OK/SuperBrugsen Skovlunde 8-mands i TopDKhallen

Ballerup-Skovlunde Fodbold i samarbejde med OK/Super Brugsen Skovlunde invitere til 8-mands stævner for drenge og piger i den store indendørs hal i Ballerup Idrætspark.

 

Topdanmark Hallen er en stor fodboldhal med kunstgræsbane, hvor man er beskyttet mod vind og vejr. Temperaturen er dog som den er udendørs. 

Topdanmark Hallen er en stor fodboldhal med kunstgræsbane, hvor man er beskyttet mod vind og vejr. Temperaturen er dog som den er udendørs.

Alle hold spiller 4 kampe af 20 minutter.

 

Det koster kr. 750,00 pr. hold at deltage pr. spilledag.

 

Man skal dømme 2 kampe i modsat pulje.

 

Der er begrænset antal pladser, så meld jer allerede til nu.

Vi spiller efter SBU regler. 

 

 Tilmelding skal ske via staevner.dk og er først gældende når betaling er modtaget.

 

Vi spiller følgende datoer:


U12 piger:
Søndag d. 8. marts 2015
Pulje 1 (U12, rk. B)12:40-16:45


U13 drenge:
Søndag d. 15. marts 2015 kl. 08:30 - 17:00
Pulje 1 (rk. B) 8:30-12:35
Pulje 2 (rk. C/D) 8:30-12:35
Pulje 3 (rk. A)12:40-16:45
Pulje 4 (rk. A) 12:40-16:45


 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U12 D rk. B, 10.1.15 Mixed 11 750 Lørdag d. 10 januar 2015 18 0
U12 D rk. A, 10.1.15 Mixed 11 750 Lørdag d. 10 januar 2015 8 1
U12 D rk. C, 10.1.15 Mixed 11 750 Lørdag d. 10 januar 2015 7 0
U11 D rk. A, 11.1.15 Mixed 11 750 Søndag d. 11 januar 2015 4 0
U11 D rk. B, 11.1.15 Mixed 11 750 Søndag d. 11 januar 2015 4 0
U11 D rk. C, 11.1.15 Mixed 11 750 Søndag d. 11 januar 2015 8 0
U13 D rk. A, 8.2.15 Mixed 11 750 Søndag d. 8 februar 2015 9 0
U13 D rk. B, 8.2.15 Mixed 11 750 Søndag d. 8 februar 2015 7 0
U13D rk. C/D, 8.2.15 Mixed 11 750 Søndag d. 8 februar 2015 1 0
U12 D rk. B, 15.2.15 Mixed 11 750 Søndag d. 15 februar 2015 10 1
U12 D rk. A, 15.2.15 Mixed 11 750 Søndag d. 15 februar 2015 10 0
U12 D rk. C, 15.2.15 Mixed 11 750 Søndag d. 15 februar 2015 10 3
U13 P rk. A, 21.2.15 Mixed 11 750 Lørdag d. 21 febraur 2015 1 0
U13 P rk. C, 21.2.15 Mixed 11 750 Lørdag d. 21 febraur 2015 3 0
U12 P rk. B, 21.2.15 Mixed 11 750 Lørdag d. 21 febraur 2015 0 0
U14 P rk. B, 21.2.15 Mixed 11 750 Lørdag d. 21 febraur 2015 1 0
U11 D rk. A, 22.2.15 Mixed 11 750 Søndag d. 22 februar 2015 4 0
U11 D rk. B, 22.2.15 Mixed 11 750 Søndag d. 22 februar 2015 9 0
U11 D rk. C, 22.2.15 Mixed 11 750 Søndag d. 22 februar 2015 9 1
U13 P rk. A, 8.3.15 Mixed 11 750 Søndag d. 8 marts 2015 1 0
U13 P rk. C, 8.3.15 Mixed 11 750 Søndag d. 8 marts 2015 1 0
U12 P rk. B, 8.3.15 Mixed 11 750 Søndag d. 8 marts 2015 5 0
U14 P rk. B, 8.3.15 Mixed 11 750 Søndag d. 8 marts 2015 1 0
U13 D rk. B, 15.3.15 Mixed 11 750 Søndag d. 15 marts 2015 4 0
U13 D rk. A, 15.3.15 Mixed 11 750 Søndag d. 15 marts 2015 14 0
U13D rk. C/D,15.3.15 Mixed 11 750 Søndag d. 15 marts 2015 5 0

Signetud teams

U12 D rk. B, 10.1.15 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 10 januar 2015

Teamname LVL Logo Club
KB B1 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
AB TÅRNBY Birgitte B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
BSF2 B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Hareskov IF B Hareskov IF Logo Hareskov IF
B1903-2 B BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
BFC Lundegården B Ballerup FC Lundegården Logo Ballerup FC Lundegården
Frem Hellebæk B FREM Hellebæk Fodbold Logo FREM Hellebæk Fodbold
GVI 1 B Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
NFC B Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Brøndby IF B Brøndby IF Logo Brøndby IF

U12 D rk. A, 10.1.15 5 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 10 januar 2015

Teamname LVL Logo Club
Svogerslev A Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
Hvidovre IF A A Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
BSF1 A Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
B1903-1 A BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
NFC A Nykøbing FC Logo Nykøbing FC

U12 D rk. C, 10.1.15 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 10 januar 2015

Teamname LVL Logo Club
AB Tårnby Birgitte C Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
BSF3 C Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Hareskov IF C Hareskov IF Logo Hareskov IF
Frem Hellebæk 2 C FREM Hellebæk Fodbold Logo FREM Hellebæk Fodbold
GVI 2 C Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening

U11 D rk. A, 11.1.15 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 11 januar 2015

Teamname LVL Logo Club
BSF 1 A Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
B1903 U11A A BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
B 73 Slagelse (A) A B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
BIF3 B Brøndby IF Logo Brøndby IF

U11 D rk. B, 11.1.15 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 11 januar 2015

Teamname LVL Logo Club
B73 Slagelse (B) B B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
BIF 4 B Brøndby IF Logo Brøndby IF
Hørsholm B B Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub

U11 D rk. C, 11.1.15 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 11 januar 2015

Teamname LVL Logo Club
BSF 2 C Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Greve U11-4 C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
B 73 Slagelse (C) C B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
Østerbro IF Østerbro IF Logo Østerbro IF
Herlev IF (1. hold) C Herlev IF Logo Herlev IF
Lundegården C Ballerup FC Lundegården Logo Ballerup FC Lundegården
Sengeløse C Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
Bjæverskov C IF Frem Bjæverskov Logo IF Frem Bjæverskov

U13 D rk. A, 8.2.15 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 8 februar 2015

Teamname LVL Logo Club
FA2000 1 A FA 2000 Logo FA 2000
Vallensbæk IF 2 A Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
BSF 1 A Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
AIF A Albertslund IF Logo Albertslund IF
Solrød FC 1 A Solrød FC Logo Solrød FC
Vallensbæk 1 A Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Bk Frem A Boldklubben FREM Logo Boldklubben FREM

U13 D rk. B, 8.2.15 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 8 februar 2015

Teamname LVL Logo Club
Måløv BK B Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub
Solrød FC 2 B Solrød FC Logo Solrød FC
NFC Rød B Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
NFC Blå B Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Jyllinge FC B Jyllinge Fodbold Club Logo Jyllinge Fodbold Club
Vestia B Boldklubben Vestia Logo Boldklubben Vestia

U13D rk. C/D, 8.2.15 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 8 februar 2015

Teamname LVL Logo Club
Farum 13-3 C Farum Boldklub Logo Farum Boldklub

U12 D rk. B, 15.2.15 5 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 15 februar 2015

Teamname LVL Logo Club
KB B1 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
AB Tårnby B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
BSF2 B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
GVI 1 B Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
Lundtofte Boldklub Lundtofte Boldklub Logo Lundtofte Boldklub

U12 D rk. A, 15.2.15 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 15 februar 2015

