 2 Langeskov IF Logo Langeskov IF
Nissebanden A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
SUBer girls B SUB Ullerslev Logo SUB Ullerslev
Team KK B Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
24. - January 25 2015

Organisation
Langeskov IF
Place
Langeskov Idrætscenter
Address
Børmosevej 3
Postalcode
5550
City
Langeskov
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview