OK/Super Brugsen Skovlunde, 5-mands i TopDk hallen

Ballerup-Skovlunde Fodbold U10 afdeling i samarbejde med OK/Super Brugsen Skovlunde inviterer til 5-mands stævner for drenge og piger i den store indendørs hal i Ballerup Idrætspark med kunst.

 

Topdanmark Hallen er en stor fodboldhal med kunstgræsbane, hvor man er beskyttet mod vind og vejr. Temperaturen er dog som den er udendørs.

 

Alle hold spiller 4 kampe af 2x10 minutter.

 

Det koster kr. 500,00 pr. hold at deltage og der vil være præmie til hver spiller.

 

Man skal dømme 2 kampe i modsat pulje.

 

Der er begrænset antal pladser, så meld jer allerede til nu. 

Vi spiller efter SBU regler.

 

 Tilmelding skal ske via staevner.dk og er først gældende når betaling er modtaget.

 

Vi spiller følgende tidspunkter:

 

 

Søndag d. 25. januar 2015 kl. 08:30 - 12:35
U10 drenge rk. A
U10 drenge rk. B


Søndag d. 25. januar 2015 kl. 12:40 - 16:45
U10 drenge rk. C
U10 drenge rk. D
U10 piger rk. A   
    U10 piger rk. B/C
   


 

 

 

 

 

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U10 drenge rk. A Mixed 8 500 kl. 08:30 - 12:35 8 0
U10 drenge rk. B Mixed 8 500 kl. 08:30 - 12:35 20 0
U10 drenge rk. C Mixed 8 500 kl. 12:40 - 16:45 6 1
U10 drenge rk. beg. Mixed 8 500 kl. 12:40 - 16:45 5 0
U10 piger rk. A Mixed 8 500 kl. 12:40 - 16:45 4 0
U10 piger rk. B/C Mixed 8 500 kl. 12:40 - 16:45 4 0

Signetud teams

U10 drenge rk. A 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: kl. 08:30 - 12:35

Teamname LVL Logo Club
BSF 1 A Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
HUI. Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
Lyngby A Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
FB-Angels A Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
FB - Figthers A Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub

U10 drenge rk. B 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: kl. 08:30 - 12:35

Teamname LVL Logo Club
BSF 2 B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Helsinge 1 A Helsinge Fodbold Logo Helsinge Fodbold
Blå B FA 2000 Logo FA 2000
Hvid B FA 2000 Logo FA 2000
BK Avarta B Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta
AB Tårnby Øst 1 B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
HIK B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Holtedrengene B FC Holte Logo FC Holte
Haslev FC B Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
LSF1 B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
LSF2 B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
HUI Hvid B Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
FB - Devils B Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
FB - Rookies C Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
BSF 3 B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold

U10 drenge rk. C 5 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: kl. 12:40 - 16:45

Teamname LVL Logo Club
BSF 4 C Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
AB Tårnby Øst 2 C Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Stenløse 1 C Stenløse BK Logo Stenløse BK
Portugaldrengene Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Haslev fc 3 C Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club

U10 drenge rk. beg. 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: kl. 12:40 - 16:45

Teamname LVL Logo Club
Albertslund IF C Albertslund IF Logo Albertslund IF
KVIF C Kirke Værløse IF Logo Kirke Værløse IF
AB Tårnby Øst 3 Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Stenløse 2 C Stenløse BK Logo Stenløse BK
AB Tårnby vest Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby

U10 piger rk. A 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: kl. 12:40 - 16:45

Teamname LVL Logo Club
Farum 1 A Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
U10 Pigerne A Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
BSF Rød A Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Lynge-Broby IF B Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF

U10 piger rk. B/C 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: kl. 12:40 - 16:45

Teamname LVL Logo Club
Farum 2 C Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Lyngby Boldklub C Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
BSF hvid B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
AB Tårnby C Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
January 25 2015

Organisation
Ballerup-Skovlunde Fodbold
Place
Topdanmark hallen (Kunst)
Address
Ballerup Idrætsby 36
Postalcode
2750
City
Ballerup
Sport
Soccer
Type
Unknown

Tournament overview