Teamname LVL Logo Club
AB Tårnby A Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
BSF1 A Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Hørsholm-Usserød IK A Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
Haslev FC A Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Vestia A Boldklubben Vestia Logo Boldklubben Vestia
FA 2000 - A A FA 2000 Logo FA 2000
NFC A Nykøbing FC Logo Nykøbing FC

U12 D rk. C, 15.2.15 5 confirmend signups, 3 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 15 februar 2015

Teamname LVL Logo Club
BSF3 C Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
GVI 2 C Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
KB B2 C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
AIF C Albertslund IF Logo Albertslund IF
NFC C Nykøbing FC Logo Nykøbing FC

U13 P rk. A, 21.2.15 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 21 febraur 2015

Teamname LVL Logo Club

U13 P rk. C, 21.2.15 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 21 febraur 2015

Teamname LVL Logo Club

U12 P rk. B, 21.2.15 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 21 febraur 2015

Teamname LVL Logo Club

U14 P rk. B, 21.2.15 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 21 febraur 2015

Teamname LVL Logo Club

U11 D rk. A, 22.2.15 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 22 februar 2015

Teamname LVL Logo Club
BSF 1 A Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Lyngby Boldklub A Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
B 73 Slagelse (A) A B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
KB A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub

U11 D rk. B, 22.2.15 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 22 februar 2015

Teamname LVL Logo Club
Lyngby Boldklub B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
BIF 3 B Brøndby IF Logo Brøndby IF
B 73 Slagelse (B) B B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
Hørsholm B B Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
Bjæverskov B IF Frem Bjæverskov Logo IF Frem Bjæverskov
Østerbro IF B Østerbro IF Logo Østerbro IF
KVIF 1 C Kirke Værløse IF Logo Kirke Værløse IF
Herlev hi årgang 2006 B Herlev IF Logo Herlev IF

U11 D rk. C, 22.2.15 5 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 22 februar 2015

Teamname LVL Logo Club
BSF 2 C Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Lyngby Boldklub C Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
B 73 Slagelse (C) C B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
Lundegården Ballerup FC Lundegården Logo Ballerup FC Lundegården
Greve U11-4 C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold

U13 P rk. A, 8.3.15 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 8 marts 2015

Teamname LVL Logo Club

U13 P rk. C, 8.3.15 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 8 marts 2015

Teamname LVL Logo Club

U12 P rk. B, 8.3.15 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 8 marts 2015

Teamname LVL Logo Club
Nykøbing FC B Nykøbing Falster BK af 1901 Logo Nykøbing Falster BK af 1901
Farum BK B Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
BSF B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Bella1973 B FC Bella Logo FC Bella
Herlev B HI Fodbold

U14 P rk. B, 8.3.15 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 8 marts 2015

Teamname LVL Logo Club

U13 D rk. B, 15.3.15 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 15 marts 2015

Teamname LVL Logo Club
Stenløse BK B Stenløse BK Logo Stenløse BK
BSF 2 B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Jyllinge FC B Jyllinge Fodbold Club Logo Jyllinge Fodbold Club

U13 D rk. A, 15.3.15 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 15 marts 2015

Teamname LVL Logo Club
FA2000 1 A FA 2000 Logo FA 2000
FA2000 2 A FA 2000 Logo FA 2000
HUI02-A A Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
HVB A A Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Hvidovre IF 1 A Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Kastrup BK A Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Fc Lejre A FC Lejre Logo FC Lejre

U13D rk. C/D,15.3.15 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 15 marts 2015

Teamname LVL Logo Club
Stenløse BK C Stenløse BK Logo Stenløse BK
BSF 3 C Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
HB C Humlebæk
Solrødderne C Solrød FC Logo Solrød FC

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
14. - March 15 2015

Organisation
Ballerup-Skovlunde Fodbold
Place
Topdanmark Hallen (Kunst)
Address
Ballerup Idrætsby 36
Postalcode
2750
City
Ballerup
Sport
Soccer
Type
Unknown

Tournament overview